Урок 3 Інфекційні захворювання. Захист від інфекцій - Основи здоров ’я 2 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 2 клас

Урок 3 Інфекційні захворювання. Захист від інфекцій

Інфекційні захворювання. Захист від інфекцій

Мета: поглиблювати знання учнів про здоров’я, хвороби та їхні ознаки; дати дітям уявлення про інфекційні хвороби, що таке щеплення і для чого їх роблять; пояснити правила поведінки з інфекційними хворими; формувати в учнів прагнення та вміння запобігати поширеним хворобам; розвивати вміння бути обережними; виховувати бажання зміцнювати та берегти власне здоров’я.

Очікувані результати: учні повинні розуміти тлумачення таких понять, як «інфекційні хвороби», «щеплення», «віруси і бактерії», «епідемія»; учні повинні вміти захищатися від інфекцій.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, демонстраційний матеріал, аркуш ватману, паперові кружечки.

Тип уроку: комбінований.

1.    Організаційний момент

Що корисно? Що шкідливо?

Як здоров’я нам зміцнити,

Відчувати повінь сили

І ніколи не хворіти?

2.    Перевірка виконання домашнього завдання

2.1. Бесіда.

— Що означає бути здоровим?

— Чому важливо займатися спортом?

— Які ознаки здорової людини ви можете назвати?

— Чим відрізняється поведінка здорової та хворої
людини?

2.2. Індивідуальне опитування. Робота з картками.

3.    Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Постановка проблемного запитання.

— Чому люди хворіють?

4.    Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Розповідь учителя.

1) Що таке мікроби і віруси?

2) Інфекційні захворювання.

3) Застудні захворювання та можливі способи їх передачі. (Ангіна, вітрянка, грип, дизентерія, дифтерія, коклюш, кір, кон’юнктивіт, краснуха, менінгіт, скарлатина.)

4.2. Оздоровча хвилинка.

Руки за голову ставимо сміло
І повертаємось вправо і вліво:
Двічі наліво, двічі направо —
Будемо мати гарну поставу!

5.    Узагальнення та закріплення нових знань

5.1. Робота з підручником.

а) Розгляд та аналіз малюнків.

б) Читання та обговорення тексту підручника.

в) Відповіді на запитання.

5.2. Робота в зошиті.

5.3. Бесіда.

— Які хвороби називаються інфекційними?

— Як хвороботворні бактерії і віруси можуть потрапити в організм людини?

— Для чого потрібно робити щеплення?

— Що треба носити вдома, якщо хтось у родині захворів на грип?

— Як треба поводитися під час карантину?

5.4. Практична робота. Моделювання поведінки з інфекційними хворими. (Інсценування.)

а) Як поводитись з інфекційними хворими?

б) Як допомогти хворому при застуді?

в) Як уникнути інфекційних захворювань?

5.5. Робота в групах. Складання правил поведінки під час епідемії грипу.

Намагайся не ходити в гості, не відвідувати громадських місць.

Частіше перебувай на свіжому повітрі.

Оберігай себе від переохолодження.

Частіше провітрюй кімнату.

Частіше мий руки з милом.

Щоденно їж свіжі овочі (часник, цибулю) й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.

6.    Підбиття підсумків уроку

6.1. Гра «Додай слово».

Мета: узагальнити знання учнів про те, як здоров’я впливає на настрій людини.

Учні продовжують почуте речення, користуючись словами, записаними на дошці. (Енергійна, зла, добра, сердита, щаслива, похмура, життєрадісна, ображена, весела, сумна, привітна, втомлена, працьовита, плаксива.)

Якщо людина здорова, то вона…

Якщо людина хвора, то вона…

Висновок: Стан здоров’я людини впливає на її самопочуття.

6.2. Виконання плакату «Краплини здоров’я».

Учні отримують кружечки — краплинки. Кожен учень пише на краплинці, як він буде берегти своє здоров’я, як буде загартовуватися. Потім наклеює свою краплину на аркуш ватману, який висить на дошці.

Висновок: Про своє здоров’я треба дбати змалечку.

6.3. Інтерактивна гра «Мікрофон».

Мета: закріпити знання учнів про хвороби.

— Що ми називаємо хворобою? Назвіть ознаки хвороби.

— Хто є збудниками хвороб? (Мікроби.)

— Які інфекційні захворювання ви знаєте?

— Як називається опір організму хворобі? (Імунітет.)

Висновок: Щоб уберегтися від хвороб, слід знати їхні ознаки.

7.    Домашнє завдання

Категорія: Основи здоров ’я 2 клас | Додав: uthitel (18.10.2015)
Переглядів: 1107 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: