Тема: Складові їжі - Основи здоров ’я 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 4 клас

Тема: Складові їжі

Складові їжі

Мета: продовжити формувати в учнів уміння розрізняти групи їжі, правильно добирати їжу; формувати уявлення про білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини; формувати вміння встановлювати взаємозв’язок між харчовою цінністю продуктів та фізичним розвитком, самопочуттям; виховувати культуру прийому їжі.

Очікувані результати: учні повинні знати, що таке «групи їжі», «білки», «жири», «вуглеводи», «вітаміни», «мінеральні речовини»; учні повинні вміти розрізняти групи їжі, правильно добирати їжу.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, картки.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

1. Організаційний момент.

2. Перевірка виконання домашнього завдання

Індивідуальне опитування. Робота з картками.

3. Актуалізація опорних знань учнів

Опитування «Ланцюжок».

Учитель пропонує одному з учнів розказати про те, що означає гармонійний фізичний розвиток. Учитель може перервати розповідь у будь-який момент, після чого слово передається іншому учневі, і так — декілька разів до завершення відповіді.

4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Поставлення проблемних запитань.

Чи впливає їжа на здоров’я людини?

Для чого машину заправляють бензином?

Для чого телевізор вмикають у розетку?

Для чого людина їсть?

Висновок: Людина їсть для того, щоб рости, мати силу, не хворіти, щоб жити та бути здоровою.

5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

5.1.  Гра «Розв’яжи граматичні приклади».

Мета: визначити разом з учнями поживні речовини.

(Приклади записані на дошці.)

ки + біл (білки)      ри + жи (жири)

ди + во + гле + ву (вуглеводи)

Висновок: Білки, жири та вуглеводи — поживні речовини, які людина має вживати щодня.

5.2.  Оздоровча хвилинка

5.3.  Робота з підручником (с. 24–28).

а) Бесіда за малюнками;

б) читання й обговорення тексту підручника;

в) запитання до тексту.

Учитель оголошує конкурс на найцікавіше запитання. Учні складають власні запитання до тексту, записують їх у зошит, а потім ставлять одне одному.

6. Узагальнення та закріплення нових знань

6.1.  Робота в зошиті.

6.2.  Робота в парах. Дидактична гра «З якої групи цей продукт?»

Мета: формувати в учнів уміння встановлювати взаємозв’язок між харчовою цінністю продуктів та групою, до якої вони належать.

Учні малюють у зошиті таблицю.

Хлібобулочні вироби

Овочі
та фрукти

Молоко
та молочні продукти

М’ясо, риба, яйця, бобові

 

 

 

 

 

Учитель загадує учням кілька загадок, відгадки до яких діти записують у таблицю.

У стручечку дитсадок:
Дітки-горошинки.
Всілись гарно у рядок,
Гріють круглі спинки.

(Горох.)

Люблять дощику краплинки,
Без водички не ростуть.
Зелененькі їхні спинки,
У салати їх кладуть.

(Огірки.)

У землю закидалося,
Під сонцем гойдалося,

В печі гартувалося,

Нам з вами дісталося.

(Хліб.)

У воді вона живе,

Не має дзьоба, а клює.

(Риба.)

Потім учні продовжують заповнювати таблицю самостійно.

Висновок: Під час кожного прийому їжі слід вживати продукти з усіх чотирьох груп продуктів.

7. Підбиття підсумків уроку

Підсумкове опитування.

Закінчіть речення.

Білки, вуглеводи та жири — це… (поживні речовини).

Фтор, кальцій, фосфор — це … (мінеральні речовини).

А, В, С — це букви латинського алфавіту, які позначають … (вітаміни).

9. Домашнє завдання

 

Категорія: Основи здоров ’я 4 клас | Додав: uthitel (16.12.2013)
Переглядів: 1217 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: