Урок № 8 Об’єкти. Властивості об’єктів, значення властивостей. Об’єкти навколо нас. Класифікація об’єктів - Інформатика 5 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Інформатика 5 клас

Урок № 8 Об’єкти. Властивості об’єктів, значення властивостей. Об’єкти навколо нас. Класифікація об’єктів

Урок № 8 Об’єкти. Властивості об’єктів, значення властивостей. Об’єкти навколо нас. Класифікація об’єктів

Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям «об’єкт», властивостями об’єктів; навчити учнів називати властивості об’єктів, класифікувати об’єкти за їх властивостями.

Очікувані результати: учні повинні знати поняття об’єкта, властивості об’єктів; значення вла­стивостей; класифікацію об’єктів; учні повинні вміти називати об’єкти, їх властивості, класифікувати об’єкти за однією з властивостей.

Обладнання: ПК, підручники, дидактичні картки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу, формування умінь та навичок.

1. Організаційний етап

1.1. Привітання вчителя й учнів, організація уваги.

1.2. Перевірка наявності робочих зошитів, підручників тощо.

2. Перевірка домашнього завдання

Учні презентують пам’ятки щодо правил техніки безпеки в ком­п’ютерному класі, створені вдома, відповідають на запитання підручника. Учитель виставляє оцінки.

3. Актуалізація опорних знань

Вправа «Лови помилку» (файл U1_8.doc).

Учитель зачитує речення з твердженнями щодо поведінки в ком­п’ютерному класі. Якщо твердження неправильні, учні мають плеснути в долоні.

4. Мотивація навчальної діяльності

•    Робота в малих групах

Учні об’єднуються в групи. Учитель пропонує кожній групі за допомогою кольорових олівців намалювати на папері яблуко. Усі малюнки вчитель закріплює на дошці.

Учитель: Кожна група виконувала одне завдання — малювала яблуко. Подивіться уважно на малюнки. Чи однакові вони? Чому вони не однакові?

(Учні кажуть, що яблука різних форм, розміру, кольору.)

Учитель: Зверніть увагу, що я назвав(-ла) одне слово — «яблуко», а ви намалювали різні яблука за розміром, формою, кольором. Отже, лише назва не може сформувати уявлення про певний об’єкт. Тому малюнки кожної групи відрізняються.

4.2. Повідомлення теми та мети уроку.

5. Вивчення нового матеріалу

5.1. Інтерактивна лекція (файл L_8.doc).

План

  1. Визначення поняття «об’єкт».
  2. Властивості об’єкта.
  3. Можливість об’єкта — його дії.
  4. Відношення об’єктів.
  5. Класифікація об’єктів.
  6. Склад об’єкта.
  7. Модель об’єкта.

Усна вправа

(Учитель зачитує множину об’єктів, а учні підбирають для них загальне ім’я.)

  1. Харків, Київ, Лондон, Прага — ... (міста).
  2. Україна, Угорщина, Росія, Китай — ... (країни).
  3. Яблуко, лимон, груша, персик — ... (фрукти).
  4. Тетянка, Іринка, Софійка, Даринка — ... (імена дівчат).
  5. Стіл, стілець, шафа, софа, ліжко — ... (меблі).
  6. Лелека, ластівка, снігур, жайворонок — ... (птахи).
  7. Лисиця, ведмідь, вовк, заєць — .... (звірі).
  8. Сатурн, Венера, Земля, Марс — .... (планети).
  9. Помідор, огірок, морква, цибуля — ... (овочі).
  10. Зошит, лінійка, олівець, пенал — ... (шкільне приладдя).
  11. Спідниця, сорочка, брюки, капелюх — ... (одяг).
  12. Сімнадцять, п’ять, двадцять шість — ... (числа).
  13. Трикутник, чотирикутник, квадрат, ромб — ... (многокутники).
  14. Червоний, жовтий, синій,  білий — ... (кольори).
  15. Ноутбук, смартфон, планшет — ... (комп’ютери).
  16. Сироїжки, лисички, мухомор — ... (гриби).
  17. Жоржина, айстра, ромашка, троянда — ... (квіти).
  18. Дуб, береза, липа, сосна — .... (дерева).

 

 

6. Узагальнення і систематизація отриманих знань, умінь та навичок

6.1. Хвилинка кмітливчиків.

Учитель пропонує учням завдання на розвиток логічного мислення.

Задача. Запишіть «сусідів» трицифрового числа дев’ятої сотні, у якому кількість одиниць у розряді десятків на 4 більша за кількість одиниць у розряді одиниць і дорівнює 7. (Відповідь: 873.)

6.2. Робота в парах за дидактичними картками (файл Rp_8.doc).

Учні в парах виконують завдання за дидактичними картками.

7. Застосування набутих знань

Робота в групах.

Учні об’єднуються в 4 групи. Учитель пропонує їм теми: «Предмети», «Живі істоти», «Події», «Явища». Для кожної теми кожна група повинна записати по 5 прикладів об’єктів. Наприклад, предмети — книжка, живі істоти — крокодил, події — свято Першого дзвоника, явища — снігопад. За результатами гри обирається «успішна» група та найцікавіші приклади. Кращі учні отримують оцінки.

Альтернативні завдання: [5] завдання 2, 5 с. 49; [4] вправа 2–3 на с. 61, головоломка 1 на с. 71.

8. Підбиття підсумків уроку

8.1. Евристична бесіда (файл Eb_8.doc).

Запитання для бесіди: «Чим відрізняються об’єкти з твер­дження?»

  • Один гріє, інший — охолоджує (температура).
  • Один маленький, інший — великий (розмір).
  • Один білий, інший — чорний (колір).
  • Один круглий, інший — квадратний (форма).
  • Один кислий, інший — солодкий (смак).
  • Один дерев’яний, інший — пластмасовий (матеріал).
  • Один літає, інший — плаває (дія.)

8.2. Оцінювання діяльності учнів та виставлення оцінок.

9. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Підручник_________________________________________________________________

Робочий зошит_____________________________________________________________

Додаткове завдання. Наведіть схематично класифікацію будь-яких об’єктів.

Категорія: Інформатика 5 клас | Додав: uthitel (06.10.2014)
Переглядів: 3682 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 1
1  
А де можна взяти файли до цього конспекту?

Ім`я *:
Email *:
Код *: