Урок 16 Спілкування. Умови взаєморозуміння. Практична робота: «Моделювання ситуації невербального спілкування» - Основи здоров ’я 2 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 2 клас

Урок 16 Спілкування. Умови взаєморозуміння. Практична робота: «Моделювання ситуації невербального спілкування»

Спілкування. Умови взаєморозуміння. Практична робота: «Моделювання ситуації невербального спілкування»

Мета: дати дітям уявлення про духовну складову здоров’я; формувати в учнів навички культури спілкування з однолітками та дорослими; прищеплювати повагу до себе й інших людей; розвивати вміння бути доброзичливою, товариською людиною; виховувати в учнів культуру поведінки, ввічливість.

Очікувані результати: учні повинні знати, що таке «спілкування», види спілкування; учні повинні вміти доброзичливо ставитися до оточуючих; досягати взаєморозуміння з оточуючими.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, сюжетні
малюнки.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

1.    Організаційний момент

2.    Актуалізація опорних знань учнів

2.1.     Робота з прислів’ям.

— Складіть прислів’я та поясніть його зміст.

(На дошці записані «розсипані» слова.)

не горобець, слово, не, спіймаєш, вилетить —

(Слово не горобець, вилетить — не спіймаєш.)

Висновок: Важливо завжди стежити за своїм мовленням: що і як кажеш.

2.2.     Постановка проблемного запитання.

— Чи однаково ви вітаєтесь з усіма людьми?

3.    Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Літературна хвилинка.

Завдання: прочитати й обговорити зміст вірша.

До всіх сердець, як до дверей,
Є ключики малі.
Їх кожен легко підбере,
Якщо йому не лінь.
Ти, друже, мусиш знати їх,
Запам’ятать не важко:
Маленькі ключики твої —
«Спасибі» і «будь ласка»!

  (Переклад з англ. В. Гужви)

— Які ввічливі слова ви знаєте?

— Коли і як ви їх використовуєте?

4.    Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1.     Розповідь учителя.

1)       Як розмовляти з оточуючими вас людьми.

2)       Розмова по телефону.

3)       Вживання «чарівних» слів.

4.2.     Робота в парах.

— Скажіть одне одному якомога більше «чарівних» слів.

4.3.     Оздоровча хвилинка.

5.    Узагальнення та закріплення нових знань

5.1.     Робота з підручником.

а)     Розгляд та аналіз малюнків.

б)    Читання та обговорення тексту підручника.

в)     Відповіді на запитання.

5.2.     Робота в зошиті.

5.3.     Робота в групах. Інсценування діалогів.

Мета: учити ввічливого спілкування в різних ситуаціях.

— Складіть діалог за допомогою сюжетних малюнків.

а)     Інсценування діалогу «Нумо познайомимось».

б)    Інсценування діалогу «В бібліотеці».

в)     Інсценування діалогу «В магазині».

Висновок: У будь­якій ситуації слід бути ввічливим і доброзичливим.

5.4.     Практична робота. Моделювання ситуації невербального спілкування.

Назвати якесь слово або дію одному з учнів. Цей учень без слів, а лише за допомогою міміки і жестів намагається пояснити значення слова або дії.

Висновок: Для взаєморозуміння не завжди потрібні слова.

5.5.     Робота в парі. Гра «Розсипанка».

Мета: навчити учнів аналізувати, відтворювати, пояснювати свій вибір.

— Розташуйте слова так, щоб можна було прочитати прислів’я. Поясніть їхній зміст. (На дошці записані групи слів.)

(Добрих справ немає без доброго імені.)

(Добрі справи красять людину.)

(Від теплого словечка і лід тане.)

Висновок: Важливо завжди бути ввічливим і робити добрі справи. Це допомагає порозумітися з іншими людьми.

5.6.     Робота в групах.

Завдання: вибрати ті фрази, які пояснюють значення слова взаєморозуміння. (На дошці записані слова.)

Поважати інших, дорожити дружбою, цінувати думку інших, уважно слухати співрозмовника, не зважати на слова інших, не перебивати, бути ввічливим, не казати приємні слова.

Висновок: Взаєморозуміння тісно пов’язане з ввічливістю.

6.    Підбиття підсумків уроку

Гра «Обери правильну відповідь».

Мета: перевірити знання учнів про те, як треба спілкуватися.

— Які слова ви скажете хворій людині під час відвідування?

Ти сьогодні виглядаєш набагато краще, ніж учора.

У мого родича була така сама хвороба, лікувати її марно.

Ти так схуднув! Їж мої пиріжки!

Висновок: Уміння спілкуватися — це також уміння підбадьорити й підтримати у важку хвилину.

7.    Домашнє завдання

Категорія: Основи здоров ’я 2 клас | Додав: uthitel (28.10.2015)
Переглядів: 864 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: