Здоров’я — найдорожчий скарб. Традиції збереження здоров’я у сім’ї. Стосунки між людьми 2 - Основи здоров ’я 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 4 клас

Здоров’я — найдорожчий скарб. Традиції збереження здоров’я у сім’ї. Стосунки між людьми 2

Здоров’я — найдорожчий скарб. Традиції збереження здоров’я у сім’ї. Стосунки між людьми

Мета: продовжувати розвивати в дітей навички, необхідні для спілкування з рідними; навчати учнів виявляти взаємоповагу одне до одного та формувати добрі стосунки з ровесниками ; виховувати толерантність, культуру поведінки з оточуючими.

Очікувані результати: учні повинні знати тлумачення поняття «ровесники»; учні повинні вміти формувати гарні стосунки з однолітками.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, картки, малюнки облич із різним настроєм.

Тип уроку: засвоєння навичок та вмінь.

1. Організаційний момент

2. Перевірка виконання домашнього завдання

Індивідуальне опитування. Робота з картками.

3. Актуалізація опорних знань учнів

Гра «Придумай слово».

Мета: формувати уявлення учнів про ознаки здорової сім’ї.

Учитель пропонує учням дібрати слово — ознаку здорової сім’ї на кожну запропоновану букву.

Д … (дружна)        Р… (роботяща)       С … (спортивна)     Щ … (щаслива)        В … (весела)             К … (культурна)

Висновок: Здорова сім’я має бути насамперед щасливою, дружною, веселою, роботящою, культурною та спортивною.

4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Гра «Доповни ряд».

Мета: формувати в учнів уявлення про гарні стосунки між дітьми та батьками.

Учитель пропонує учням по черзі продовжити ряд своїх вчинків, якими пишалися б їхні батьки (заняття спортом, читання книжок тощо.)

Висновок: Роби в житті тільки добре, корисне для тебе та оточуючих.

5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

5.1.  Ділова гра «Точка зору».

Мета: навчати учнів доводити протилежні точки зору, вести дискусію.

Учитель розподіляє учнів на 2 групи та повідомляє тему дискусії. Учні повинні довести правильність протилежних точок зору. Одна група доводить, що корисно вечеряти всією сім’єю після 20.00, а інша — що це шкідливо.

Висновок: Вечеряти всією сім’єю корисно, тому що в цей час члени родини спілкуються одне з одним. Проте вечеряти після 20.00 шкідливо для організму.

5.2.  Оздоровча хвилинка.

5.3.  Робота з підручником (с. 43—45).

а) Бесіда за малюнками;

б) читання й обговорення тексту підручника;

в) відповіді на запитання.

— Як батьки піклуються про дітей?

— Як діти повинні ставитися до батьків?

— Які обов’язки є у вашій сім’ї?

5.4.  Гра «Синквейн».

Мета: навчати дітей складати синквейни; стисло й чітко висловлювати свої думки.

Учитель пропонує учням скласти синквейн до слова сім’я.

Довідка: Синквейн — вірш, який потребує викласти великий обсяг інформації про щось у коротких виразах.

Правила та приклад написання синквейна:

1. Іменник — назва синквейна: сім’я.

2. Два прикметники до назви: щаслива, здорова.

3. Три дієслова до назви: відпочиває, допомагає, піклується.

4. «Крилатий вираз» на тему синквейна: Сім’я — осередок збереження та зміцнення здоров’я в суспільстві.

5. Іменник-синонім до слова: родина.

6. Узагальнення та закріплення нових знань

6.1.  Робота в зошиті.

6.2.  Обговорення ситуацій.

Учитель зачитує опис ситуацій і пропонує учням по черзі висловити свою думку щодо почутого.

Що ви робитимете, якщо:

1) у бабусі розболілася голова;

2) молодша сестра просить почитати їй книжку;

3) мама прийшла з роботи втомлена;

4) молодший братик не може розв’язати задачу;

6.3.  Робота в групах.

Учитель розподіляє учнів на 2 групи: хлопчики та дівчатка.

Завдання для дівчаток: скласти правила для хлопчиків.

Опорні слова: не ображати, поступатися, допомагати, заступатися, робити компліменти.

Завдання для хлопчиків: скласти правила для дівчаток.

Опорні слова: не обзиватися, обговорювати, допомагати, просити, радіти.

7. Підбиття підсумків уроку

7.1.  Підсумкова бесіда.

— Закінчіть речення: «Більш за все мені сподобалося на уроці…»

7.2.  Гра-оцінювання «Обличчя».

Кожен учень демонструє малюнок із зображенням одного з облич для оцінки своєї роботи на уроці.

9. Домашнє завдання

 

Категорія: Основи здоров ’я 4 клас | Додав: uthitel (16.12.2013)
Переглядів: 2188 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: