УРОК № 69 Тема. Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за тематичним блоком «Земля —планета людей. Людина і географічна оболонка - Географія 6 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Географія 6 клас

УРОК № 69 Тема. Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за тематичним блоком «Земля —планета людей. Людина і географічна оболонка
 
УРОК  №  69 Тема. Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за тематичним блоком «Земля — планета людей. Людина і географічна оболонка».
Мета: узагальнити рівень знаннь учнів, оцінити рівень навчаль -них досягнень за тематичним блоком «Земля — планета
людей. Людина і географічна оболонка».
Тип уроку: контролю й оцінювання знань.
Структура уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за тематичним блоком
«Земля — планета людей. Людина і географічна оболонка»
ІІІ. Підсумок уроку
ХІД УРОКУ
І.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ  МОМЕНТ
Методичні рекомендації щодо проведення тематичного оцінюван­
ня див. урок № 8.
ІІ.  ОЦІНЮВАННЯ  РІВНЯ  НАВЧАЛЬНИХ  ДОСЯГНЕНЬ  УЧНІВ   
ЗА  ТЕМАТИЧНИМ  БЛОКОМ  «ЗЕМЛЯ  —  ПЛАНЕТА  ЛЮДЕЙ.  
ЛЮДИНА  І  ГЕОГРАФІЧНА  ОБОЛОНКА»
ВАРІАНТ 1
І рівень   Вибери правильну відповідь.
1.   Велика за кількістю група людей, яка має спільну історію, куль­
туру, мову і мешкає на певній території, називається:
а)   расою;  б)   народом;  в)   державою.
2.   Представника монголоїдної раси зображено на малюнку:
а)     б)     в)  
3.   На території Північної Америки мешкають переважно представ­
ники раси:
а)   європеоїдної;  б)   монголоїдної;  в)   негроїдної.
4.   Найбільша за кількістю населення держава світу:
а)   Китай;  б)   США;   в)   Росія.
5.   Із перелічених країн Україна має спільний сухопутний кордон:
а)   з Німеччиною;  б)   Білоруссю;  в)   Грузією.
6.   До вичерпних природних багатств належить:
а)   кам’яне вугілля;  б)   морська вода;  в)   ґрунт.
ІІ рівень  Закінчи речення.
7.   Країна світу, зображена на фрагменті контурної карти, відома 
тим, що вона най ...
8.   Природні багатства (природні ресурси) — це ... .
9.   Місто Варшава є столицею ... .
ІІІ рівень
10.  Побудуй стовпчасту діаграму співвідношення кількості населення 
частин світу і материків за наведеними в таблиці відомостями.
Частина світу чи материк
Азія
Африка
Європа
Північна 
Америка
Південна 
Америка
Австра­
лія
Населення, млн осіб 3825 850 724 507 362 20,1
ІV рівень
11.  Опиши  зміни,  які  відбудуться  з  природним  комплексом  болота 
після того, як тут будуть прориті осушувальні канали.
ВАРІАНТ 2
І рівень   Вибери правильну відповідь.
1.   Велика  група  людей,  які  мають  спільні  зовнішні  ознаки  (колір 
шкіри, волосся, особливості будови обличчя тощо), називається:
а)   расою;  б)   народом;  в)   плем’ям.
2.   Представника негроїдної раси зображено на малюнку:
а)     б)     в)  
3.   Найбільша  за  площею  країна,  з  якою  Україна  має  сухопутний 
кордон,— це:
а)   Польща;  б)   Білорусь;  в)   Росія.
4.   Найбільша кількість монголоїдів живе на материку:
а)   Євразія; 
б)   Північна Америка; 
в)   Австралія.
5.   Із перелічених країн Україна не має спільного сухопутного кор­
дону:
а)   зі Словаччиною;   б)   Чехією;   в)   Молдовою.
6.   До вичерпних природних багатств належить:
а)   енергія Сонця;  б)   морська вода; 
в)   більшість корисних копалин.
ІІ рівень  Закінчи речення.
7.   Країна,  зображена  на  фрагменті  контурної  карти,  є  найбіль­
шою на материку ... .
8.   Навколишнє природне середовище — це ... .
9.   Єдиний материк, на якому відсутнє постійне населення, — це 
... .
ІІІ рівень
10.  Побудуйте графік зростання кількості населення Землі за наведе­
ними в таблиці відомостями.
Рік 1800 1900 1950 2003
Кількість жителів, млн осіб 952 1656 2520 6302
ІV рівень
11.  Опишіть  зміни,  які  відбудуться  з  природним  комплексом  степу 
після того, як тут почнуть випасати великі отари овець.
ІІІ.  ПІДСУМОК  УРОКУ
Учитель нагадує учням порядок оцінювання робіт.
Категорія: Географія 6 клас | Додав: uthitel (12.05.2014)
Переглядів: 602 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: