Тема: Здоров’я — найдорожчий скарб. Традиції збереження здоров’я у сім’ї. Стосунки між людьми - Основи здоров ’я 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 4 клас

Тема: Здоров’я — найдорожчий скарб. Традиції збереження здоров’я у сім’ї. Стосунки між людьми

Здоров’я — найдорожчий скарб. Традиції збереження здоров’я у сім’ї. Стосунки між людьми

Мета: формувати в учнів соціальну потребу жити і бути здоровим, уявлення, що домівка — середовище існування, в якому вони співживуть з іншими членами родини; виховувати в учнів поведінку толерантність, культуру спілкування вдома.

Очікувані результати: учні повинні знати про важливість збереження гарних стосунків у родині; учні повинні вміти виховано й толерантно поводитися в школі, вдома, у громадських місцях.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, картки.

Тип уроку: комбінований.

1. Організаційний момент

2. Перевірка виконання домашнього завдання

Індивідуальне опитування. Робота з картками.

Учитель оцінює роботу учнів.

3. Актуалізація опорних знань учнів

Бліц-контрольна.

Учитель видає завдання кожному учневі. На кожне завдання відводиться приблизно по хвилині. Після виконання завдань проводиться самоперевірка робіт.

1) Запишіть приклади загартовування повітрям.

2) Як можна загартовуватися за допомогою води?

3) Як можна очищувати воду?

4) Для чого потрібно загартовуватися?

5) Що дає людині сонце?

6) Для чого людина повинна загартовувати свій організм?

4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Гра «Мозковий штурм».

На дошці записана цитата: « … людина є найдорогоціннішим витвором природи.» (Т. Карлейль, англійський письменник)

Яке слово пропущене? (Здорова.) Доведіть свою думку.

5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

5.1.  Гра «Збери прислів’я».

Мета: формувати в учнів соціальну потребу жити і бути здоровим.

Учитель пропонує учням скласти прислів’я та пояснити їхній зміст. (Слова записані на дошці.)

1) допоможу    здоров’я    я       сам    збережу    собі (Я здоров’я збережу, сам собі допоможу.)

2) не може       робити те    що шкодить    ніхто     примусити моєму мене   здоров’ю

(Ніхто не може примусити мене робити те, що шкодить моєму здоров’ю.)

Висновок: Здоров’я — неоціненний скарб, тому його слід постійно берегти та зміцнювати.

5.2.  Робота з підручником (с. 38–43). Ділова гра «Компетентність».

Мета: навчати учнів самостійно працювати з новим матеріалом.

Учитель проводить гру між 3 рядами.

Учні самостійно читають текст підручника, 2-й ряд отримує завдання ще раз прочитати текст підручника, а 1-й та 3-й ряди готують запитання команді-суперниці (запитань повинно бути по 3 від кожної команди). Потім команди по черзі ставлять запитання. Якщо суперник не може відповісти, то команда сама повин­на дати відповідь.

Висновок: Саме в родині діти зростають здоровими та щасливими.

5.3.  Оздоровча хвилинка.

6. Узагальнення та закріплення нових знань

6.1.  Робота в зошиті.

6.2.  Гра-вікторина «Що? Де? Коли?».

Мета: формувати в учнів уявлення, що домівка — середовище існування, в якому вони співживуть з іншими членами родини; формувати в дітей уміння правильно поводитися вдома та з друзями.

Учитель ставить учням запитання, а вони по черзі відповідають на них.

Що ти можеш розказати про тата й маму?

Де ти любиш відпочивати з батьками?

Коли ти відчуваєш себе потрібним для родини?

Що діти отримують від своїх батьків?

Коли ти радієш своєму другові?

Де ти полюбляєш гратися зі своїм другом?

Висновок: У сім’ї дитина відчуває себе потрібною та важливою для всіх членів родини. Треба вміти спілкуватися та дружити.

7. Підбиття підсумків уроку

7.1.  Опитування-підсумок.

Що на уроці було цікавим?

Що нового дізналися сьогодні?

А що на уроці було головним?

7.2.  Бесіда «Самооцінка».

Учитель пропонує учням оцінити свою роботу на уроці, допов­нивши речення:

«Сьогодні я зрозумів(ла), що бути здоровим …»

«Сьогодні я зрозумів(ла), що сім’я для мене …»

8. Домашнє завдання

 

Категорія: Основи здоров ’я 4 клас | Додав: uthitel (16.12.2013)
Переглядів: 1489 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: