Урок № 31 Контрольна робота з теми «Членистоногі» - Біологія 8 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Біологія 8 клас

Урок № 31 Контрольна робота з теми «Членистоногі»


Урок № 31

Контрольна робота з теми «Членистоногі»

Мета уроку: виявити рівень навчальних досягнень учнів; здійснити контроль і корекцію їх знань; перевірити вміння учнів оперувати біологічними термінами, застосовувати знання в стандартних і змінених умовах; розвивати навички письмово висловлювати думку; удосконалювати вміння творчо вирішувати поставлені завдання, відповідати на різнорівневі запитання; виховувати почуття відповідальності, охайність, самостійність.

Очікувані результати: учні знають загальні ознаки типу Членистоногі та загальні ознаки організмів ракоподібних, павукоподібних, комах; учні розпізнають представників класів членистоногих на малюнках; учні порівнюють особливості організації членистоногих і кільчастих червів, особливості організації ракоподібних, павукоподібних і комах.

Обладнання: ____________________________________________________________________

Тип уроку: урок контролю знань.

1. Організаційний етап

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.

2. Повідомлення теми, мети та завдань уроку

Повідомлення змісту уроку. Визначення основної мети й завдань уроку.

3. Контроль знань

3.1. Роздача індивідуальних карток із завданнями.

3.2. Інструктаж щодо виконання завдань, пояснення шкали оцінювання завдань різних рівнів складності.

3.3. Виконання завдань учнями.

 

4. Підбиття підсумків уроку

4.1. Підведення підсумків роботи.

4.2. Учитель відповідає на запитання, які виникли в учнів під час написання контрольної роботи.

5. Домашнє завдання

5.1. Завдання для всього класу (не є обов’язковим).

Підручник _____________________________________________

Зошит ________________________________________________

5.2. Індивідуальні та творчі завдання.

Підібрати цікаві факти про молюсків.

 

 

Контрольна робота № 1

I варіант

І рівень (по 0,5 бала за кожне завдання)

Позначте одну правильну відповідь.

1. Визначте розділ зоології, що вивчає комах:

А ентомологія                                   В орнітологія

Б теріологія                                       Г іхтіологія

2. Визначте, які комахи мають риючі кінцівки:

А вовчки                                             В таргани

Б богомоли                                        Г сарана

3. Визначте, які комахи належать до суспільних:

А блохи                                              В клопи

Б мурашки                                         Г мухи

4. У членистоногих симетрія тіла:

А відсутня                                         В двобічна

Б радіальна                                        Г променева

5. Павук-хрестовик починає перетравлювати їжу:

А поза своїм організмом                  В у стравоході

Б у глотці                                          Г у шлунку

6. Карапакс річкового рака прикриває:

А грудний відділ і черевце              В голову

Б головогруди                                   Г усе тіло

ІІ рівень (по 1 балу за кожне завдання)

7. Із запропонованих відповідей виберіть дві або більше правильних.

Ознаки представників класу Ракоподібні:

А п’ять і більше пар ходильних ніг

Б три пари ходильних ніг

В органи виділення — мальпігієві судини

Г мають дві пари вусиків

Д органи дихання — зябра

Е мають черевні ніжки

Є шлунок має два відділи

8. Установіть відповідність між назвами комах та зображеннями типів ротових апаратів, які їм характерні:

1 муха м’ясна

2 жук-олень

3 комар-пискун

4 бджола медоносна

5 метелик поліксена


Відповідь:

А

Б

В

Г

4

3

5

1

 

9. Установіть відповідність між зображеними членистоногими та рядами, до яких вони належать:


1 Павуки

2 Перетинчастокрилі

3 Двокрилі

4 Гіллястовусі

5 Рівноногі

6 Кліщі

Відповідь:

А

Б

В

Г

4

1

5

3

 

ІІІ рівень (по 1,5 бала за кожне завдання)

10. Яке значення в житті павука має павутина?

11. Чому гусінь деяких метеликів називають прядильниками?

IV рівень (3 бали)

12. Дайте порівняльну характеристику класів Павукоподібні й Комахи.


II варіант

І рівень (по 0,5 бала за кожне завдання)

Позначте одну правильну відповідь.

1. Наука, яка вивчає поведінку тварин:

4.           А екологія

5.           Б зоологія

6.           В етологія

7.           Г зоогеографія

2. Визначте, які комахи мають стрибальні кінцівки:

8.           А коники

9.           Б оси

10.       В вовчки

11.       Г метелики

3. Визначте, які комахи належать до суспільних:

12.       А воші

13.       Б терміти

14.       В метелики

15.       Г комарі

4.У членистоногих порожнина тіла:

16.       А відсутня

17.       Б первинна

18.       В вторинна

19.       Г змішана

5. Переносником вірусу кліщового енцефаліту є:

20.       А тайговий кліщ

21.       Б коростяний кліщ

22.       В залозниця вугрова

23.       Г панцирний кліщ

6. Представники типу Членистоногі, для яких характерні дві пари вусиків:

24.       А Ракоподібні

25.       Б Павукоподібні

26.       В Комахи

27.       Г усі членистоногі

ІІ рівень (по 1 балу за кожне завдання)

7. Із запропонованих відповідей виберіть дві або більше правильних.

Ознаки представників класу Павукоподібні:

28.       А мають одну пару вусиків

29.       Б чотири пари ходильних ніг

30.       В мають одну пару складних очей

31.       Г наявність однієї пари хеліцер

32.       Д органи виділення — зелені залози

33.       Е органи дихання — легеневі мішки і трахеї

34.       Є серце міститься на спинному боці черевця

8. Установіть відповідність між типами ротових апаратів комах та їх зображеннями.

35.       1 колючо-сисний

36.       2 гризучий

37.       3 сисний

38.       4 лижучий

39.       5 гризучо-лижучий

Відповідь:

А

Б

В

Г

2

1

4

3

 

 

 

9. Установіть відповідність між зображеними членистоногими та рядами, до яких вони належать:

1 Веслоногі

2 Клопи

3 Гіллястовусі

4 Перетинчастокрилі

5 Кліщі

6 Двокрилі

Відповідь:

А

Б

В

Г

5

2

1

4

 

ІІІ рівень (по 1,5 бала за кожне завдання)

10. Яке значення в житті рака мають клешні?

11. Чому кліщ гине, коли його намащують рослинною олією?

IV рівень (3 бали)

12. Дайте порівняльну характеристику типу Членистоногі й типу Кільчасті черви.

 

Категорія: Біологія 8 клас | Додав: uthitel (04.12.2013)
Переглядів: 7205 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: