Урок № 2 Навчальні програми та мультимедійні курси з профільного предмета. - Інформатика 10 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Інформатика 10 клас

Урок № 2 Навчальні програми та мультимедійні курси з профільного предмета.

Урок № 2    Навчальні програми та мультимедійні курси з профільного предмета.

Практична робота № 1. «Робота з навчальними програмними засобами
з профільних предметів»

Мета уроку: ознайомити учнів із навчальними програмами та мультимедійними курсами з різних предметів; навчити використовувати їх у вивченні предмета.

Очікувані результати: учні повинні знати приклади мультимедійних програм та курсів із навчальних предметів; правила роботи з прикладними програмами навчального призначення; можливості використання прикладних програм навчального призначення; учні повинні вміти запускати на виконання та використовувати програми у вивченні мов, літератури, історії та інших дисциплін; користуватися комп’ютерними енциклопедіями та довідниками.

Обладнання: ПК, підручники, картки з практичними завданнями, таблиця «Перелік «Електронні педагогічні програми та мультимедійні курси».

Тип уроку: комбінований (нестандартна форма — рольова гра).

1.   Організаційний етап

1.1.            Привітання вчителя й учнів, організація уваги.

1.2.            Перевірка наявності робочих зошитів, підручників тощо.

1.3.            Повідомлення теми і форми проведення уроку (рольова гра).

1.4.            Ознайомлення з інструкцією та сценарієм гри.

1.5.            Призначення ролей: ведучий (проводить гру), секретарі (записують усі виступи), вчителі математики, біології, географії, історії та ін.

2.   Мотивація навчальної діяльності

«Мозковий штурм»

Учні висловлюють свої думки щодо теми «Застосування засобів ІКТ при вивченні шкільних предметів» і записують їх на дошці.

3.   Актуалізація опорних знань

Таблиця «Знаю / Хочу довідатися / Довідався».

Учні самостійно заповнюють таблицю (файл T1_2.doc).

Таблиця «Знаю / Хочу довідатися / Довідався»

Знаю

Хочу довідатися

Довідався

 

 

 

 

У кінці вправи учні в парах обговорюють таблиці, доповнюють їх. На дошці будують спільну таблицю.

4.   Вивчення нового матеріалу

Рольова гра (файл D_2.doc).

1.   Вступне слово ведучого.

2.   Доповідь «вчителів» математики, інформатики, фізики, історії, біології, хімії.

План рольової гри

Доповідач

Анотація

1.

Ведучий

 

2.

«Вчитель» математики

У доповіді презентується педагогічний програмний засіб (ППЗ) «Алгебра 10», що відповідає навчальній програмі з математики для учнів 10 класу загальноосвітньої школи і призначений допомогти вчителю організувати продуктивну пізнавальну діяльність учнів

3.

«Вчитель» інформатики

Доповідач презентує комп’ютерну навчальну програму «Скарбниця знань» для учнів 2–4 класів, електронний мультимедійний підручник — «Інформатика. 10 клас». Змістове наповнення, зручний інтерфейс презентованих програмних засобів та їх багатофункціональність — це основи зручності й доцільності їх використання у навчанні інформатики

4.

«Вчитель» фізики

Програмний засіб розроблений відповідно до навчальної програми з фізики для 7-го класу загальноосвітніх навчальних закладів. Курс розкриває окремі теми згідно з навчальною програмою та містить засоби для їх пояснення: малюнки, анімаційні фільми, теоретичне обґрунтування віртуальних дослідів, дикторський супровід, аудіо- та відеофрагменти тощо

5.

«Вчитель» історії

У доповіді презентується електронний атлас з історії України для учнів 5-го класу що допомагає вчителям та учням організувати цікаве вивчення історії України. Він містить завдання та інтерактивні електронні мапи, що забезпечують швидкий пошук відповідей на запитання тощо

6.

«Вчитель» біології

Доповідач знайомить з ППЗ «Віртуальна біологічна лабораторія. 10 клас» що призначений для виконання лабораторних і практичних робіт із загальної біології Він базується на сучасних ІТ-технологіях та мультимедійних засобах навчання

7.

«Вчитель» хімії

У доповіді характеризується електронний підручник «Віртуальна хімічна лабораторія. 10 клас», який повністю відповідає хронологічній схемі вивчення хімії неметалічних і металічних елементів та їхніх сполук та включає 16 лабораторних і 2 практичні інтерактивні роботи

 

5.   Застосування набутих знань

Практична робота № 1 «Робота з навчальними програмними засобами з профільних предметів» (файл Pr_2.doc)

6.   Підбиття підсумків уроку

Підсумкова таблиця «Електронні педагогічні програми та мультимедійні курси» (файл Т2_2.doc)

Учні разом з учителем створюють підсумкову таблицю, на базі якої роблять висновки, що запропоновані ППЗ забезпечують умови для комп’ютерної підтримки різних видів навчальної діяльності.

7.   Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Підручник __________________________________________________________________

Робочий зошит _______________________________________________________________

Додаткове завдання. Дослідити один із запропонованих електронних засобів навчання та підготувати відгук на нього за критеріями: актуальність, наочність, зручний інтерфейс, наявність теоретичного, практичного, додаткового матеріалів, питань для самоконтролю тощо.

 

Категорія: Інформатика 10 клас | Додав: uthitel (21.09.2014)
Переглядів: 1152 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: