hyipazart.com
Головна » Статті » Початкова школа » Природознавство 3 клас (Г. Гільберт)

Урок 2. ВОДА В ПРИРОДІ. СВІТОВИЙ ОКЕАН, ЙОГО ЧАСТИНИ

Урок 2. ВОДА В ПРИРОДІ. СВІТОВИЙ ОКЕАН, ЙОГО ЧАСТИНИ

Мета: збагатити уявлення учнів про воду; ознайомити з поняттям «Світовий океан» та

його частинами; розвивати пізнавальну активність школярів; забезпечити розвиток

логічного та просторового мислення; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Поясніть, чому світ живої природи такий різноманітний.

— Назвіть ознаки живих організмів. Порівняйте падугу і слона. Назвіть

спільні суттєві ознаки.

— Назвіть відомі вам методи дослідження природи. Яким методом вам до­

водилося користуватися? Коли саме?

— Поясніть, чим відрізняється спостереження від експерименту.

— Які вимірювальні прилади є у вас удома? Що ними вимірюють?

— Поміркуйте і скажіть, без чого ми не уявляємо життя на землі? (Без

води, сонця, повітря, землі...)

— Відгадайте, про що ми будемо говорити сьогодні на уроці.

• Що таке: живе і ллється,

Часом і на камінь пнеться,

Як немає — все всихає,

Звір і птиця помирає. (Вода)

• Відома з віку рідина,

Усяк її вживає,

Буває хмаркою вона,

Сніжинкою буває,

Бува, як скло, крихка, тверда,

Звичайна, підкажіть,., (вода).

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке Світовий океан і з яких частин

він складається.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 8-11)

— Вода — найбільш поширена і найдивовижніша речовина на Землі.

— Завдяки властивостям води на Землі існують сприятливі умови для

життя.

— Пригадайте, де в природі зустрічається вода. Яке вона має значення?

— Розгляньте шкільний глобус. Який колір переважає на ньому?

— Знайдіть і покажіть океани на глобусі та карті атласу.

— Який океан є найбільшим?

— Який океан удвічі менший за Тихий?

— Який океан третій за величиною?

— Який океан найменший?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Гра «Знайди "зайве" слово»

— Яке поняття об’єднує назви географічних об’єктів?

Атлантичний, Тихий, Азовський, Індійський.

Чорне, Середземне, Азовське, Кримське.

2. Гра «Так чи ні?»

• Значну частину поверхні земної кулі займає вода.

• Зовсім без води на Землі можуть існувати деякі живі істоти.

• Океани — частина Світового океану.

• Світовий океан поділяють на три океани.

• Моря — частини Світового океану.

• Не всі моря й океани належать до Світового океану.

• 3 будь-якого моря водними шляхами можна дістатися до океану, і навпаки.

• На земній поверхні існує небагато різних водойм.

• Водойми Землі бувають природні ( океани, моря, ріки , озера) та штучні

( ставки, водосховища).

• Океани займають понад половину поверхні Землі.

• Моря не є частинами океану.

3. Практичне завдання. Позначення на контурній карті частин Світового океану

4. Робота в парі

Уявна подорож океаном

— Використовуючи різноманітні джерела інформації, підготуйте разом

із товаришем по парті повідомлення про рослинний і тваринний світ одного

з океанів (за вибором). Виступіть з повідомленням перед однокласниками.

— Що цікавого ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки на с. 14.

— Що таке Світовий океан?

— Яка водойма Землі найбільша?

— Скільки океанів на Землі?

— Які океани ви знаєте?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 8-11.

Категорія: Природознавство 3 клас (Г. Гільберт) | Додав: uthitel (06.09.2017)
Переглядів: 114 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: