Урок 17 Безпечні і небезпечні ситуації. Практична робота: «Створення списку джерел допомоги у небезпечних ситуаціях» - Основи здоров ’я 2 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 2 клас

Урок 17 Безпечні і небезпечні ситуації. Практична робота: «Створення списку джерел допомоги у небезпечних ситуаціях»

Безпечні і небезпечні ситуації. Практична робота: «Створення списку джерел допомоги у небезпечних ситуаціях»

Мета: ознайомити учнів з небезпечними ситуаціями та способами уникання їх або виходу з них; формувати навички поведінки з незнайомцями за відсутності дорослих; формувати вміння знаходити вихід із складних ситуацій; розвивати спостережливість, бережне ставлення до своїх речей; виховувати бажання бути спостережливими, відповідальними та обережними.

Очікувані результати: учні повинні знати правила поведінки в небезпечних ситуаціях; учні повинні вміти орієнтуватися в небезпечних ситуаціях.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

1.    Організаційний момент

2.    Перевірка виконання домашнього завдання

Індивідуальне опитування.

3.    Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

3.1.     Інтерактивна гра «Мозковий штурм».

Мета: узагальнити знання учнів про спілкування.

— Які ви знаєте правила спілкування?

— Назвіть умови взаєморозуміння.

— Як міміка і жести допомагають зрозуміти співрозмовника?

— Як можна здогадатися, що співрозмовник щиро радіє зустрічі з тобою?

Висновок: Стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе.

3.2.     Бесіда.

— Що таке небезпечна ситуація?

— Де вона може статися?

— До чого призвести?

— Які небезпечні ситуації можуть статися вдома?

— Куди слід звертатися в разі виникнення небезпечної ситуації?

4.    Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда.

— Які ігри називають небезпечними? Чому?

— Якими речами небезпечно гратися вдома?

5.    Сприйняття й осмислення нового матеріалу

5.1.     Розповідь учителя.

1)   Небезпечні ситуації (пожежа, витік газу, води, незнайомці.)

2)   Правила поведінки в небезпечних ситуаціях.

5.2.     Робота з підручником.

а) Розгляд та аналіз малюнків.

б) Читання та обговорення тексту підручника.

в) Відповіді на запитання.

5.3.     Оздоровча хвилинка.

6.    Узагальнення та закріплення нових знань

6.1.     Робота в зошиті.

6.2.     Практична робота. Складання списку джерел допомоги у небезпечних ситуаціях.

Учні складають список важливих телефонів, за якими слід дзвонити у разі небезпеки.

(Опорні слова: батьки, бабуся, дідусь, родичі, сусіди, друг або подруга, школа, екстрена (невідкладна) допомога, пожежно­рятувальна служба 101, міліція 102, швидка медична допомога 103, служба газу 104, ЖКГ.)

6.3. Відгадування загадок. Складання правил поведінки під час пожежі.

Червона корова всю солому
на чорне борошно змолола.

                   (Вогонь і попіл.)

 

Чим вогонь тушити будемо,
Якщо воду не здобудемо?

(Пісок, земля, цупка тканина.)

 

На пожежі не зіваємо.

Як пожежних викликаємо?

                                (101.)

Валить дим —
Будь обережний,
Викликай мерщій…
         (пожежних.)

Висновок: Вогонь — дуже небезпечний. Необхідно знати, як чинити, якщо він перетворився на ворога.

6.4.   Гра «Розсипанка».

Мета: навчати учнів попереджати пожежі, зокрема лісові.

Учні повинні розташувати слова так, щоб можна було прочитати прислів’я і пояснити його зміст. (На дошці записані слова.)

гаси бо іскру до не меж вогонь пожеж, знає

(Іскру гаси до пожеж, бо вогонь не знає меж.)

Висновок: Вогонь стає небезпечним тоді, коли поводитися з ним необережно.

6.5.     Робота в групах. Складання правил поведінки з незнайомими людьми.

Учні поділяються на групи. Кожна група складає свої правила. Потім відбувається колективне обговорення.

Висновок: У жодному разі не можна розмовляти з незнайомими людьми.

7.    Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна гра «Мікрофон».

Мета: узагальнити знання учнів про небезпечні ситуації.

— Які небезпечні ситуації можуть виникнути у вашому будинку?

— Хто може прийти вам на допомогу у таких ситуаціях?

— Який номер телефону треба набрати, якщо ти почув запах газу?

Висновок: Треба вміти поводитися в небезпечній ситуації.

8.    Домашнє завдання

Категорія: Основи здоров ’я 2 клас | Додав: uthitel (28.10.2015)
Переглядів: 940 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: