Урок 15 Підсумковий урок за I семестр - Основи здоров ’я 2 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 2 клас

Урок 15 Підсумковий урок за I семестр

Підсумковий урок за I семестр

Мета: узагальнити та систематизувати знання, здобуті учнями на попередніх уроках; перевірити та оцінити рівень сформованості в учнів відповідних умінь і навичок; вміння продемонструвати свої знання та набуті навички; розвивати увагу, пам’ять, мислення; виховувати самостійність, дбайливе ставлення до свого здоров’я, почуття відповідальності за власне здоров’я та життя, за свої вчинки.

Очікувані результати: учні повинні знати про необхідність вести здоровий спосіб життя; учні повинні вміти користуватися в повсякденному житті знаннями, здобутими на уроках курсу «Основи здоров’я».

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, предметні малюнки.

Тип уроку: закріплення знань.

1.    Організаційний момент

2.    Перевірка виконання домашнього завдання

2.1.     Індивідуальне опитування. Робота з картками.

2.2.     Фронтальне опитування.

— Як ставлення членів родини одне до одного впливає на стан їхнього здоров’я?

— Як ти вчиниш, коли хтось із твоїх рідних погано почуватиметься?

— Розкажіть про свої обов’язки в сім’ї.

Висновок: Сім’я повинна бути дружною та міцною.

3.    Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда.

— Як зберегти і зміцнити здоров’я?

— Які ознаки здоров’я ви знаєте?

— Як почувається здорова людина? А хвора?

4.    Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Інтерактивна гра «Мозковий штурм».

— Що необхідно для здоров’я?

— Що є небезпечним для здоров’я?

— Розкажіть про гігієнічні процедури, види загартовування.

— Чому люди хворіють?

5.    Узагальнення та систематизація нових знань

5.1.     Гра «Продовж речення».

Мета: узагальнити знання учнів про здоров’я.

Здоров’я — найцінніший … (скарб).

Здорова людина … (добре) почувається, має … (гарний) настрій.

Кожна людина повинна … (берегти) своє здоров’я.

Висновок: Здоров’я — це найцінніше, що є у людини.

5.2.     Гра «Гарна постава».

Мета: закріпити знання учнів про правильну поставу.

— Якщо почуєте пораду, яка допомагає формувати гарну поставу,— плескайте у долоні.

За столом слід сидіти у незручній позі. Слід виконувати вправи на зміцнення м’язів спини. Необхідно мати правильно облаштоване робоче місце. Переносити важкі речі слід рівномірно, навантажуючи обидві руки.

Висновок: У людини повинна бути правильно сформована постава.

5.3.     Робота в парах.

— Розгляньте малюнки із зображенням страв. Назвіть їх. Оберіть страви для сніданку, обіду та вечері з урахуванням їхньої харчової цінності.

На дошці малюнки: гречана крупа, курка, сметана, в’ялена риба, хліб український, пепсі­кола, молоко, яблука, огірки, помідори, шоколад, батон, торт.

— Яким повинно бути ваше харчування?

5.4.     Оздоровча хвилинка.

6.    Закріплення знань учнів

6.1.     Робота в зошиті.

6.2.     Робота в групах.

— Що означає вислів поважати інших? (Поважати інших: дорожити дружбою; цінувати думку інших; уважно слухати співрозмовника; не перебивати; бути ввічливим; казати приємні слова.)

6.3.     Гра «Збери прислів’я».

Мета: нагадати учням про позитивний вплив доброзичливості, гарного ставлення до інших.

— Розташуйте цифри в порядку зростання, прочитайте прислів’я та поясніть його зміст.

2­лю                   8­той                         3­дям                   11­бі

4­доб                  1­хто                         6­ба                     7­жає

12­має                10­со                         5­ра                     9­і

(Хто людям добра бажає, той і собі має.)

Висновок: Усі люди повинні ставитися одне до одного з повагою, бути доброзичливими, ввічливими.

6.4.     Практична робота. Робота в групах.

Розігрування ситуацій.

1)       Хто має першим пройти у клас.

2)       У гардеробі.

3)       В автобусі.

7.    Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна гра «Мікрофон».

Мета: систематизувати знання учнів з вивчених тем.

— Що не можна купити за гроші?

— Кого називають здоровою людиною?

— Як ви загартовуєтесь?

— Які продукти треба вживати для зміцнення організму?

— Які права ви маєте?

Висновок: Постійно зміцнюйте своє здоров’я.

8.    Домашнє завдання

Категорія: Основи здоров ’я 2 клас | Додав: uthitel (28.10.2015)
Переглядів: 467 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: