Рішення і наслідки. Уміння приймати рішення. Рішення для здоров’я - Основи здоров ’я 1клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 1клас

Рішення і наслідки. Уміння приймати рішення. Рішення для здоров’я

Рішення і наслідки. Уміння приймати рішення.
Рішення для здоров’я

Мета: ознайомити учнів із поняттям «рішення»; учити дітей аналізувати запропоновані ситуації, характеризувати гарні та погані вчинки, передбачати наслідки своїх рішень; розвивати вміння контролювати свої вчинки, робити їх усвідомленими; виховувати повагу до людей.

Очікувані результати: учні повинні знати про взаємозалежність «рішення — наслідки»; учні повинні вміти контролювати свої вчинки.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, портрети веселого та злого хлопчика, предметні малюнки.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

1. Організаційний момент

Сказав мудрець:
— Живи, добро звершай,
Та нагород за це не вимагай!
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізня від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра.

                                                  Л. Забашта

2. Актуалізація опорних знань учнів

Бліц-турнір.

— Які ввічливі слова ви казали протягом минулого тижня?

— Які добрі вчинки ви зробили?

— Як ви почувалися протягом тижня?

— Від чого залежало ваше самопочуття?

3. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

3.1. Постановка проблемного запитання.

— Що означає «поводитись добре» та «поводитись погано»; «можна» та «не можна»; «правильно» та «неправильно»?

3.2. Інтерактивна гра «Мозковий штурм».

— Якою людиною ви хотіли  б вирости?

4. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Творча робота «Пам’ятка добрих і корисних справ».

Мета: вчити учнів відрізняти добрі, корисні справи від поганих.

Запропонувати учням обрати з речень ті, в яких ідеться про корисні вчинки дітей. Обговорити погані вчинки та визначити, яке негативне значення вони мають для здоров’я людини.

     Допомогти мамі помити посуд.

     Штовхнути товариша.

     Допомогти другу у справі.

     Поділитися олівцями.

     Розмовляти на уроці.

     Взяти у товариша лінійку без дозволу.

     Захищати слабшого товариша.

     Ображати тварин.

     Зривати квіти на клумбі.

     Шанувати працю інших людей.

Висновок: Добре слово, добрий вчинок приємні кожній людині.

4.2. Оздоровча хвилинка.

4.3. Гра «Збери та поясни».

Мета: спонукати учнів робити добрі справи.

Прочитати частини прислів’їв, з’єднати їх у пари. Пояснити їхній зміст.

      Хто людям добра бажає,      роби сміло.

      Все добре переймай,             щасливим будеш.

      Добре діло                               той сам це має.

      Творитимеш добро —           а злого уникай.

4.4. Робота з підручником.

а)   Бесіда за малюнками.

б)  Обговорення тексту в підручнику.

в)   Проблемні запитання:

— Як впливають рішення на збереження здоров’я?

— Які вчинки можуть зашкодити вашому здоров’ю?

5. Узагальнення та закріплення нових знань

5.1. Робота в зошиті, с. 61.

5.2. Оздоровча хвилинка.

5.3. Аналіз ситуацій.

Мета: вчити учнів приймати правильні рішення в різних ситуаціях.

1) Йдучи сходами, Сашко штовхнув Оленку. Дівчинка впала та заплакала, тому що їй було боляче. Сашко назвав її плаксою.

2) Максим приніс до школи альбом із марками. Діти розглядали їх. Раптом підбіг Олег і, схопивши альбом, утік.

Висновок: Намагайся приймати правильні рішення, щоб наслідки були гарними.

5.4. Гра «Сердитий та веселий».

Перед дітьми два портрети одного й того самого хлопчика. На одному він похмурий, сердитий, готовий у будь-яку хвилину вступити в бійку, на другому — веселий, із посмішкою. Діти мають сказати, який хлопчик більше їм подобається, та пояснити чому.

Висновок: Негативні дії в поведінці можуть призвести до поганих наслідків. У небезпечних ситуаціях слід звертатися по допомогу до дорослих.

6. Підбиття підсумків уроку

Підсумкова бесіда.

— Чи можуть рішення негативно вплинути на стан здоров’я людини? У яких випадках це можливо?

— Наведіть приклади, коли ваше рішення позитивно вплинуло на життя.

 

Категорія: Основи здоров ’я 1клас | Додав: uthitel (16.12.2013)
Переглядів: 1827 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: