Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров’я 4 клас ( за підручником О. В. Гнатюк )

Урок 2. ПРО БЕЗПЕКУ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ. БЕЗПЕЧНІ І НЕБЕЗПЕЧНІ СИТУАЦІЇ

Урок 2. ПРО БЕЗПЕКУ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

БЕЗПЕЧНІ І НЕБЕЗПЕЧНІ СИТУАЦІЇ

Мета:навчати учнів розуміти, що таке безпека, небезпека та безпека життєдіяльності

людини; розвивати мислення, мовлення; виховувати прагнення піклуватися про

своє здоров’я.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Одного мудреця запитали: «Що є для людини найбільш цінним і важ-ливим: багатство чи слава?». Поміркувавши, мудрець відповів: «Ні багатство,

ні слава не роблять людину щасливою. Здоровий жебрак щасливіший за хво-рого короля».

— Як ви зрозуміли слова мудреця і чи згодні ви із ним? (Висловлювання учнів.)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як наше життя залежить від безпеки.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розповідь учителя

— Життя людини неповторне і незамінне. Аби його зберегти, слід дбати

про безпеку.

Безпека— це ситуація, коли здоров’ю, життю людини нічого не загрожує,

не погіршує її здоров’я, не перешкоджає зростанню і розвитку, навчанню,

праці, спілкуванню.

Небезпекаце все, що за певних умов і в певний час здатне завдавати шкоди

здоров’ю й життю однієї людини або всьому суспільству.

Тому слід знати і неухильно виконувати всі правила безпеки для збере-ження життя і здоров’я — власного та інших людей.

2. Робота за підручником (с. 10–15)

— Розкажіть за малюнками на с. 10 про життєдіяльність учня.

— Що таке безпечна ситуація?

— Що таке небезпечна ситуація?

— Наведіть приклади небезпечних ситуацій за фотографіями на с. 11.

— Що найчастіше є причиною небезпечної ситуації?

— Як запобігти потраплянню у небезпечну ситуацію?

— Складіть гасло за малюнком на с. 11 унизу.

— Як уникати небезпечних ситуацій? Наведіть приклад за малюнком на

с. 12 угорі.

— Розкажіть за малюнком на с. 12, як слід учинити, якщо поранився.

— Прочитайте і запам’ятайте правила безпечної поведінки.

— Які риси характеру допомагають в ухваленні правильного рішення?

— Куди і за якими телефонами слід звертатися у разі небезпеки?

Учні виконують завдання на с. 13–15.

— Якими новими словами поповнився ваш словник на уроці?

Учні виконують практичну роботу «Як діяти в небезпечних ситуаціях»

(с. 15).

3. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

— Зараз ми вестимемо розмову про вашу безпеку. Адже складних жит-тєвих ситуацій неможливо уникнути. Не вийде завжди і скрізь бути під на-глядом батьків, які оберігають вас. Життя улаштоване таким чином, що ви

стикаєтеся з обставинами, у яких вам доводиться ухвалювати рішення само-стійно, і від того, що ви вирішите, залежить ваша безпека.

На класній дошці написані правила безпечної поведінки.

y Запам’ятай свою адресу і номер телефону.

y Розкажи про свої проблеми дорослому.

y Розкажи про те, що з тобою сталося.

Учням для обговорення пропонуються такі ситуації:

y Як ти вчиниш, якщо на майданчику у дворі до тебе підійде жінка та запро-понує купити тобі і твоїй подружці морозиво, а потім додасть: «Давай не

розповідатимемо твоїй мамі, що ми купили морозиво»?

y Як ти вчиниш, якщо хто-небудь пообіцяє дружні стосунки, якщо ти не по-відомиш дорослим, чим ви займаєтеся?

4. Гра «П’ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що таке безпека? небезпека?

— Як уникати небезпечних ситуацій?

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник (с. 10–15).

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 10

1. Фронтальне опитування

— Поясніть правила здоров’я.

y Намагайтеся перебувати якомога рідше поблизу дороги, не дихайте гли-боко, дихайте лише носом.

y Краще гуляйте в парках чимдалі від доріг.

y Повітря в квартирах дуже забруднене через скупчення пилу, тому кімнату

потрібно постійно провітрювати за допомогою хороших протягів, люди

мають перебувати в цей час в іншій кімнаті.

y Мешканцям перших поверхів не слід відчиняти кватирки, коли під ві-кнами багато машин, особливо вранці, коли водії прогрівають мотори.

y Проводячи час удома, намагайтеся щогодини відчиняти вікно на декілька

хвилин. Саме частота, а не тривалість провітрювання має значення.

y Ніколи не дозволяйте палити в приміщенні, де перебувають інші люди.

У цьому випадку їхньому здоров’ю буде завдано більшої шкоди, ніж тому,

хто власне палить.

y Під час ранкової гімнастики як слід провітрюйте кімнату, бо при інтен-сивних вправах ми вдихаємо в 5 разів більше повітря.

y Обов’язково робіть вологе прибирання приміщення, не рідше, ніж раз на

2–3 дні.

y Намагайтеся прибирати свою кімнату зранку, щоб увесь день дихати

чистим, зволоженим повітрям.

y Запропонуйте батькам перевірити і підтримувати правильний режим ро-боти кухонної витяжки. Чистити її потрібно не рідше ніж 2–3 рази на рік,

не забуваючи вчасно міняти фільтри.

2. Робота в групах

Запитання для обговорення: «Навіщо людям вчитися?».

Категорія: Основи здоров’я 4 клас ( за підручником О. В. Гнатюк ) | Додав: uthitel (07.09.2017)
Переглядів: 53 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: