Тема 16. Безпека руху пішоходів. Сигнали світлофора і регулювальника. - Основи здоров ’я 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 4 клас

Тема 16. Безпека руху пішоходів. Сигнали світлофора і регулювальника.
Безпека руху пішоходів. Сигнали світлофора і регулювальника. 
Види перехресть
Мета: узагальнити знання учнів про правила дорожнього руху, розширити знання дітей про світлофо­ри; формувати в учнів уявлення про регулювальника; розширити уявлення учнів про регульоване і нерегульоване перехрестя; виховувати в учнів спостережливість, уважність.
Очікувані результати: учні повинні знати тлумачення понять «регулювальник», «перехрестя»; учні повинні вміти переходити регульоване та нерегульоване перехрестя.
Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, картки.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
1. Організаційний момент
2. Перевірка виконання домашнього завдання
2.1. Індивідуальне опитування. Робота з картками.
2.2. Усне опитування. Тест.
Учитель ставить запитання та пропонує кілька варіантів відповідей на них. Учні повинні обрати одну правильну відповідь та пояснити свій вибір.
1. Оберіть правила безпечного відпочинку взимку.
а) Не кататися на санчатах, ковзанах, лижах на проїжджій частині;
б) гуляти і кататися на санчатах, ковзанах, лижах усюди, де подобається;
в) не кататися з гірки, якщо внизу проходить дорога або є водой­мище;
г) ставити підніжки на льоду.
2. Що потрібно робити, якщо товариш провалився під лід?
а) Підбігти до нього і подати йому руку;
б) покликати дорослих на допомогу;
в) лягти на лижі (дошку), підібратися до нього, подати довгу жердину (мотузку, шарф).
3. Які заходи запобігають обмороженню?
а) Одягатися тепло;
б) гуляти довго;
в) не стояти на місці;
г) розстібати верхній одяг.
4. Оберіть ознаки обмороження.
а) Висока температура;
б) білі плями на щоках;
в) незв’язне мовлення;
г) набряк.
5. Як треба діяти, щоб надати потерпілому першу допомогу під час обмороження?
а) Розтерти потерпілого долонею або м’якою рукавичкою;
б) відвести потерпілого додому;
в) дати випити теплу рідину (чай, молоко);
г) розтерти потерпілого снігом.
3. Актуалізація опорних знань учнів
3.1. Конкурс загадок.
— Відгадайте загадки та скажіть, чи пов’язані між собою слова-відгадки?
Є паличка в нього в руках чарівна,
За мить сто машин зупиняє вона!
Ось паличку вгору він швидко підняв —
Враз автомобіль як укопаний став.
(Регулювальник.)
Всім перехожим я моргаю,
Щоб пильно глянули на мене.
Очей яскравих троє маю:
Червоне, жовте і зелене.
(Світлофор.)
4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку
Гра «Асоціативний ряд».
Учитель пропонує учням дібрати асоціативний ряд до слова «дорога».
5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу
5.1. Робота з підручником (с. 100–103).
а) Бесіда за малюнками;
б) читання й обговорення тексту підручника;
в) відповіді на запитання.
— Чим відрізняються світлофори для пішоходів від світлофорів для транспорту?
— Хто такий регулювальник?
— Як ви вчините у такій ситуації: на світлофорі горить зелене світло, а регулювальник забороняє перехід?
5.2. Оздоровча хвилинка.
6. Узагальнення та закріплення нових знань
6.1. Робота в зошиті.
6.2. Розповідь «Види перехресть» за опорними словами.
Учитель пропонує учням прочитати слова, які записані на дошці, та скласти за допомогою цих слів розповідь на тему «Види перехресть». (Роботу можна проводити так, щоб учні складали речення по черзі.)
Опорні слова: регульовані, нерегульовані, перехрестя, розмітка, переваги транспорту, пішоходи, правосторонній рух.
7. Підбиття підсумків уроку
Підсумкова бесіда.
— Закінчіть речення: «Головним на уроці для мене було дізнатися про…»
8. Домашнє завдання

Категорія: Основи здоров ’я 4 клас | Додав: uthitel (12.03.2014)
Переглядів: 2250 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: