Народні традиції, родинні свята і здоров’я - Основи здоров ’я 1клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 1клас

Народні традиції, родинні свята і здоров’я

Народні традиції, родинні свята і здоров’я

Мета: формувати в учнів уявлення про сімейні стосунки; розвивати вміння піклуватися про членів сім’ї, уникати конфліктів, правильно поводитися під час справляння свят; виховувати повагу до народних свят та традицій сім’ї.

Очікувані результати: учні повинні знати тлумачення понять «сімейні стосунки», «традиції»; учні повинні вміти правильно поводитись під час святкувань.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, фотографії родин учнів, малюнки із зображеннями свят та підписами до них.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

1. Організаційний момент

2. Актуалізація опорних знань учнів

2.1. Інтерактивна гра «Мікрофон».

— Які добрі справи ви зробили протягом тижня?

— Розкажіть, чи вживали ви ввічливі слова.

— Чи довелось вам із ким-небудь миритися? Як ви це робили?

— Розкажіть, які добрі люди оточують вас.

2.2. Гра «Закінчи речення».

Мета: визначити, чи є в дітей люди, яким вони можуть по-справжньому довіряти.

     Найближча для мене людина — це…

     Свою таємницю я можу довірити…

3. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

3.1. Відгадування ребуса.

Запропонувати учням розгадати ребус та сказати, зі скількох людей складається сім’я кожного з них.

Ось перед вами, друзі, хата.
У ній чотири є кімнати.
А ось вам загадка моя:
Як тут розміститься 7 «я»?

3.2. Гра «Моя сім’я».

Запропонувати учням показати фотографію родини та розповісти про членів своєї сім’ї.

Висновок: Кожна дитина повинна знати про всіх членів своєї сім’ї.

4. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Аналіз ситуації.

Запропонувати учням прослухати уривок з оповідання Л. Толстого «Хто найкращий за всіх» та пояснити, як вони розуміють відповідь дівчинки.

У натовпі на вулиці заблукала дитина. Бігає, кричить, шукає матір. Люди питають у дитини: «Яка ж твоя мама, дитинко?» А дитина крізь сльози відповіла: «Невже ви не знаєте? Моя мама та, яка найкраща за всіх!»

4.2. Оздоровча хвилинка.

Поклонися батькові низенько:
Його серце до твого близенько.
Поклонися матері ще нижче:
Її серце до твого ще ближче.

4.3. Робота з малюнками.

Мета: вчити учнів розпізнавати свята.

Запропонувати учням з’єднати малюнок із відповідним підписом. Розказати, як у їхній сім’ї проходить це свято.

Підписи до малюнків: Новий рік, Різдво, день народження, Великдень, День Перемоги.

Висновок: У кожній сім’ї є свої традиції при проведенні свята.

4.4. Розповідь учителя.

1)   Свята народні та родинні.

2)   Різдво Христове.

3)   Великдень.

4.5. Робота з підручником.

а)   Бесіда за малюнками.

б)  Обговорення тексту в підручнику.

в)   Проблемні запитання:

— Що таке сім’я?

— Які стосунки можуть бути між членами родини?

— Які свята справляють у ваших родинах?

5. Узагальнення та закріплення нових знань

5.1. Робота в зошиті, с. 57.

5.2. Оздоровча хвилинка.

5.3. Робота в групах.

Мета: вчити учнів правильно поводитися під час родинних та народних свят.

Кожна група отримує малюнок свята та опорні слова. Завдання: розказати про правила поведінки під час святкування та небезпеку, яка може виникнути під час свята.

1)   Новий рік (опорні слова: ялинка, гірлянда, бенгальські вогники).

2)   День народження (опорні слова: подарунки, свічки на торті, виделки, рухливі ігри).

3)   Різдво (опорні слова: колядки, святкові страви, солодощі).

4)   День Перемоги (опорні слова: квіти, ветерани, салют).

Висновок: Дотримання правил поведінки під час свят сприяє збереженню здоров’я.

6. Підбиття підсумків уроку

Підсумкова бесіда.

— Як ви допомагаєте членам своєї родини?

— Які традиції існують у вашій сім’ї?

— Які правила поведінки під час родинних та народних свят ви запам’ятали?

— Яке найулюбленіше свято у вашій родині?

 

Категорія: Основи здоров ’я 1клас | Додав: uthitel (16.12.2013)
Переглядів: 3406 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: