УРОК 6. Вправи і задачі на знаходження частини від числа. Письмове ділення на одноцифрове число - Математика 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 4 клас

УРОК 6. Вправи і задачі на знаходження частини від числа. Письмове ділення на одноцифрове число

УРОК 6. Вправи і задачі на знаходження частини від числа. Письмове ділення на одноцифрове число

Мета: вправляти учнів у виконанні письмового ділення; проаналізува­ти розв’язання складеної задачі; закріплювати вміння знаходити части­ну від числа.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, геометричний матеріал.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка наявності домашнього завдання.

2. Завдання для опитування.

1) Виконати письмово ділення: 471 : 3, 624 : 6, 506 : 6.

2) Донька зібрала 12 кг аґрусу, а мати у 2 рази більше. Скільки кіло­грамів аґрусу зібрали мати й донька?

3) На скільки одиниць зменшиться число 768, якщо в ньому помі­няти місцями дві перші цифри?

4) Знайти суму чисел у другому і третьому прикладах, користую­чись першою сумою.

9 + 5 + 8 = 22

29 + 25 + 28 =

309 + 305 + 308 =

3. Робота за картками (диференційована).

Картка 1 (високий рівень знань)

а) Обчислити: 325 · 4, 343 : 7.

б) На клумбі росте 5 рядів, по 13 квітів у кожному, й 6 рядів, у кожно­му з яких по стільки ж кущів троянд. Скільки всього квітів й кущів росло на клумбі? Розв’яжи задачу двома способами.

Картка 2 (достатній та середній рівень)

а) Першого дня виставу подивились 40 учнів, а другого у 3 рази біль­ше. Скільки всього учнів подивились виставу?

б) Обчислити: 291 · 2, 696 : 4.

4. Усне розв’язування рівнянь № 51.

5. Розв’язування «ланцюжків» (за наявності часу).

Поставити відповіді у порядку зростання й відгадати слово.

Слово: ручка.

III. Розв’язування вправ і задач на знаходження частини від числа

  1. Назвати, яку частину замальовано.

— На скільки рівних частин поділено кожний прямокутник?

— Як називається не замальована частина у прямокутниках?

— Скільки таких частин у прямокутниках? Записати, яку частину замальовано.

2. Накреслити відрізок завдовжки 9 см, показати  частину його довжини.

3. Робота з підручником. Завдання № 45.

4. Розв’язування задач.

1) Коментоване розв’язання задачі № 46.

2) Самостійне розв’язання задачі № 49.

(учні з високим рівнем знань працюють самостійно, решта — під керівництвом учителя.)

Перевірка — фронтально.

IV. Розвиток математичних умінь учнів

1. Повторення алгоритму ділення трицифрового числа на одноциф­рове (вправа № 47).

2. Самостійне розв’язування прикладів № 48 із взаємоперевіркою в парах.

3. Фізкультхвилинка.

4. Розв’язування задачі № 50 за таблицею.

 

Час

Відстань

Швидкість

По озеру

2 год

52 км

?

По річці

4 год

124 км

?

V. Підсумок уроку

— Як знайти частину від числа?

— Наведіть приклади.

VІ. Домашнє завдання

№ 52, 53.

Категорія: Математика 4 клас | Додав: uthitel (22.09.2014)
Переглядів: 1207 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: