Урок 2 Здоров’я і хвороби - Основи здоров ’я 2 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 2 клас

Урок 2 Здоров’я і хвороби

Здоров’я і хвороби

Мета: ознайомити учнів з поняттям «здоров’я» й ознаками здоров’я, хворобами та їхніми ознаками; формувати навички здорового способу життя, уявлення про значення здоров’я для успішного навчання, спілкування, праці та показати шляхи збереження й зміцнення здоров’я; розвивати увагу, мислення; виховувати прагнення запобігати хворобам.

Очікувані результати: учні повинні знати й розуміти тлумачення таких понять, як «здоровий спосіб життя», «хвороби», «ознаки здоров’я»; учні повинні вміти правильно поводитися в ситуації, якщо хтось захворів.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, альбомні аркуші паперу, кольорові олівці, сюжетні малюнки, іграшки.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

1.    Організаційний момент

2.    Перевірка виконання домашнього завдання

2.1. Індивідуальне опитування. Робота з картками.

2.2. Бесіда.

— Що означає бути здоровим?

— Назвіть умови, які сприяють здоровому розвитку дитини.

— Чи змінюються протягом життя зріст і вага людини?

— Як протягом тижня ви піклувалися про своє здоров’я?

3.    Актуалізація опорних знань учнів

3.1. Бесіда.

— Чи потрібно у дитячі роки піклуватися про своє здоров’я?

— Від чого залежать особливості вашого росту та розвитку?

3.2. Творча робота.

— Намалюйте на альбомному аркуші, як ви влітку загартовували свій організм та зміцнювали своє здоров’я.

3.3. Розповіді дітей про літній відпочинок.

— Розкажіть про свої найяскравіші враження від відпочинку влітку.

— Яких рекомендацій ви дотримувалися, щоб зміцнити своє здоров’я, свій організм?

4.    Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Літературна хвилинка.

Завдання: прочитати і обговорити зміст вірша.

Щоб зростати силачем

Пташка ценькає в саду:
«Годі спати, братку!»
Я хутенько з хати йду,
Я зроблю зарядку.
Раз­два, раз­два!
М’язи, наче тятива,
Бо робити звичні
Вправи гімнастичні!
Хочеш бути силачем —
Подружись зі спортом,
З ковзанами і м’ячем,
Стадіоном, кортом!

 (О. Пархоменко)

— Від чого залежить наше здоров’я?

— Як потрібно зміцнювати свій організм?

5.    Сприйняття й осмислення нового матеріалу

5.1. Гра «Збери прислів’я».

Мета: формувати в учнів уявлення про те, що здоров’я — найважливіше в житті людини.

На дошці прикріплені аркуші із «розсипаними» словами прислів’я. Треба їх скласти в прислів’я і пояснити його значення.

(Усе можна купити, крім здоров’я.)

Висновок: Здоров’я — найважливіше в житті людини.

5.2. Робота з малюнками.

На дошці малюнки: діти їдять; хлопчик гуляє на вулиці; дівчинка спить; учні правильно сидять за партою тощо.

— Розгляньте малюнки на дошці. Які ознаки здоров’я ви можете назвати?

(Гарний апетит, рум’янець на щоках, виразні очі, гарний настрій, правильна постава, міцний сон.)

— Як можна здогадатися, що у людини щось болить?

(Людина засмучена, у неї поганий настрій, немає апетиту, важко засинає…)

5.3. Розповідь учителя.

1) Що таке хвороба?

2) Ознаки хвороби.

Довідка: Хвороба — це стан організму, коли в людини щось болить, вона нездужає.

 

5.4. Робота з підручником.

а) Розгляд та аналіз малюнків.

б) Читання й обговорення тексту підручника.

в) Відповіді на запитання.

5.5. Оздоровча хвилинка.

6.    Узагальнення та закріплення нових знань

6.1. Робота в зошиті.

6.2. Робота в парах. Рольова гра «У лікаря».

Мета: учити виявляти причини хвороб і як діяти, якщо хтось захворів.

— Ви з дому принесли іграшки. Об’єднайтесь у пари і розподіліть ролі. Один із вас буде «мамою» (або «татом»), а інший — «лікарем». Уявіть, що ваша іграшка захворіла.

— Що з нею сталося? Чому вона захворіла?

— Як правильно діяти у цій ситуації?

— Які поради дав «лікар» «пацієнту» на майбутнє?

7.    Підбиття підсумків уроку

Підсумкова бесіда.

— Які основні ознаки здоров’я ви запам’ятали?

— Чому людина повинна бути здоровою?

— Що треба робити, щоб кожний міг сказати: «Я — здоровий»?

— Що таке хвороба? Які ознаки хвороби ви знаєте?

Висновок: Треба берегти своє здоров’я.

8.    Домашнє завдання

Категорія: Основи здоров ’я 2 клас | Додав: uthitel (18.10.2015)
Переглядів: 751 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: