УРОК 7. Знаходження числа за його частиною. Перевірка письмового ділення множенням - Математика 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 4 клас

УРОК 7. Знаходження числа за його частиною. Перевірка письмового ділення множенням

УРОК 7. Знаходження числа за його частиною. Перевірка письмового ділення множенням

Мета: розвивати вміння учнів виконувати письмове ділення та розв’язувати задачі, пов’язані з поняттям частина числа; розвивати логічне мислення, увагу.

Обладнання: картки з тестами, картки для усних обчислень.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Контроль і закріплення знань учнів

Тест для перевірки знань, отриманих раніше

(Кожне завдання оцінюється 2 балами, загалом — 12 балів.)

1. Знайти частку й остачу: 60 : 8.

а) 7 (ост. 2);

б) 7 (ост . 4);

в) 6 (ост. 12);

г) 8 (ост. 4).

2. Скільки годин становить  доби?

а) 12 год;

б) 8 год;

в) 3 год;

г) 6 год.

3. В одному відрі 48 л води, а у другому —  тієї води, що є в пер­шому відрі. Скільки літрів води у другому відрі?

а) 16 л;

б) 45 л;

в) 24 л;

г) 12 л.

4. У квадрата заштрихована така частина:

5. У книзі 60 сторінок. Оля прочитала третю частину книги. Скіль­ки сторінок залишилось Ользі прочитати?

а) 20;

б) 10;

в) 40;

г) 30.

6. Знайти число, яке записане у вигляді суми розрядних доданків: 500 + 70 + 8.

а) 758;

б) 578;

в) 857;

г) 875.

III. Формування вміння знаходити число за його частиною

1. Задача.

Відрізок AK становить  відрізка AB і дорівнює 20 мм. Знайти довжину відрізка AB.

Яку частину відрізка AB становить відрізок AK? Скільки таких чет­вертих є у цілому відрізку AB? Яка довжина однієї четвертої частини відрізка AB? Як знайти всю довжину відрізка AB?

2. Фронтальна робота над задачею № 55 (практично).

3. Практична робота за вправою № 56.

4. розв’язування задачі № 57 (фронтально).

5. Фізкультхвилинка.

IV. Розвиток математичних умінь учнів

1. Коментоване розв’язування прикладів № 58.

2. Самостійне розв’язування прикладів № 59. Взаємоперевірка.

3. Робота над задачею № 60.

На дошці — скорочений запис задачі.

Складання плану розв’язання задачі.

1) Скільки кілограмів становили відходи?

 2) Скільки кілограмів борошна розфасували в пакети?

3) Скільки вийшло пакетів?

учитель пропонує охочим учням записати розв’язання задачі само­стійно, решті — за допомогою вчителя.

4. Гра «Сигнал».

Учитель показує картку з прикладом і відповіддю до нього. Як­що приклад розв’язано неправильно, учні показують червону картку-сигнал, якщо правильно — показують сигнал зеленого кольору.

V. Підсумок уроку

— Як знайти число за його частиною? Наведіть приклади.

VI. Домашнє завдання

№ 62, 63.

Примітка

Урок 8. Письмове ділення на одноцифрове число. Прості й складе­ні задачі, які містять знаходження частини від числа або числа за його частиною.

Учитель добирає матеріал до уроку за власним вибором, готуючи учнів до тематичного оцінювання (контрольної роботи).

Категорія: Математика 4 клас | Додав: uthitel (22.09.2014)
Переглядів: 2293 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: