Урок 8 Ранкові і вечірні гігієнічні процедури. Практична робота: «Як правильно доглядати за порожниною рота» - Основи здоров ’я 2 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 2 клас

Урок 8 Ранкові і вечірні гігієнічні процедури. Практична робота: «Як правильно доглядати за порожниною рота»

Ранкові і вечірні гігієнічні процедури. Практична робота:
«Як правильно доглядати за порожниною рота»

Мета: формувати в учнів практичні навички догляду за своїм тілом; допомогти учням засвоїти алгоритм правильного чищення зубів; розвивати навички щоденно дотримуватися правил особистої гігієни; виховувати прагнення бути чистими та охайними, мати здорові зуби.

Очікувані результати: учні повинні знати основні правила особистої гігієни; учні повинні вміти правильно доглядати за порожниною рота.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, предмети особистої гігієни: щітка для одягу, зубна щітка, зубна паста, склянка, мило, рушник, жуйка, хустинка.

Тип уроку: комбінований.

1.    Організаційний момент

2.    Перевірка виконання домашнього завдання

Інтерактивна гра «Мозковий штурм».

Мета: узагальнити знання дітей про особисту гігієну.

— Чому потрібно бути чистим і охайним?

— Назвіть предмети особистої гігієни.

— Коли і як треба мити руки?

— Що слід робити, щоб завжди гарно виглядати?

Висновок: Чистота – важлива умова здоров’я.

 

3.    Актуалізація опорних знань учнів

3.1. Бесіда.

— Які речі є індивідуальними для кожної людини? Чому?

— Які ранкові процедури треба виконувати? А ввечері?

— Як треба доглядати за шкірою рук?

3.2. Робота з прислів’ям.

— Розташуйте слова так, щоб можна було прочитати прислів’я. Поясніть його зміст. (Слова записані на дошці.)

здоров’я, міцнішає, в чистоті

(Здоров’я в чистоті міцнішає.)

4.    Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Мотиваційна бесіда.

— Для чого потрібні зуби?

— Що потрібно робити, щоб зуби були здоровими та міцними?

— Як ви доглядаєте за зубами?

5.    Сприйняття й осмислення нового матеріалу

5.1. Робота з підручником.

а) Розгляд і аналіз малюнків.

б) Читання та обговорення тексту підручника.

в) Відповіді на запитання.

5.2. Робота в зошиті.

5.3. Оздоровча хвилинка.

5.     Сприйняття й осмислення нового матеріалу

Ознайомлення з правилами догляду за зубами.

Правила догляду за зубами

а)     Сполосни щітку теплою водою.

б)    Витисни на неї стільки зубної пасти, щоб вона покрила усю щетину щітки.

в)     Зовнішню і внутрішню поверхню зубів чисть у напрямку від ясен до лінії змикання зубів по 5 разів.

г)     Переміщуй щітку від кутніх зубів до центральних.

д)    Поверхні змикання зубів очищуй горизонтальними рухами.

е)     Ретельно почисть поверхню язика.

ж)    Прополощи рот теплою водою. Помий щітку водою з милом. Постав її щетиною догори.

з)     Чисть зуби двічі на день: після сніданку і перед сном. Протягом дня після кожного прийому їжі прополіскуй рот теплою водою.

и)    Міняй щітку через кожні 3 місяці.

 

6.    Узагальнення та закріплення нових знань

6.1. Практична робота.

Мета: удосконалити навички догляду за ротовою порожниною.

На столі розкладені різні предмети: щітка для одягу, зубна щітка, зубна паста, склянка, мило, рушник, жуйка, хустинка.

— Оберіть предмети, які потрібні, щоб почистити зуби.

— Розкажіть, як треба чистити зуби.

— Скільки разів на день треба чистити зуби?

Висновок: Дуже важливо для здоров’я дбати про свої зуби.

6.2. Групова робота. Складання пам’ятки догляду за зубами.

— Як доглядати за зубами?

— Чому слід правильно чистити зуби?

6.3. Гра «Так чи ні».

Мета: перевірити знання правил догляду за порожниною рота.

— Прослухайте висловлювання і оберіть правильний варіант продовження.

Зуби слід чистити:

а) раз на тиждень;

б) раз на день;

в) вранці та ввечері.

г) зубною щіткою;

д) жуйкою;

е) зубною щіткою та пастою.

Перевіряти зуби у стоматолога слід:

а) щотижня;

в) кожні півроку;

б) щомісяця;

г) коли заболять зуби.

 

Висновок: Чистити зуби слід вранці та ввечері зубною щіткою із зубною пастою. Перевіряти стан зубів у стоматолога потрібно кожні півроку.

7.    Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна гра «Мікрофон».

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про догляд за зубами.

— Які ранкові і вечірні процедури треба виконувати щодня?

— Які правила догляду за зубами ви виконуєте?

— Яка тривалість чищення зубів?

— Що ви знаєте про зубну щітку та зубну пасту?

— Які шкідливі звички негативно впливають на стан зубів?

— Надмірне вживання яких продуктів негативно впливає на здоров’я зубів?

Висновок: Щоб зуби були здоровими, їм потрібний правильний догляд.

8.    Домашнє завдання

 

Категорія: Основи здоров ’я 2 клас | Додав: uthitel (28.10.2015)
Переглядів: 827 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: