Тема 19. Дорожні знаки - Основи здоров ’я 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 4 клас

Тема 19. Дорожні знаки
Дорожні знаки
Мета: актуалізувати знання учнів про дорожні знаки; формувати в дітей уявлення про групи дорожніх знаків; навчати учнів «читати» дорожні знаки; з’ясувати, які дорожні знаки зустрічаються учням дорогою від дому до школи; виховувати в дітей спостережливість.
Очікувані результати: учні повинні знати основні групи дорожніх знаків; учні повинні вміти «читати» дорожні знаки.
Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, картки, предметні малюнки із зображенням 
дорожніх знаків, картка «Світлофор» для кожного учня.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
1. Організаційний момент
2. Перевірка виконання домашнього завдання
2.1. Індивідуальне опитування. Робота з картками.
2.2. «Тихе» опитування.
Учитель проводить бесіду з одним або кількома учнями пошепки за темою «Як правильно переходити дорогу», в той самий час інші учні зайняті роботою з картками.
2.3. Усне опитування. Тест.
Учитель зачитує висловлювання та кілька варіантів його продов­ження. Учні повинні обрати один правильний варіант. (Робота проводиться фронтально.)
1. Переходячи дорогу з собакою, треба:
а) триматися правого краю переходу;
б) триматися середини переходу;
в) триматися лівого краю переходу.
2. Переходити дорогу під час ожеледиці або туману не можна:
а) там, де дорога освітлена;
б) у встановленому місці;
в) не переконавшись, що проїжджа частина вільна, а транспорт достатньо віддалений від тебе.
3. Світловідбивні елементи на одязі та взутті пішоходів у темну пору доби:
а) це гарна прикраса;
б) заважають водіям;
в) допомагають водіям помітити пішохода здалеку.
4. Коли ремонтують дорогу, встановлюють знак:
а) «Круговий рух»;
б) «Дорожні роботи»;
в) «Пішохідний перехід».
3. Актуалізація опорних знань учнів
3.1. Розповідь за опорними словами.
Учні розповідають про те, чим небезпечний рух у місцях, де ремонтують дорогу, за опорними словами, записаними на дошці.
Опорні слова: скупченість автомобілів, затори, шум ремонтної техніки, глибокі ями, траншеї.
3.2. Прес-конференція.
Учитель пропонує учням скласти запитання на тему «Дорожні знаки» (учні записують запитання в зошиті або на окремих аркушах). Потім учні розподіляють запитання на групи:
1) запитання, на які учні зможуть відповісти на уроці;
2) запитання, на які учні зможуть знайти відповіді в додатковій літературі;
3) запитання, на які учні поки що не можуть дати відповіді.
4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку
Поставлення проблемного запитання.
— Для чого потрібні дорожні знаки?
5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу
5.1. Робота з підручником (с. 109–115).
а) Бесіда за малюнками.
б) читання й обговорення тексту підручника;
в) відповіді на запитання.
— Чому дорожні знаки називають помічниками пішоходів і водіїв?
— Чому дорожні знаки фарбують у яскраві кольори?
5.2. Фронтальне опитування.
— Для чого призначені дорожні знаки?
— Які знаки зображені у червоних колах? Яке їхнє призначення?
— Які знаки зображені в трикутниках, обведених червоною лінією? Про що вони попереджають?
— Які знаки зображені у колах синього кольору? Про що вони «говорять»?
— Які знаки зображені у прямокутниках синього кольору? Про що вони «говорять»?
5.3. Оздоровча хвилинка.
6. Узагальнення та закріплення нових знань
6.1. Робота в зошиті.
6.2. Гра «Світлофор».
Мета: актуалізувати знання учнів про дорожні знаки.
Учитель демонструє дорожній знак, а учень, якого він викликав, пояснює, що це за знак. Інші учні за допомогою картки «Світлофор» дають сигнал учителеві: зелений, якщо учень назвав знак правильно, або червоний — якщо неправильно.
Висновок: Кожен знак має свою назву та значення.
7. Підбиття підсумків уроку
Підсумкова бесіда.
— Закінчіть речення: «При переході проїжджої частини дороги треба бути…»
8. Домашнє завдання

Категорія: Основи здоров ’я 4 клас | Додав: uthitel (12.03.2014)
Переглядів: 1311 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: