Урок 18. «Музична подорож» до опери з піснею, танцем, маршем - Музика 2 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Музика 2 клас

Урок 18. «Музична подорож» до опери з піснею, танцем, маршем
Урок 18.
«Музична подорож» до опери з піснею, танцем, маршем
Мета уроку: познайомити учнів з жанром опери, пояснити його особливості. Дати поняття «опера», «театр опери і балету». Розвивати співацькі й слухацькі навички школярів, творчі й артистичні здібності, збагачувати музичний кругозір. Виховувати любов до музики. На прикладі музичного матеріалу вчити добра й дружби. Залучати учнів до різноманітної музичної діяльності.
Очікувані результати: учні пояснюють особливості опери як одного з музичних жанрів, ви-словлюють свої враження від музики, розрізняють звучання маршової, танцювальної й пісенної музики, ритмічно рухаються за характером музики, беруть участь в інсценізації фрагмента опери, виразно співають, створюють музичний супровід до пісні.
Обладнання: 
Тип уроку: комбінований, поглиблення теми.
Домінанти уроку:
— опера;
— театр опери і балету.
1. Організаційний етап
1.1. Вхід до класу під музику.
1.2. Перевірка присутності учнів:
кількість за списком ___,
кількість присутніх на уроці ___,
відсутніх ___.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
2. Орієнтовний план уроку
2.1. Вхід до класу під звучання хору «Семеро козенят» з опери М. Коваля «Вовк і семеро ко-зенят».
2.2. Розспівування. Я. Степовий «Зимонька-снігуронька».
2.3. Виконання пісні «Зимонька» (муз. К. Мяскова).
2.4. Бесіда за темою уроку.
2.5. Слухання хору «Семеро козенят» з опери М. Коваля «Вовк і семеро козенят».
2.6. Розучування пісні «Семеро козенят» і теми «Цілий день співає, граєм» з опери «Вовк і семеро козенят».
2.7. Знайомство з темами Мами Кози і козенят.
2.8. Слухання сцени з II дії опери «Вовк і семеро козенят».
2.9. Виконання в русі «Войовничого маршу Малюка». Музикування.
2.10. Узагальнення матеріалу.
2.11. Вихід із класу під звучання хору «Семеро козенят» (або за вибором учителя).
3. Актуалізація опорних знань
3.1. Розспівування. Я. Степовий «Зимонька-снігуронька».
3.2. Виконання пісні «Зимонька» (муз. К. Мяскова).
4. Мотивація навчальної діяльності
4.1. Повідомлення теми уроку.
4.2. Мотиваційна бесіда з учнями.
Пісня привела нас до опери. На уроці учні познайомляться з особливостями оперного жанру, що збагатить їх новими враженнями і знаннями про музику і стане в нагоді майбутнім шану-вальникам музичного мистецтва.
5. Етап засвоєння нових знань
5.1. Бесіда за темою уроку.
5.2. Слухання хору «Семеро козенят» з опери М. Коваля «Вовк і семеро козенят».
5.3. Розучування пісні «Семеро козенят» і теми «Цілий день співаєм, граєм».
5.4. Знайомство з темами Мами Кози і козенят.
5.5. Слухання сцени з II дії опери «Вовк і семеро козенят».
5.6. Виконання в русі «Войовничого маршу Малюка». Музикування.
6. Узагальнення та закріплення знань
6.1. З якою «музичною країною» познайомилися учні?
6.2. Які особливості опери вони запам’ятали?
Опера — музичний спектакль, у якому дійові особи не розмовляють, а співають у супроводі симфонічного оркестру. Послухати оперу можна в театрі опери і балету.
6.3. За бажанням — завдання в «Робочому зошиті з музичного мистецтва».
7. Підбиття підсумків уроку
Пісня і марш привели нас до опери — одного з жанрів великого музичного мистецтва.
8. Вихід із класу.
Під звучання хору «Семеро козенят» (або за вибором учителя).

Категорія: Музика 2 клас | Додав: uthitel (12.01.2014)
Переглядів: 913 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: