Урок 10 Культура харчування. Правила поведінки за столом - Основи здоров ’я 2 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Основи здоров ’я 2 клас

Урок 10 Культура харчування. Правила поведінки за столом

Культура харчування. Правила поведінки за столом

Мета: дати учням поняття про «режим харчування» та «культуру харчування»; ознайомити дітей з  прийомами їжі та їх значенням для організму людини, а також із правилами етикету; розвивати культурно­гігієнічні навички поведінки за столом; формувати естетичний смак щодо зовнішнього вигляду страв; виховувати культуру харчування, прагнення знати й дотримуватися правил етикету.

Очікувані результати: учні повинні знати і розуміти тлумачення поняття «культура харчування»; учні повинні вміти поводитися за столом.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, малюнки із зображенням продуктів або їхні муляжі, посуд.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

1.    Організаційний момент

2.    Перевірка виконання домашнього завдання

Бесіда.

— Чим є для людини їжа?

— Чому треба вживати різноманітну їжу?

— Для чого людині потрібні вітаміни?

— Яка їжа багата на вітаміни?

—  Яку їжу вважають шкідливою?

 

 

3.    Актуалізація опорних знань учнів

Фронтальне опитування.

— Які правила поведінки за столом вам відомі?

— Чи завжди ви їх дотримуєтеся?

— Яка страва у вашій сім’ї є улюбленою? Хто її готує?

— Скільки разів на день потрібно вживати їжу?

— Як називаються прийоми їжі?

4.    Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Постановка проблемного запитання.

— Що таке культура харчування?

5.    Сприйняття й осмислення нового матеріалу

5.1.     Розповідь учителя.

1) Значення їжі в житті людини.

2) Культура харчування.

3)   Деякі правила етикету.

5.2.     Робота в групах. Складання правил поведінки за столом.

— Як треба поводитись за столом?

— Для чого використовують серветки? Як правильно користуватися серветками?

5.3.     Оздоровча хвилинка.

5.4.     Робота з підручником.

а) Розгляд та аналіз малюнків.

б) Читання та обговорення тексту підручника.

в) Відповіді на запитання.

 

5.5.     Робота в зошиті.

6.    Узагальнення та закріплення нових знань

6.1.     Практична робота. Гра «Що і як їдять?»

Мета: навчити дітей правильно поводитись за столом, вміти своєчасно користуватися столовим набором.

На столі лежать тарілка, виделка, ніж, ложка, серветка, малюнки із зображенням різних продуктів (або муляжі), справжні фрукти. Учні по черзі підходять до столу і показують, яким чином взяти той чи інший запропонований продукт.

Руками беруть такі продукти: хліб, булки, печиво, пиріжки, бутерброди, сосиски, м’ясо птиці (якщо воно не в соусі).

Великою ложкою їдять супи, деякі овочеві страви.

Чайною ложкою розмішують чай, каву, какао, після чого її виймають і кладуть на блюдце. Також чайною ложкою їдять сметану, кефір, креми, торти, морозиво.

Виделкою їдять салати, більшість овочевих страв, картоп­
лю. Десертною виделкою їдять закуски, яєчню, рибу, торти.

Салати беруть з великого блюда за допомогою ложки і виделки, що подаються зі стравою, і кладуть на тарілку, з якої їдять.

Висновок: Уміння користуватися столовими наборами — ознака культурної людини.

6.2.     Гра «Розсипанка».

Мета: закріпити знання про прийоми їжі.

— Розташуйте слова так, щоб можна було прочитати вислів. Як ви його розумієте?

З’їж, сніданок, обід, сам, розділи, віддай, ворогові,
з, другом, а, вечерю.

(Сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові. )

Висновок: Сніданок — найважливіший прийом їжі. Він має бути насичений вітамінами й ситний.

6.3.     Робота в групах. Гра «Накриємо на стіл».

На дошці прикріплені картки із написами: м’ясо, молоко, суп, каша, бутерброди, сир, чай, фрукти, картопля, риба, млинці тощо.

Запропонувати учням кожної групи вибрати продукти до сніданку; до обіду; до вечері.

— Складіть своє малюнкове меню.

7.    Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна гра «Мікрофон».

Мета: систематизувати знання учнів про культуру харчування та етикет.

— Що цікавого запам’ятали з сьогоднішнього уроку?

— Що таке культура харчування?

— Які правила поведінки за столом ви тепер знаєте?

8.    Домашне завдання

Категорія: Основи здоров ’я 2 клас | Додав: uthitel (28.10.2015)
Переглядів: 2055 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: