УРОК 4. Письмове множення на одноцифрове число. Задача, обернена до задачі на суму двох добутків - Математика 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 4 клас

УРОК 4. Письмове множення на одноцифрове число. Задача, обернена до задачі на суму двох добутків

УРОК 4. Письмове множення на одноцифрове число. Задача, обернена до задачі на суму двох добутків

Мета: повторити алгоритм письмового множення; ознайомити учнів із графічним зображенням (схемою) плану розв’язання задачі; скласти й порівняти задачу на знаходження суми добутків двох чисел та оберне­ну до неї; розвивати логічне мислення.

Обладнання: картки для обчислень, предметні малюнки.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання.

• Записати вираз, яким знаходили кількість зошитів у косу лінію (за­дача № 25).

• Пояснити, як обчислювали приклади: 641 – 555, 274 + 186.

2. Усні обчислення.

• Робота з числовою драбиною.

Щоб піднятися на сходинку цієї числової драбини, треба додати 23, а щоб спуститись — відняти 12. Пройдіть драбину до кінця.,

3. Робота за картками.

Знайти помилку. Виправити.

Учні працюють за картками, виправляють помилку, проводиться обговорення.

36 · 2 = 72

23 · 4 = 87

96 : 8 = 12

26 · 3 = 66

12 · 8 = 82

100 – 19 · 2 = 138

(820 – 800) · 8 = 160

64 + 20 · 5 = 164

200 – 40 · 2 = 320

17 – 68 : 4 = 0

 

III. Повторення письмового множення на одноцифрове число

1. Робота за таблицею.

Перевірити правильність обчислення виразів.

 

2. Пояснення розв’язання прикладів за вправою № 27.

3. Коментоване розв’язування прикладів № 29.

4. Фізкультхвилинка.

5. Самостійна робота за вправою № 28, взаємоперевірка.

IV. Розвиток математичних умінь учнів

1. Робота над задачею № 30.

Прочитати умову задачі, питання до задачі; розглянути схеми, по­дані нижче, пояснити, як міркував кожний учень, складаючи план розв’язання задачі.

2. Самостійний запис розв’язання задачі після аналізу плану розв’язання.

3. Робота над задачею № 31.

За даними таблиці скласти задачу про знаходження маси однієї бан­деролі. Скласти план розв’язання, записати розв’язання у зошит.

4. Ознайомлення з круглими числами.

Підбір круглих чисел до будь-яких некруглих. Вправа № 32.

5. Вправа на розвиток уваги й логічного мислення.

У поїздів, що прямують назустріч один одному, вагони розміще­ні в однаковому порядку. Намалювати відповідні знаки на вагонах зу­стрічного потяга.

V. Підсумок уроку

— Які числа називаються круглими? Наведіть приклади.

VI. Домашнє завдання

№ 33, 34.

Категорія: Математика 4 клас | Додав: uthitel (22.09.2014)
Переглядів: 1169 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: