Урок 13 ТЕМА. Розв’язування задач - Фізика 7 клас (нова програма) - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Фізика 7 клас (нова програма)

Урок 13 ТЕМА. Розв’язування задач

Урок 13

ТЕМА. Розв’язування задач

Наука — полководець, а практика — солдати.

Леонардо да Вінчі

Мета:сформувати знання, уміння і  навички в  учнів під час роз в’я-зання задач на визначення шляху та переміщення; розвивати логічне

мислення, інтерес до вивчення фізики; виховувати допитливість, увагу,

дисциплінованість, відповідальність, охайність, бажання здобувати міцні

знання.

Тип уроку:закріплення набутих знань.

Обладнання:картки для самостійної роботи.

Очікувані результати

Після уроку учні:

навчаться розв’язувати задачі на визначення шляху та переміщення

рівномірного прямолінійного руху.

ХІД УРОКУ

І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. На картках два учні самостійно розв’язують задачі.

 Який поїзд їде швидше і у скільки разів: товарний, що має

швидкість 72

км

год

, чи пасажирський, що має швидкість 30

м

с

?

 Велосипедист за 10 хв проїхав 3,6 км. Знайти швидкість руху

велосипедиста.

2. Перевірка домашнього завдання

Вправа «Опитування методом ланцюжка»

Учитель вивішує на дошці запитання. Учні по черзі відпові-дають.

Запитання

1. Що називають механічним рухом?

2. Що називають рівномірним прямолінійним рухом?

3. Що таке пройдений шлях і які одиниці його вимірювання?

4. Якими літерами позначають швидкість, шлях і час у фізиці?

5. Які одиниці цих фізичних величин у СІ?

6. Сформулювати основну задачу механіки.

7. Що потрібно знати, щоб розв’язати основну задачу механіки?

8. Записати рівняння руху.

ІІ. РОЗВ’ЯЗУЄМО ЗАДАЧІ

Задача 1.Футболіст за матч у середньому пробігає 20 км. Ви-значте його швидкість і порівняйте її зі швидкістю велосипедис-та — 8

м

с

.

Дано:

s=20 км

t=⋅ = 245 90хв

v2 8 =

м

с

СІ

s=20 000 м

t=5400 c

Розв’язання

v

s

t

1= ;

v1

20 000

5400

37 ==м

с

м

с

, ;

vv 12< .

Відповідь: v1 37 = ,

м

с

, vv 12< .

v1

— ?

Порівняти v1

та v2

Задача 2.Людина запізнюється на поїзд. До станції можна діс-татися, рухаючись або 2 км по втрамбованій дорозі зі швидкістю

5

км

год

, або 1,6 км по некошеному лузі зі швидкістю 4

км

год

. Який

шлях обрати?

Дано:

s

1 2 = км

v1 5 =

км

год

s

1 16 = ,км

v2 4 =

км

год

Розв’язання

t

s

v

1

1

1

= ;  t

1

2

5

04 ==км

км

год

год , .

t

s

v

2

2

2

= ;  t

1

16

4

04 ==,

,

км

км

год

год.

tt 12= .

Відповідь:можна обрати будь-який шлях. Порівняти t

1

та t

2

Задача 3.Чотири спортсмени, які розвивають швидкості:

55 ,

м

с

,  19 8 ,

км

год

,  33

м

хв

,  475 3 ,

км

доб

, вирішили взяти участь

у гонці на час (змагання, у якому перемагає той, хто далі відбі-жить (від’їде) за 1 годину). Хто переможе в цьому змаганні? Хто

прийде останнім? Який шлях подолає переможець? На скільки

метрів він обжене аутсайдера?

Дано:

v1 55 = ,

м

с

v2 19 8 = ,

км

год

v3 33 =

м

хв

v4 475 3 = ,

км

доб

t==13600 год с

Розв’язання

Для того щоб порівняти швидкості, переведімо

їх в одиниці СІ.

v2 19 8 19 8 5 5 ==⋅= ,, , км

год

1000 м

3600 c

м

c

;

v3 33 33 0 55 ==⋅= м

хв

60 c

м

c

, ;

v4 475 3 475 3 5 5 =⋅= ,, , км

доб

1000 м

86 400 c

м

c

.

vvv 124 ==. svt 11= ;

s

1 5 5 3600 =⋅= = ,

м

с

c19800м19,8км;

s

3 055 3600 =⋅== ,

м

с

c1980м19,8км.

Δss s =−13; Δs=17 82 ,км.

Відповідь:відстане спортсмен, який біжить зі

швидкістю 33

м

хв

;

інші пробіжать однакову відстань;

s

1=19,8 км; ΔS=17 82 ,км. s— ? Δs— ?

Задача 4.Автобус за 10 с проїхав 200 м. Який шлях він проїде

за 1 хв, рухаючись з такою самою швидкістю?

Задача 5.Один автомобіль проїхав 20 км за 20 хв, а другий про-їхав цю саму відстань за 10 хв. Швидкість якого автомобіля біль-ша і в скільки разів?

Задача 6.Пішохід за перші 10 хв пройшов 900 м. Який час він

затратить, щоб пройти 6 км з такою самою швидкістю?

Задача 7.Катер проходить відстань між двома пристанями на

річці за течією за 6 год, а проти течії — за 8 год. Скільки годин

між пристанями плистиме плід?

ІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ

Інтерактивна вправа «Результат»

Учні по черзі роблять висновки про те, чого вони навчилися на

уроці, якого результату досягли.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Розв’язування задач.

2. Робота з додатковою літературою.

Категорія: Фізика 7 клас (нова програма) | Додав: uthitel (01.11.2015)
Переглядів: 741 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: