Здоров’я та його ознаки. Порушення здоров’я (травми, захворювання) та їх профілактика - Основи здоров ’я 1клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 1клас

Здоров’я та його ознаки. Порушення здоров’я (травми, захворювання) та їх профілактика

Здоров’я та його ознаки. Порушення здоров’я (травми, захворювання) та їх профілактика

Мета: ознайомити учнів з основними ознаками та видами хвороб; формувати в учнів уявлення про те, що таке щеплення і для чого його роблять; виховувати прагнення запобігати хворобам.

Очікувані результати: учні повинні знати та розуміти поняття «хвороба», «щеплення»; учні повинні вміти визначати основні ознаки хвороб за зовнішнім виглядом людини.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, малюнок до казки «Лікар Айболить», картки з назвами ознак хвороб, м’ячик, марлева пов’язка.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

1. Організаційний момент

2. Актуалізація опорних знань учнів

Інтерактивна гра «Мозковий штурм».

Мета: формувати в учнів уявлення про те, як важливо вміти визначати ознаки хворої людини.

Запропонувати учням розглянути малюнок до казки «Лікар Айболить» та дати відповіді на запитання.

— Хто зі звірів виглядає щасливим? Чому?

— Хто почувається погано? Чому?

Висновок: Хвора людина почувається та виглядає погано. Від хвороби треба вміти берегтися.

3. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

3.1. Мотиваційна бесіда.

— Чи часто ви хворієте?

— Розкажіть, на що ви хворіли і як вас лікували.

— А як ви довідалися, що занедужали?

Довідка: Хвороба — це стан організму, коли в людини щось болить або вона нездужає.

3.2. Робота з прислів’ям.

Прочитати дітям прислів’я. Учні повинні пояснити його зміст.

Подивись на вигляд — і про здоров’я не питай.

Пояснити зміст прислів’я після обговорення учнями та повідомити тему уроку.

3.3. Оздоровча хвилинка.

4. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Робота на дошці. Визначення ознак хвороб.

Дітям пропонується назвати основні ознаки хвороби. Потім прикріпити до дошки назви основних ознак хвороб, які записані на картках, та зачитати їх для учнів.

Написи на картках: підвищена температура тіла; відсутність апетиту; біль (головний, у горлі, животі, грудях, м’язах тощо); нежить, кашель; набряк у місці, де забився; червоні або надто бліді щоки; загальна слабкість.

4.2. Розповідь учителя (шкільного лікаря).

1) Застудні та інфекційні захворювання.

2) Найпоширеніші дитячі захворювання.

3) Щеплення.

4.3. Робота з підручником.

а)   Бесіда за малюнками.

б)  Проблемні запитання:

— Які бувають хвороби?

— Хто надає допомогу хворій дитині?

— Які бувають травми?

— У яких випадках можна травмуватися? Як цьому запобігти?

— Чи можна вживати ліки без дозволу батьків і лікаря?

5. Узагальнення та закріплення нових знань

5.1. Робота в зошиті, с. 4–5.

5.2. Оздоровча хвилинка.

5.3. Гра «Закінчи речення».

Мета: закріпити знання учнів про запобігання хвороб.

Проговорювати початок речення, кидаючи одному з учнів м’ячик. Учень має зловити м’ячик і закінчити речення.

Треба завжди дотримуватися правил особистої… (гігієни).

Треба обов’язково мити руки перед… (уживанням їжі).

Треба регулярно підстригати… (нігті).

Перед вживанням треба ретельно мити… (овочі та фрукти).

Треба постійно займатися… (спортом, фізкультурою).

Треба проводити багато часу на свіжому… (повітрі).

Треба дотримуватись розпорядку… (дня).

Висновок: Щоб не хворіти, треба дотримуватися правил особистої гігієни, правил здорового харчування, розпорядку дня, займатися спортом, фізкультурою, гуляти на свіжому повітрі тощо.

5.4. Практична робота.

Мета: навчати учнів надягати марлеву пов’язку.

— Марлева пов’язка надягається для захисту від інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Навчимося її надягати.

Запропонувати дітям подивитися, як правильно надягається марлева пов’язка, та спробувати надягти її самостійно.

Висновок: Слід уміти користуватися марлевою пов’язкою.

6. Підбиття підсумків уроку

Гра «Ланцюжок».

Мета: перевірити знання учнів, здобуті на уроці.

Ставити запитання, на які учні відповідають «ланцюжком».

— Що таке хвороба?

— Які основні ознаки хвороби?

— Які види хвороб ви знаєте?

— Для чого потрібно робити щеплення?

Висновок: Щоб уберегтись від хвороб, слід знати їхні ознаки.

 

Категорія: Основи здоров ’я 1клас | Додав: uthitel (15.12.2013)
Переглядів: 2393 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: