hyipazart.com
Головна » Статті » Початкова школа » Трудове навчання 3 клас (за підручником Веремійчик)

Урок 2. Згинання та вирізування паперу

Урок 2. Згинання та вирізування паперу Мета: продовжити знайомити учнів з різними видами листівок; розвивати творчу уяву під час оформлення листівок; удосконалювати навички роботи в техніці витинанки; продовжити виховання акуратності і наполегливості під час роботи, сумлінного ставлення до праці, дисциплінованості; розвивати ручні вміння; виховувати бажання радувати своїх рідних.
Обладнання: зразки виробів, кольоровий картон, білий папір, ножиці, лінійка, клей, простий олівець, різні види листівок, мультимедійна дошка.

 

Хід уроку.

 1. І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  Привітання
  Дзвоник знов сигнал нам дав: Працювати час настав! Тож і ви часу не гайте. Працювати починайте.
  2. Перевірка готовності до уроку
  3. Упорядкування робочих місць
  II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  Повідомлення теми та мети уроку
  — Сьогодні ми продовжимо розмову про згинання та вирізування паперу, ознайомимося з прийомами прикрашання листівок. За допомогою чого ми будемо прикрашати листівку, ви дізнаєтесь, якщо розгадаєте кросворд.

 

 1. Два пани наділи одні штани. (Ножиці)
  2. Чорний Іван, дерев'яний каптан,
  Де носом проведе, там помітку кладе. (Олівець)
  3. Якщо до чогось торкнувся, потім не відірветься. (Клей)
  4. Впаде з гори — не розіб'ється,
  Пусти на воду — розпливеться. (Папір)
  Читання вірша Л. Глібова «Витинанка»
  Немов відтворення серпанку, З паперу вирізані всі. Ось перед нами витинанки — Зразки чудової краси.
  Легкі, прозорі, мов пушинки. Цілком нагадують вони Серветки, зірочки, сніжинки. Казковий витвір давнини.
  Готують їх і витинають Здебільш до Новорічних свят. Ними ялинки прикрашають, Панелі замків і кімнат.
  Ажурні витончені стрічки Кладуть на шафи і полички, А ті, що мають форму кіл. Кладуть під печиво на стіл.
  Щоб їх навчитись витинати. Для цього слід приготувати Робочих приладів набір: Клей, ножиці, картон, папір.
  2. Вступна бесіда
  — Що ви знаєте про виникнення листівок?
  — Листівка — обов'язкова складова кожного подарунка, що відображає ваші думки та побажання. Особливо — коли листівка виконана власноруч.
  3. Розповідь учителя
  — Раніше листівки були лише одинарними і мали прямокутну форму. Зараз вони можуть бути і круглими, і трикутними, і розкладними, і одинарними, і музичними. Оформлення листівок теж доволі різноманітне. З'явилися відео-листівки, які ви можете розсилати або отримувати через Інтернет. Якими б гарними не були ці листівки, ті, що зроблені власноруч, набагато цінніші. У ці витвори вкладається душа та настрій людини, яка їх створювала. Дизайнери створюють листівки вручну, щоб уникнути повторення. Надають листівкам творчого виконання та краси, щоб вони сприймалися як справжні твори мистецтва.
  Оформлюючи листівку витинанкою, ми ще й укладаємо в це українські народні традиції.
  Фізкультхвилинка
  Сонце дивиться у ліжко. Всі ми робимо зарядку. Треба нам присісти й встати. Руки простягніть вперед. Нахиліться, підніміться На носок, потім на п'ятку. Всі ми робимо зарядку.
  4. Демонстрування та аналіз зразка
  1) Інструктаж учителя.
  Мультимедійна презентація. Робота за підручником (с. 11-12)
  — Перш ніж починати роботу над створенням самої листівки, потрібно поміркувати.
  Листівка може бути одинарною та подвійною. Заготовку листівки можна зробити вертикально або горизонтально. (Демонстрування зразка.)
  — Які матеріали нам необхідні для виготовлення листівки?
  — З чого почнемо роботу?
  — Як правильно виконати згинання картону, щоб одержати якісну заготовку?
  Білий папір складаємо навпіл.
  2. Від згину малюємо половину ескізу для витинанки.
  3. Вирізуємо обидві сторони.
  4. Розгортаємо та наклеюємо на кольоровий папір або картон. (Картон може бути однакового розміру з витинанкою або більшим.)
  2) Повторення правил безпеки під час роботи.
  На робочому місці дотримуйся чистоти і порядку.
  2. Зберігай ножиці у спеціально відведеному для цього місці.
  3. Не працюй затупленими ножицями.
  4. Не тримай ножиці лезами вгору.
 2. Не користуйся ножицями під час ходьби класом.
  6. Не заважай товаришеві, коли той вирізає деталі ножицями.
  7. Передавай ножиці товаришеві кільцями вперед.
  8. Під час різання тримай матеріал так, щоб лезами ножиць не поранити руку.
  9. Клеєм слід користуватися так, щоб він не потрапив до очей. Брудні від клею руки під час роботи витирай ганчіркою. Після закінчення роботи вимий їх ретельно з милом і витри рушничком.
  III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
  Практична робота учнів проводиться під музичний супровід (інструментальні композиції).
  IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
  — Подивіться, які чудові листівки ви сьогодні зробили! Усі дуже старалися, адже ви виготовляли листівки для близьких людей. Що ж нам залишилося зробити? Правильно, підписати їх.
  V. ПІДСУМОК УРОКУ. Труд.навчання 3 кл. Згинання та вирізування паперу
  — Чи сподобалася вам листівка?
  — Чого навчилися сьогодні на уроці?
  — Кому ви подаруєте свою листівку?

Додаток
КОЛИ З'ЯВИЛАСЯ ПЕРША ВІТАЛЬНА ЛИСТІВКА
За однією з версій, перша різдвяна листівка з'явилася в Англії у 1794 р. Художник за ім'ям Добсон у вигляді поздоровлення зі святом відправив своєму другові картинку із зображенням сімейства навколо ялинки. Другові це сподобалося, і наступного року Добсон виготовив декілька десятків подібних карток та розіслав їх усім своїм знайомим. А ще через декілька років знайшовся підприємець, що пустив мальовані привітальні картки у продаж. За іншою версією, вперше різдвяні листівки з'явилися в 1841 р. у вітрині книжкового магазина в Шотландії, щоправда, існує також думка, що шотландці придумали цю версію, щоб позбавити англійців слави першовідкривачів. Цікаво, що і сьогодні різдвяні та новорічні листівки користуються найбільшою популярністю серед усіх поштових карток.
З другої половині XIX ст. вітальні листівки почали друкувати у багатьох європейських країнах. їхня кількість досягла мільйонів. Спочатку на листівках найчастіше зображували немовля Христа в яслах або інші релігійні сюжети. Пізніше з'явився Санта Клаус та композиції з квітів, гілок і ялинкових прикрас. До Росії вітальні листівки спочатку завозилися з-за кордону, переважно з Німеччини. Перші російські різдвяні листівки були випущені з добродійною метою Петербурзьким піклувальним комітетом, що видав до Різдва 1898 р. серію з десяти листівок за малюнками відомих петербурзьких художників.
З приводу появи перших радянських вітальних листівок існують деякі розбіжності. Одні джерела стверджують, що вперше вони були видані обмеженим тиражем до Нового, 1942 року. За іншою версією, у грудні 1944 р. зі звільнених від фашизму країн Європи радянські солдати почали надсилати своїм родичам небачені досі барвисті іноземні новорічні листівки, і партійне керівництво вирішило, що потрібно налагодити виробництво власної, «ідеологічно витриманої» продукції. Масовий випуск новорічних листівок почався тільки у 50-х роках. На перших радянських новорічних листівках зображувалися щасливі мами з дітьми і башти Кремля, пізніше до них приєдналися Дід Мороз і Снігуронька. А вже через деякий час промисловість випускала щонайширший асортимент листівок, які приємно радували око на вітринах газетних кіосків, заповнених традиційно непомітною друкарською продукцією. І нехай якість друку і яскравість фарб радянських листівок поступалися імпортним, ці недоліки компенсувалися оригінальністю сюжетів і високим професіоналізмом художників.

 

Категорія: Трудове навчання 3 клас (за підручником Веремійчик) | Додав: uthitel (07.09.2017)
Переглядів: 125 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: