Головна » Статті » Предметні тижні » Тиждень географії

Географічна гра «Останній герой» (8 клас)

Географічна гра «Останній герой» (8 клас)

На дошці карта півкуль.

Під музику учасники гри (18 школярів) виходять на сцену. Кожен запалює свою свічку, яка збереже його в довгих мандрах навколо світу.

1-й ведучий. Спочатку ми повинні вибрати острів, на який полетимо літаком, тому кожен учасник гри вибирає папірець з назвою острова. Після роздумів він повинен сказати, де знаходиться цей острів і показати його на карті.

Пропонуються такі острови:

(Назви островів записані на папірцях.)

Якщо учасники гри не змогли показати свій острів на карті, тоді їм допомагають глядачі.

2-й ведучий. Зараз ми вирушаємо на острів, але в літаку лише 17 місць. Кожен повинен подумати та залишити на материку зайвого гравця, який на його думку, не зможе витримати випробування.

У кожного гравця є табличка з його ім’ям. Гравці повинні написати на аркуші паперу ім’я «зайвого» гравця. У кого більше балів, той залишається поза грою, гасить свою свічку. Залишається 17 гравців.

Під час подорожі навколо земної кулі необхідно знати хоча б одну з міжнародних мов. Кожному з вас надійшло повідомлення. Вам необхідно його перекласти.

Dear friends!

We wish you good luck and success in our game «the last hero». If you lose, don’t worry. It is only a game.

(Шановні друзі! Ми бажаємо вам удачі та успіхів у вашій грі «Останній герой», якщо ви програєте, не хвилюйтесь. Це лише гра.)

Поки гравці перекладають текст, у залі глядачам роздають аркуші паперу. Кожен глядач повинен написати своє прізвище та ім’я героя, який, на його думку, залишиться «останнім героєм». Потім папірці збирають та в кінці гри порівнюють із результатом.

Через декілька хвилин гравці читають текст свого перекладу. Гравець, у якого текст перекладений правильно, отримує захисний щит. Решта гравців на аркушах пишуть ім’я «зайвого» гравця. Лишається 16 гравців.

1-й ведучий. А зараз ми дізнаємось як ви знаєте міста України. Пишеться назва міста зверху вниз. Потім гравцям потрібно швидко згадати і написати назви міст України, які починаються з цих літер.

Хто перший виконає завдання, читає, що в нього вийшло. Решта звіряють свої записи: якщо назване місто повторюється, повинні викреслити його. У кого буде більше міст, що не повторюються, той одержує захисний щит. Решта гравців на аркушах пишуть ім’я «зайвого» гравця. Залишається 15 гравців.

2-й ведучий. Відпочиваючи на узбережжі острова ви побачили, що до берега прибилася пляшка. Відкрийте її і ви побачите координати:

80° пд. ш. 1250° сх. д.

Хто з відомих мореплавців побував і загинув тут, за яких обставин?

150° пд. ш. 1440° сх. д.

Скільки разів і ким був відкритий цей географічний об’єкт?

Хто перший, точніше дасть відповідь, одержує захисний щит. Решта гравців на аркушах пишуть ім’я «зайвого» гравця. Залишається 14 гравців.

1-й ведучий. Щоб протриматись на безлюдному острові у таких складних умовах ви повинні знати все, для цього ми підготували вам питання:

  • Для хіміка – формули хімічних реакцій, для математика – цифри і рівняння, а що для географа? (Карта)
  • Про неї кажуть, що це величезний земний котел, який кипить на повільному вогні. Про що? (Про мантію)
  • Закінчіть фразу: «Ознакою багатства морської фауни є наявність великої кількості...» (Акул)
  • Її часто називають кров’ю землі. Що саме? (Воду)
  • Скажіть французькою «рукав». (Ла-Манш)
  • Так само, як і верблюдів, їх називають «мандрівниками пустелі». Що саме? (Бархани)
  • У Північній Африці – ваді, у Середній Азії – узбої, а що в Австралії? (Кріки)
  • Вони є в Африці, Антарктиді та біля екватора на Галапагоських островах. Хто це? (Пінгвіни)
  • Його називають шкірою землі. Що це? (Грунт)
  • Закінчить фразу грецького вченого Парменіда: «Всі предмети, які знаходяться на Землі, падають на неї, а сама Земля не падає просто тому...» (...Що їй нікуди падати)

Хто дав більше правильних відповідей, одержує захисний щит. Решта гравців на аркушах пишуть ім’я «зайвого» гравця. Залишається 13 гравців.

2-й ведучий. На цьому етапі нашого змагання вам потрібно скласти слово з літер, які складають вислів «Вулкан Кіліманджаро». У кого у слові буде найбільше літер, той одержує захисний щит. Решта гравців на аркушах пишуть ім’я зайвого гравця. Залишається 12 гравців.

А зараз вам дуже захотілося їсти. Адже ви знаходитися на острові вже шість днів. Ви побачили зайця. До речі, зайці зустрічаються не лише в лісах помірного поясу, але й у тропічних лісах. Ви зробили лук та стріли. Хто перший зможе влучити в зайця? (Роздає надувні кульки.) Переможе той, хто вдало поцілить у зайця (кулька лопне).

Переможець отримає захисний щит, а решта вибирає «зайвого» гравця. Залишається 11 гравців.

1-й ведучий. Знову на заваді у вас труднощі. Ми пропонуємо вам «Бліц-опитування».

  • Чи можна найвищу гору «втопити» в океані? (Так, у Тихому)
  • Яку країну в давнину називали «Дарунок Нілу»? (Єгипет)
  • Що стало б із Землею, якби Сонце перестало притягувати її? (Полетіла б у космос)
  • В якому напрямку рухається мандрівник точно по меридіану? (Північ – Південь)
  • Що означають цифри 365, 5, 48, 46 (Час, за який Земля робить один оберт навколо Сонця)
  • В Україні осінь, а яка пора року в США. (Осінь)
  • В Європі – зима, яка пора року в Австралії? (Літо)
  • Який материк перетинають усі меридіани Землі? (Антарктиду)
  • З чого складається Всесвіт? (З галактик)
  • Над головою мандрівника Полярна Зірка. Де він стоїть? (На Північному полюсі)

Хто дав більше вірних відповідей одержує захисний щит. Решта гравців пишуть на аркушах ім’я «зайвого» гравця. Залишається 10 гравців.

2-й ведучий. І ось ви вирішили піти на пошуки води. На острові немає джерел прісної води, а в океані вода солона. Раптом ви почули бій барабанів.

Звучить запис барабанного бою.

Це аборигени танцюють свій ритуальний танок. Щоб пройти не помітно, вам потрібно замалювати обличчя ритуальним рисунком та приєднатись до танцюючих. Щит отримає той, хто намалює найкращий малюнок та оригінально станцює. Учасникам роздають пензлики та фарби. За результатом конкурсу вибирають «зайвого» гравця. Залишається 9 гравців.

1-й ведучий. На цьому етапі гри захисний щит отримає той учасник, який відповість на найбільшу кількість запитань. Кожен учасник по порядку вибирає папірець із запитанням:

  • Де на Землі день довший за добу? (За полярним колом)
  • На якому материку зустрічається анаконда? (У Південній Америці)
  • Звідки походить кава? Який материк – її батьківщина? (Африка)
  • Яка протока з’єднує два моря, два океани, але з’єднує два материки, дві держави? (Берінґова)
  • Де знаходиться «полюс холоду» Північної півкулі? (На Оймяконі, Росія)
  • В якому році була відкрита Австралія? (1606 р.)
  • На якій річці розміщена Полтава? Як назва цієї річки пов’язана з Петром І ? (Ворскла, за однією з версій Петро І дав назву річці)
  • Яка річка України несе свої води до Балтійського моря? (Західний Буг)
  • Яка найвища вершина рівнинної частини України? (Берда)
  • Який найбільший за розмірами півострів належить Україні? (Кримський)
  • Яке найглибше озеро України? (Світязь)
  • Яка найдовша печера в Україні? (Оптимістична)
  • В якому морі знаходиться острів Зміїний? (У Чорному)
  • Яка морська западина найглибша? (Маріанська)
  • Яка найбільша річка в Україні? (Дніпро)
  • Які країни розташовані одночасно і в Європі і в Азії? (Туреччина, Росія)
  • Назва яких країн світу починається з літери «У»? (Уганда, Уругвай, Україна)

Гравець, який дав більше відповідей отримує захисний щит. А решта вибирають «зайвого» гравця. Залишається 8 гравців.

2-й ведучий. Набігла хмара, почалася злива. Ви нарешті набрали дощової води та вирішили вгамувати спрагу. Учасникам роздають склянки (літрові банки) з кип’яченою водою та соломинками для коктейлю. Щит отримає той, хто першим вип’є воду. Решта учасників вибирають «зайвого» гравця. Залишається 7 гравців.

1-й ведучий. Кожному з вас пропонуються цифри, ви повинні подумати і пов’язати їх з Україною.

603,7 — площа території України.

24 — кількість областей.

7 — скільки країн мають сухопутний кордон з Україною.

2 — скільки морів омиває Україну.

47,9 — скільки населення в Україні.

2061 — гора Говерла.

515 — гора Берда.

2-й ведучий. Щит отримає той, хто швидше і точніше дасть відповідь. Решта учасників вибирають «зайвого». Залишається 6 гравців.

Спрагу ми вгамували, але одночасно хочеться їсти. Настала ніч. (Зав’язують учасникам очі темною пов’язкою.) Ви чуєте, як падають плоди з дерев, але нічого не видно, тому що небо закрите щільними хмарами. Щит отримає той, хто збере найбільшу кількість плодів протягом трьох хвилин. (Розсипають пластмасові пробки.) Вибирають «зайвого» гравця. Залишається 5 гравців.

1-й ведучий. Ви є мандрівниками, тому вам повинна бути знайома карта. Вам потрібно скласти контури материка.

Роздають конверти з порізаними зображеннями материків і картон на якому вони будуть складати ці зображення. Всі починають одночасно. Захисний щит отримає той, хто за дві хвилини точніше складе заданий материк і швидше. Решта вибирають «зайвого» гравця. Залишається 4 гравці.

2-й ведучий. Ви всі назбирали багато плодів. Настала пора вгамувати голод. (Роздають гравцям лимони.) Той, хто з’їсть першим цей плід, отримує щит. Решта вибирають зайвого гравця. Залишається 3 гравці.

До від’їзду додому залишилися лічені дні. Вам захотілося залишити на острові знак, про ваше перебування тут, про свою країну. Ви перечитали всі записи на скелях і вирішили написати найкоротший, тобто скоротити:

«Україна знаходиться в Центрально-Східній Європі на перехресті важливих транспортних шляхів між державами і континентами. Вона межує з багатьма країнами і має вихід до Чорного і Азовського морів. Це дає змогу підтримувати морські транспортні зв’язки з Росією, Грузією, Туреччиною, Болгарією, Румунією, а через протоки Босфор і Дарданелли виходить у світовий океан. Річковим транспортом по Дунаю Україна зв’язана з державами центральної Європи. Дніпро дає вихід до Білорусії. Доступні гірські перевали Українських Карпат не створюють значних труднощів для різних сухопутних видів транспорту».

Той, хто найбільш вдало скоротив текст, отримує захисний щит, він же вирішує кого залишити на острові в якості суперника. Залишається 2 учасники.

1-й ведучий. Останній конкурс — картографічний.

Ведучий читає питання – один гравець відповідає. Другий – показує названий об’єкт на карті.

  • Найвищий діючий вулкан в Африці. (Кіліманджаро)
  • Затока між Африкою та островом Мадагаскар. (Мозамбіцька)
  • Поблизу якого материка морська вода є абсолютно чистою. (Біля Антарктиди)
  • Найвищий водоспад світу. (Анхель. 1054 м (р. Оріноко, р. Чурун))
  • Де треба збудувати прямокутний будинок, щоб усі його чотири вікна виходили на північ. (На Південному полюсі)

Підбиття підсумків.

Нагородження переможців.

 

Категорія: Тиждень географії | Додав: uthitel (10.03.2018)
Переглядів: 431 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: