Урок № 49 Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності. Захворювання органів сечовиділення, їх профілактика - Біологія 9 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Біологія 9 клас

Урок № 49 Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності. Захворювання органів сечовиділення, їх профілактика

Урок № 49

Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності. Захворювання органів сечовиділення, їх профілактика

Мета уроку: розкрити роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності; розглянути найпоширеніші захворювання органів сечовидільної системи; визначити засоби профілактики захворювань; розвивати критичне мислення та творчі здібності учнів; удосконалювати вміння працювати з додатковою літературою; виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

Очікувані результати: учні характеризують складові шкіри, які беруть участь у виділенні; пояснюють роль шкіри в процесах виділення; учні застосовують знання для профілактики захворювань сечовидільної системи.

Обладнання: _____________________________________________________________________

Тип уроку: комбінований.

  • 1. Організаційний етап

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.

  • 2. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів

2.1. Гра «Сніжна грудка».

Учитель пише на дошці вивчений термін або поняття, а учні називають по одному слову, що його стосується. Повторювати слова не можна. Слова записують проти терміна, а потім один з учнів узагальнює їх.

Приклади термінів: нефрон, нирка, первинна сеча, вторинна сеча тощо.

2.2. Тестові завдання на встановлення однієї правильної відповіді.

1. Центр рефлексу сечовипускання розташований у мозку:

А  довгастому              

Б  проміжному            

В  спинному

Г  мозочку

2. Процес фільтрації в нирках відбувається у:

А  пірамідках               

Б  тільцях нефронів    

В  ниркових мисках

Г  звивистих канальцях

3. Процес реабсорбції в нирках відбувається у:

А  пірамідках               

Б  тільцях нефронів    

В  ниркових мисках

Г  звивистих канальцях

4. За звичайних умов в організмі людини утворюється вторинної сечі:

А  1 л                            

Б  1,5 л                         

В  2,5 л

Г  2 л

5. За звичайних умов в організмі людини утворюється первинної сечі:

А  100 л                        

Б  150 л                         

В  250 л

Г  200 л

6. Через нирки за добу протікає крові:

А  15 л                          

Б  150 л                        

В  1500 л

Г  1,5 л

7. Унаслідок якого процесу відбувається утворення первинної сечі:

А  реабсорбції              

Б  кристалізації           

В  фагоцитозу

Г  фільтрації

8. Унаслідок якого процесу відбувається утворення вторинної сечі:

А  реабсорбції              

Б  кристалізації           

В  фагоцитозу

Г  фільтрації

2.3. «Мозковий штурм».

Доведіть взаємозв’язок систем організму на прикладі узгодженої роботи травної, дихальної, кровоносної, сечовидільної систем і шкіри.

  • 3. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя.

Китайці кажуть, що якщо в людини здорові нирки, вона може претендувати на довголіття. Здоров’я нирок є обов’язковою умовою для нормального функціонування всього організму, оскільки вони відповідальні за виведення продуктів обміну, токсинів, надлишку солей і води. Нирки регулюють склад крові і відповідають за регулярне очищення організму від чужорідних сполук. Щоб попередити виникнення проблем зі здоров’ям, важливо знати, що корисно для нирок.

Повідомлення теми уроку. Спільне з учнями визначення мети і завдань уроку.

 

 

  • 4. Засвоєння нового матеріалу

План пояснення нового матеріалу

1. Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності. (Бесіда, вирішення проблемних питань, «Коло ідей».)

2. Захворювання органів сечовиділення, їх профілактика. (Розповідь учителя, повідомлення учнів, бесіда, складання опорних конспектів, заповнення таблиці.)

  • 5. Узагальнення і закріплення знань

5.1. Тестові завдання.

5.2. «Ти — мені, я — тобі».

  • 6. Підбиття підсумків уроку
  • 7. Домашнє завдання

Індивідуальні та творчі завдання.

Підготуватись до узагальнюючого уроку з теми «Терморегуляція. Виділення».

Категорія: Біологія 9 клас | Додав: uthitel (16.12.2014)
Переглядів: 1703 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: