Тема 30. Характер і здоров’я - Основи здоров ’я 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 4 клас

Тема 30. Характер і здоров’я
Характер і здоров’я
Мета: формувати в учнів уявлення про характер, його становлення, риси характеру; формувати в дітей уміння встановлювати взаємозв’язки між характером та поведінкою людини; виховувати доброзичливість, уважність до інших, толерантність.
Очікувані результати: учні повинні знати, що таке «характер»; учні повинні вміти визначати риси характеру за поведінкою людини.
Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, картки, малюнки із зображенням казкових персонажів, малюнки із зображенням облич із різним настроєм.
Тип уроку: комбінований.
1. Організаційний момент
Психологічна адаптація.
— З яким настроєм ви прийшли на урок? Посміхніться одне одному. Нехай ваша посмішка буде радісною, щирою і принесе кожному з вас гарний настрій.
2. Перевірка виконання домашнього завдання
2.1. Індивідуальне опитування. Робота з картками.
2.2. Творча робота.
Учитель пропонує учням дібрати до кожної букви слова здоров’я назви емоцій і визначити, позитивні вони чи негативні.
З — … (заздрість, злість.)
Д — … (доброта.)
О — … (образа.)
Р — … (розчарування.)
О — … (озлобленість.)
В — … (відвертість.)
Я — … (ядучість.)
— Наведіть свої приклади різних емоцій.
3. Актуалізація опорних знань учнів
3.1. Гра «Продовж ряд».
Учитель пропонує учням продовжити ряд.
Риси характеру: доброта…
Висновок: Характер — це поєднання різних рис особистості, що складаються в результаті виховання і самовиховання людини, ї ї стосунків із людьми.
3.2. Гра «Наведи власні приклади».
Учні повинні пригадати та навести приклади з життя щодо виявлення різних рис характеру: зацікавленості, байдужості, доброзичливості, жадібності, справедливості.
4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку
Створення проблемної ситуаці ї.
— У вашого товариша поганий настрій. Як ви втішите, розрадите його?
— Як розпізнати, хто зараз сумує, радіє, хвилюється?
5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу
5.1. Робота з додатковою літературою. Розгляд малюнків.
Учитель пропонує учням розглянути малюнки із зображенням казкових персонажів і сказати, які риси характеру вони мають. Діти дають пораду щодо поліпшення характеру персонажа.
Малюнки: Буратіно, Незнайко, Карлсон, Крокодил Гена тощо.
Довідка: Характер — слово, запозичене з давньогрецької мови. Його первісне значення — «ознака, риса, особливість».
5.2. Гра «Синквейн».
— Складіть синквейн до слова «характер».
Характер.
Добрий, важкий.
Наслідується, виявляється, формується.
Формуй свій характер.
Риси людини.
5.3. Оздоровча хвилинка.
5.4. Робота з підручником (с. 61–63).
а) Бесіда за малюнками;
б) читання й обговорення тексту підручника;
в) відповіді на запитання.
— Що впливає на формування характеру людини?
— Які риси характеру властиві хлопчикам, дівчаткам? Чому?
— Як впливає характер людини на ї ї здоров’я?
6. Узагальнення та закріплення нових знань
6.1. Робота в зошиті.
6.2. Літературна хвилинка.
— Прослухайте уривок із вірша та визначте, які риси характеру має хлопчик.
Лінтюх
Весь день сидить собі хлопчак
Без діла та й міркує так:
«Я ледащо? Я нероба?
А хто зігнав муху з лоба?
Хто найперший снідав зранку?
Хто розбив із чаєм склянку?
Хто котові хвіст зав’язував?
А язик вам хто показував?
Хто, скажіть, плював в калюжу?
Прошу дуже!»
(За І. Світличним)

Запитання вчителя:
— Чи правий хлопець? Чому?
7. Підбиття підсумків уроку
7.1. Підсумкова бесіда.
Учитель пропонує відповісти на запитання та обґрунтувати думку.
— Чому потрібно весь час поліпшувати свій характер?
7.2. Гра-оцінювання «Обличчя».
Кожен учень демонструє малюнок із зображенням одного з облич для оцінки уроку.
8. Домашнє завдання

Категорія: Основи здоров ’я 4 клас | Додав: uthitel (12.03.2014)
Переглядів: 2732 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: