Тема 14. Твоя безпека. Евакуація - Основи здоров ’я 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 4 клас

Тема 14. Твоя безпека. Евакуація
Твоя безпека. Евакуація
Мета: продовжувати формувати в учнів уміння правильно поводитися під час прогулянок на вулиці та масових заходів; розвивати здатність орієнтуватися в екстремальних ситуаціях, реально оцінювати небезпеку під час перебування в натовпі; виховувати в учнів поміркованість, розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки.
Очікувані результати: учні повинні знати тлумачення поняття «екстремальні ситуації»; учні повин­ні вміти правильно та безпечно поводитися під час прогулянок на вулиці та масових заходів.
Обладнання і матеріали: робочий зошит, підручник, картки, паперовий літак.
Тип уроку: засвоєння навичок і вмінь.
1. Організаційний момент
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Наш урок розпочинаймо.
2. Перевірка виконання домашнього завдання
2.1. Індивідуальне опитування. Робота з картками.
2.2. Гра «Випадковість».
Учитель запускає паперового літака. До кого в руки він потрап­ляє, той і відповідає на запитання за темою «Правила поведінки в натовпі».
— Чи можна, перебуваючи в натовпі, тримати руки в кишенях?
— Що робити, якщо ви випадково впустили якусь річ у натовпі?
— Як вчинити, якщо ви впали серед натовпу й не можете піднятися?
2.3. Інтелектуальна розминка.
Учитель пропонує дітям виконати завдання.
— Спробуйте узагальнити поняття: мітинг на майдані, стадіон, кінотеатр, концерт на площі — це … (місця скупчення людей).
— Спробуйте узагальнити поняття: довга сукня, пишний одяг, шарф, ланцюжок на шиї, колючі предмети, взуття на високих підборах — це речі … (які заважають безпечно поводитися в натовпі).
— Продовжте речення: 
а) У натовпі треба рухатись… (спокійно, не кваплячись). 
б) Рухаючись у натовпі, руки… (мають бути вільними).
в) За предметами, які впали… (не слід нахилятися).
3. Актуалізація опорних знань учнів
Фронтальне опитування.
— Чому обов’язково треба знати, де знаходиться запасний вихід у приміщенні?
— Чому треба діяти відповідно до плану евакуації?
— Що робити, якщо ви потрапили в натовп біля входу до кінотеатру?
— Чому не слід нахилятися в натовпі за речами, які впали?
— Чому ніколи не слід намагатися йти проти натовпу?
— Чому руки не можна тримати в кишенях у натовпі?
4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку
Гра «Закінчіть речення».
 Учитель пропонує учням доповнити речення за темою «Твоя безпека».
— Я знаю…
— Я умію…
— Я хочу знати …
5. Узагальнення та закріплення нових знань
5.1. Робота в зошиті.
5.2. Аналіз ситуацій.
Учитель зачитує опис ситуацій. Учні їх обговорюють.
1) Після концерту на стадіоні вас відтіснили від батьків, і ви їх не бачите. На виході виникла тиснява, почалася паніка. Що ви робитимете?
2) Ви сиділи в залі й спокійно дивилися кіно. Раптом у кінотеатрі почалася пожежа. Людей охопила паніка. Що ви робитимете?
3) З вами на вулиці намагається заговорити нетвереза людина. Ваші дії?
4) Незнайома людина переслідує вас або намагається вас затримати. Ваші дії?
5) Незнайомець намагається зупинити вас або заштовхнути в машину. Що ви робитимете?
5.3. Прес-конференція.
Учитель пропонує учням скласти на аркуші паперу запитання за темою «Твоя безпека». Потім учні розподіляють ці запитання на групи:
1) запитання, на які вони зможуть відповісти на уроці;
2) запитання, на які вони зможуть знайти відповіді у додатковій літературі;
3) запитання, на які вони поки що не можуть знайти відповіді.
Учитель пропонує провести конкурс на найбільш цікаве, складне, оригінальне запитання.
6. Підбиття підсумків уроку
Підсумкове опитування.
— Що таке натовп?
— Чи доводилося вам потрапляти у натовп?
— Чи може натовп створити загрозу для здоров’я?
— Що таке паніка?
— Як уникнути паніки?
7. Домашнє завдання

Категорія: Основи здоров ’я 4 клас | Додав: uthitel (12.03.2014)
Переглядів: 938 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: