Урок 4 Розпорядок дня школяра. Практична робота: «Складання плану робочого дня. Планування вихідного дня» - Основи здоров ’я 2 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 2 клас

Урок 4 Розпорядок дня школяра. Практична робота: «Складання плану робочого дня. Планування вихідного дня»

Розпорядок дня школяра. Практична робота: «Складання плану робочого дня. Планування вихідного дня»

Мета: продовжити формувати поняття «розпорядок дня»; звернути увагу учнів на ознаки втоми й ознайомити з прийомами її подолання; учити дітей складати план робочого та вихідного дня; розвивати у дітей вміння організовувати свою працю та відпочинок; виховувати в учнів бажання дотримуватися розпорядку дня.

Очікувані результати: учні повинні знати і розуміти тлумачення таких понять, як «втома», «відпочинок», «працездатність»; учні повинні вміти дотримуватися свого розпорядку дня.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит.

Тип уроку: комбінований.

1.    Організаційний момент

2.    Перевірка виконання домашнього завдання

2.1.  Індивідуальне опитування. Робота з картками.

2.2.  Фронтальне опитування.

— Що таке хвороба?

— Які основні ознаки хвороби?

— Як захиститися від інфекції?

— Для чого потрібно робити щеплення?

— Чим небезпечні хвороби для організму?

— Що треба робити, щоб не хворіти?

 

3.    Актуалізація опорних знань учнів

3.1.  Бесіда.

— Назвіть своє найулюбленіше заняття у вільний час.

— Які ігри подобаються хлопчикам? дівчаткам?

3.2.  Постановка проблемного запитання.

— Є хлопчики і дівчатка, які, крім відвідування занять у школі, нічим не займаються, тому що нічого не встигають. А є діти, які після школи йдуть у музичну школу, спортивну секцію, вивчають іноземну мову, а також не забувають і про прогулянки на свіжому повітрі.

— Чому ці діти все встигають зробити протягом дня?

4.    Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

4.1.  Літературна хвилинка.

Завдання: прочитати й обговорити зміст вірша.

Якщо хочеш бути здоровим

Як хочеш бути здоровим і міцним,
Знай: у цьому допоможе дня режим.
Як навчитись все встигати:
Вчитись, гратись, їсти, спати?
Знай: у цьому допоможе дня режим.
Як хочеш бути здоровим — не барись,
До сусідів, своїх друзів усміхнись.

                                    (О. Василець)

— Що слід робити, щоб усе встигати?

4.2.  Відгадування загадки.

Запропонувати учням відгадати загадку та пояснити, як цей предмет допомагає дотримуватися режиму дня.

Весь час іде, а з місця не зійде
Лічить ночі і днини, хоча й не людина.

                                         (Годинник.)

— Чи вмієте ви користуватися годинником?

5.    Сприйняття й осмислення нового матеріалу

5.1.  Розповідь учителя.

а)   Режим — це розпорядок дня.

б)  Правильна організація розпорядку дня.

в)   Недотримання режиму дня призводить до втоми.

5.2.  Практична робота.

а)   Складання орієнтовного розпорядку робочого дня учнів 2 класу.

— Які дні тижня називають будніми?

б)  Складання орієнтовного розпорядку вихідного дня учня.

— Які дні тижня називають вихідними?

— Чим ви любите займатися у вихідні?

Пам’ятайте!

Спати потрібно 9–10 годин на добу;

ранок починати з ранкової зарядки;

на свіжому повітрі бувати 3–4 години щодня;

їсти слід 3–5 разів на день в один і той самий час.

Висновок: Потрібно дотримуватися режиму дня, тоді все будете встигати.

5.3.  Оздоровча хвилинка.

6.    Узагальнення та закріплення нових знань

6.1.  Робота з підручником.

а)   Читання та обговорення тексту підручника.

б)  Розгляд та аналіз режиму дня, запропонованого в підручнику.

в)   Відповіді на запитання.

6.2.  Робота в зошиті.

6.3.  Робота в парах.

— Розкажіть одне одному, як ви збираєтесь до школи. Оцініть при цьому дотримання розпорядку дня.

7.    Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна гра «Мікрофон».

Мета: систематизувати знання учнів про режим дня.

— Що таке режим дня?

— Для чого потрібно дотримуватися режиму дня?

— Чи потрібно робити зарядку? Чому?

— Які ознаки втоми ви знаєте? Як їх подолати?

Висновок: Дотримання режиму дня — запорука здоров’я.

8.    Домашнє завдання

Категорія: Основи здоров ’я 2 клас | Додав: uthitel (18.10.2015)
Переглядів: 2010 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: