Тема 10. Уникай небезпеки. Безпека вдома - Основи здоров ’я 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 4 клас

Тема 10. Уникай небезпеки. Безпека вдома
Уникай небезпеки. Безпека вдома
Мета: формувати в учнів уявлення про небезпеку; допомогти засвоїти поради щодо безпечної поведінки, коли дитина залишається вдома сама; розвивати навички безпечної поведінки; виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я, власної оселі.
Очікувані результати: учні повинні знати правила безпечної поведінки під час перебування вдома 
наодинці; учні повинні вміти застосовувати здобуті знання в житті.
Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, картки для індивідуальної роботи, аркуші 
паперу для диктанту.
Тип уроку: комбінований.
1. Організаційний момент
2. Перевірка виконання домашнього завдання
2.1. Індивідуальне опитування. Робота з картками.
2.2. Гра «Так чи ні».
Мета: перевірити знання учнів із теми «ВІЛ/СНІД».
Учитель ставить запитання, а учні по черзі відповідають на них словами «так» або «ні» та пояснюють свою відповідь.
— Чи є причиною захворювання на СНІД вірус?
— Чи розпізнається СНІД за якими-небудь ознаками?
— Чи можна заразитися ВІЛ через побутові речі?
— Чи можна торкатися хворого на СНІД?
— Чи можна брати в руки використаний шприц?
— Чи передається ВІЛ через кашель або чхання?
— Чи передається ВІЛ через рукостискання?
Висновок: Щоб не заразитися на СНІД, дозволяй робити ін’єкції тільки одноразовим шприцем!
3. Актуалізація опорних знань учнів
3.1. Дискусія «Як допомогти ВІЛ-інфікованим дітям?».
Учитель зачитує учням опис ситуацій, а потім учні разом обговорюють їх та роблять висновок.
1) Однокласники не хочуть сидіти за однією партою з дитиною, яка хвора на СНІД.
2) Дитині, яка хворіє на СНІД, не дозволяють обідати в шкільній їдальні.
3) Однокласники пропонують дитині, яка хворіє на СНІД, піти з цієї школи.
Висновок: Будь милосердним до хворих на СНІД.
3.2. Фактологічний диктант.
Учитель роздає учням аркуші паперу та зачитує запитання. Робота ведеться у швидкому темпі. Відповідь записується максимально стисло.
— Що таке СНІД? 
— Що таке ВІЛ?
— Що таке імунітет?
— ВІЛ та СНІД — одні й ті самі поняття?
4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку
Гра «Мозковий штурм».
Мета: активізувати знання учнів з теми «Небезпека для людини».
— Вставте пропущені слова. (Запис на дошці).
Небезпека для людини — це те, що … (загрожує здоров’ю) людини. 
Висновок: Задля власної безпеки слід знати всі чинники, що можуть загрожувати здоров’ю та життю людини.
5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу
5.1. Робота з інструкцією.
Учитель пропонує учням скласти інструкцію: як поводитися, якщо дитина залишилась вдома сама і хтось раптом подзвонив у двері. (Робота проводиться в парах або фронтально.)
5.2. Бесіда.
Учитель ставить запитання:
— Чому не можна відкривати двері своєї оселі незнайомцям?
5.3. Оздоровча хвилинка.
5.4. Робота з підручником (с. 79—82).
а) Бесіда за малюнками;
б) читання й обговорення тексту підручника;
в) відповіді на запитання.
— Чому власна оселя може бути небезпечною для здоров’я?
— Як оберігати свою оселю від зловмисників?
— Яких правил безпеки треба дотримуватися вдома?
6. Узагальнення та закріплення нових знань
6.1. Робота в зошиті.
6.2. Аналіз ситуацій.
Учитель зачитує учням опис ситуацій, діти по черзі називають свої дії у таких ситуаціях і пояснюють їх.
1) Ти вдома сам. У двері дзвонять і говорять: «Ми зі служби газу. Нам терміново треба скористатися вашим телефоном. Мерщій відчиніть!».
2) Ваш товариш у присутності сторонніх запитує вас про доходи сім’ї (про від’їзд батьків, про коштовності та дорогу апаратуру, які є вдома).
3) Вам зателефонував незнайомець і просить повідомити йому вашу адресу, відомості про батьків.
4) Ви побачили, що сусідську квартиру відчиняють незнайомі люди.
7. Підбиття підсумків уроку
Літературна хвилинка.
— Прослухайте вірші, проаналізуйте ситуації, описані в них.
* * *
Як лагідно сонце сія в високості!
Лисичка до лева зібралась у гості.
Вона біля шафи крутилася радо:
Свої розглядала багаті наряди.
Ось вибрала сукню найкращу для себе:
— Хороша, та тільки погладити треба…—
Ввімкнула утюг, а як гладити стала,
Сусідка-сорока якраз завітала.
Про се і про те, бач, сорока тріщить.
Лисичка все слуха, а сукня — горить!
— Ой, що я накоїла! Як мені гірко!
На сукні новенькій з’явилася дірка…
Лисичко-сестричко! Ти друзів стрічай,
Але при розмовах — утюг вимикай.
Грицько Бойко

* * *
Поставивши чайник на плитку завзято,
Вогонь запалили малі поросята.
Самі ж веселенькі гайнули гуляти:
М’яча у дворі узялися ганяти!
Коли наганялись, згадали про чай:
— Все, мабуть, готовий! Іди вимикай! —
А чайник тим часом кипів та кипів,
Всю плитку забризкав, бурчав і шипів.
Вогонь загасив він, і в кухні відразу
Почулось свистіння горючого газу.
Прийшло поросятко, тернуло сірник:
Враз — вибух страшенний і жалібний крик,—
Це сталась біда: поросятка малого
В лікарню забрала «швидка допомога»,
Щоб лиха такого із газом не знати,
Увімкнену плитку не слід залишати!
Малята, ви будьте з вогнем обережні!
І вивчіть всі правила протипожежні!
Грицько Бойко
Інтерактивна гра «Мікрофон».
Мета: зробити висновки уроку на основі здобутих учнями знань.
— Про що головне ти дізнався на уроці?
8. Домашнє завдання


Категорія: Основи здоров ’я 4 клас | Додав: uthitel (12.03.2014)
Переглядів: 3153 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: