hyipazart.com
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров’я 4 клас ( за підручником О. В. Гнатюк )

Урок 4. ХАРЧУВАННЯ І ЗДОРОВ’Я

Урок 4. ХАРЧУВАННЯ І ЗДОРОВ’Я

Мета:дати учням уявлення про групи харчових продуктів; вчити пояснювати необхід-ність уживання різноманітної корисної їжі і достатньої кількості води, обмеження

вживання жирних, копчених і солодких продуктів та напоїв, смажених страв; фор-мувати навички здорового харчування.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бліцопитування

— Які чинники сприяють гармонійному фізичному розвитку?

— Як ви визначили рівень свого фізичного розвитку?

— Як ви вважаєте, навіщо людина щодня вживає їжу?

— Людина вживає їжу для того, щоб бути сильною, працювати, нав чатися

в школі, гратися з друзями, допомагати батькам, ходити, бігати, сміятися.

Отже, людина їсть, щоб жити!

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми поговоримо про їжу. Адже щоб залишатися здо-ровою людиною, слід знати:

y для чого ми їмо;

y скільки їжі нам потрібно з’їдати за добу;

y які продукти доцільно включати у свій раціон.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Вступне слово вчителя

— Згадаймо, як зводиться будинок. Для закладання фундаменту викорис-товують цеглу, граніт, цемент, великі залізобетонні блоки. На будівництво

стін — бетонні блоки або цеглу. Поверхи перекривають великими залізобетон-ними плитами, вставляють вікна, двері, штукатурять, фарбують. Для будівни-цтва необхідно багато різних матеріалів, деталей.

Наша їжа — теж будівельний матеріал. І вона також не однакова за своїм

складом і значенням для організму.

2. Робота в групах

Діти об’єднуються в групи за порами року. Кожна група отримує картки,

на яких зображені продукти харчування. Завдання— розповісти про харчову

цінність цього продукту.

Презентація груп

1-ша група. Без білків людина не може існувати. Кожна клітина нашого

тіла містить у собі білки. Щоб наповнити організм білками, потрібно їсти

яйця, м’ясо, рибу, молоко. Містяться білки й у картоплі, капусті, гречаній, ри-совій, вівсяній крупах.

2-га група. Жири — це також складова нашого тіла. Вони є одним із най-головніших джерел енергії. Це вони дають нам величезну кількість тепла.

Найбільш необхідні для організму жири містяться у молоці та молочних про-дуктах, у яєчному жовтку. Корисна й олія.

3-тя група. Вуглеводи містяться в продуктах у вигляді цукру та крохмалю.

Цукор уживається і сам по собі, й у складі цукерок, варення, тістечок. Багато

цукру містять мед, фрукти, ягоди. Крохмаль є у хлібі, картоплі, борошняних

виробах.

4-та група. Наш організм не може існувати без мінеральних речовин

(кальцію, фосфору, магнію, йоду, заліза). Вони необхідні для будівництва на-шого тіла: кісток, скелета, м’язів, крові, мозку. Їх можна знайти у молоці,

сирі, горосі, щавлі, м’ясі, рибі, яйцях, капусті, яблуках, грушах, суницях. Ве-лике значення мають і вітаміни, яких дуже багато у свіжих овочах і фруктах,

проте зовсім немає у штучних напоях, цукерках, жувальній гумці. Багаті на

вітаміни м’ясо, риба, щавель, яйця, молоко, рослинні олії, бобові, круп’яні ви-роби.

— Які ж бувають групи продуктів? (Хлібобулочні вироби, овочі та фрукти,

молочні продукти, м’ясо, риба, яйця)

3. Розповідь учителя

— Вода — джерело життя. Значення води для життя як складової раціону

харчування величезне.

Вода — незмінна харчова речовина. Якщо без їжі людина може прожити

20 діб і більше, то без води — лише 5–7 діб. Тіло людини на 50–60 % склада-ється з води. Кількість води в організмі людини залежить від віку і складу

тіла, особливо від м’язової маси і жирової тканини. Перевага м’язової маси

в молодому віці передбачає більший уміст води, ніж в організмі літніх людей.

Нестачу води організм відчуває дуже швидко. Виникає відчуття спраги,

що характеризується неприємною сухістю у роті, викликаною втратою води

зі слизової оболонки ясен, язика, щік. При сильному зневодненні знижується

кількість або повністю припиняється виділення сечі. Потреба у воді виникає

при підвищенні температури повітря і зростанні фізичного навантаження.

При випаровуванні води із потом відбувається охолодження тіла. При не-стачі води в організмі та неможливості достатнього виділення поту під час

спеки можливий тепловий удар.

Вода надходить до організму у складі їжі, з напоями. Найкращим дже-релом легкозасвоюваних поживних речовин у найбільш збалансованому ви-гляді вважають соки. Соки сприяють очищенню організму, містять велику

кількість речовин, що сприяють насиченню киснем органів людини. Соки сти-мулюють розумову діяльність, а також нейтралізують шкідливі продукти, що

зашлаковують організм. Соки допомагають підтримувати здоров’я в нормі,

мають поживну і біологічну цінність.

Багато соків мають профілактичну або лікувальну дію.

Мінеральні води поділяються на питні лікувальні і питні лікувально-сто-лові. Лікувально-столові води можуть уживатися безпосередньо як напої, що

втамовують спрагу, лікувальні — тільки за призначенням лікаря.

4. Робота за підручником (с. 22–27)

— Які речовини потрібні для життєдіяльності людини?

— Що ви дізналися про білки? Розкажіть за малюнками, у яких продуктах

вони містяться.

— Що ви дізналися про жири? Розкажіть за малюнками, у яких продуктах

вони містяться.

— Що ви дізналися про вуглеводи? Розкажіть за малюнками, у яких про-дуктах вони містяться.

— Розгляньте таблицю 1 та розкажіть про вітаміни, для чого вони потрібні

і в яких продуктах містяться.

— До чого може призвести нестача вітамінів та їх надлишок?

— Розгляньте таблицю 2 і розкажіть про мінеральні речовини, для чого

вони потрібні і в яких продуктах містяться.

— Скільки часу людина може прожити без їжі? А без води?

— Що ви дізналися про значення води для організму людини?

— Як вода потрапляє в наш організм? Розкажіть за малюнками на с. 25

угорі.

— Чому треба берегти воду?

— Що ви дізналися із сторінки для допитливих про воду?

Учні виконують завдання на с. 27.

5. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «З якої групи продукт»

Учитель читає загадки, а учні мають записати відгадки до певної групи

продуктів (запис на дошці): хлібобулочні вироби; овочі та фрукти; молочні

продукти; м’ясо, риба, яйця.

y Сидить баба на грядках,

Вся закутана в хустках. (Капуста)

y І поживне, і смачне,

Біле, пінне, запашне.

Залюбки малята п’ють,

Здоровенькими ростуть. (Молоко)

y Соковиті, запашні,

Рум’яненькі, чарівні.

На деревах ростимо,

Очі усім вабимо. (Яблука)

y Червоний ніс у землю вріс,

А зверху ще зелений хвіст.

Нам зелений хвіст не треба,

Ми з’їмо червоний ніс. (Морква)

y В землю закидалося,

Під сонцем гойдалося,

В печі гартувалося,

Нам з вами дісталося. (Хліб)

y У воді вона живе,

Не має дзьоба, а клює. (Риба)

y Наче сонечко, жовтеньке,

А розтане — то м’якеньке.

Молочко у ньому є,

Смак до каші додає. (Масло)

y Розколеш лід — візьмеш срібло,

Розколеш срібло візьмеш золото. (Яйце)

2. Гра «П’ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Навіщо людині потрібно їсти?

— Яку їжу потрібно вживати, щоб бути здоровим?

— Які вітаміни ти знаєш?

— Яке значення вітамінів для організму людини?

— Чому необхідно вживати різноманітну їжу?

— Продовжіть твердження: «Щоб бути здоровим, я вживаю..., тому що...».

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник (с. 22–27).

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 13

1. Робота в парах

— Відгадайте «заховані» слова.

y Дерево міцне корінням, а людина — (друзями).

y Ненадійний (друг) гірший за відвертого ворога.

y (Дружбу) дружбою шукають.

y Сонце зігріває повітря, а друг (душу).

y (Друг) пізнається в біді.

2. Індивідуальна робота

— Запиши імена десятьох найближчих для тебе людей, оціни твої стосунки

із ними за п’ятибальною системою (як ці люди впливають на тебе?).

3. Обговорення проблемної ситуації

y Ти прямуєш уздовж дороги, по якій проїжджають машини. Раптом біля

тебе зупиняється автомобіль й незнайомі люди пропонують підвезти тебе.

Вони люб’язні й привітні. Як ти вчиниш?

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 14

Гра «Так чи ні?»

y Тисячі людей в Україні щороку вмирають від хвороб, пов’язаних з ку-рінням, алкоголем і наркотиками. Так чи ні?

y Людина, яка вживає алкоголь, завжди смілива, досягає успіху. Так чи ні?

y Ті, хто не курять, мають право дихати чистим повітрям. Так чи ні?

y Курець може кинути палити будь-коли. Для цього потрібні сила волі та ба-жання. Так чи ні?

y Під час пасивного куріння людина, яка не палить, одержує більше

отруйних речовин, які містяться в тютюновому димі, ніж сам курець. Так

чи ні?

y Люди, які курять, частіше хворіють на застуду, туберкульоз, рак легенів,

горла. Так чи ні?

y Наркоманія призводить до того, що людина втрачає волю, з’являється нар-котична залежність. Так чи ні?

y Наркомани живуть на 20–30 років менше, ніж здорові люди. Так чи ні?

Категорія: Основи здоров’я 4 клас ( за підручником О. В. Гнатюк ) | Додав: uthitel (07.09.2017)
Переглядів: 186 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: