УРОК 11. Письмове множення на двоцифрове число. Розв’язування задачі складанням виразу - Математика 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 4 клас

УРОК 11. Письмове множення на двоцифрове число. Розв’язування задачі складанням виразу

УРОК 11. Письмове множення на двоцифрове число. Розв’язування задачі складанням виразу

Мета: вправляти учнів у застосуванні письмового множення на двоциф­рове число в процесі розв’язування задач; пояснити на прикладі можли­вість перевірки ділення з остачею; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання:  предметні малюнки, картки для усних обчислень.

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання.

1) Зробити на дошці креслення: показати шлях хлопчика, записати розв’язання задачі № 80.

2) Пояснити знаходження значень двох перших виразів із № 79.

2. Фронтальне опитування.

• Записати в порядку зростання всі трицифрові числа, які можна за­писати цифрами 1, 5, 9.

• У записі числа 352 поміняти місцями цифри так, щоб число збільшилось.

3. Робота біля дошки (троє учнів).

1) Обчислити: 18 · 13, 23 · 15, 21 · 29.

2) Олег купив 16 зошитів по 25 к. і 10 зошитів по 54 к. Скільки всьо­го грошей заплатив Олег?

3) Посіяли 16 кг жита, а зібрали у 24 рази більше. Скільки кілогра­мів жита зібрали?

4. Математичний диктант (решта учнів).

• До числа 720 додати добуток чисел 6 і 7.

• Суму чисел 18 і 14 зменшити у 4 рази.

• Знайти 14 від числа 36.

• Знайти число, якщо 18 його дорівнює 10.

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Записати вирази та обчислити їх значення.

• Зменшуване 85, від’ємник є добутком чисел 8 і 9.

• Ділене 56, дільник є різницею чисел 14 і 6.

2. Коментоване розв’язування прикладів № 83.

3. Фізкультхвилинка.

4. Робота за малюнком вправи № 84.

Котик не може відповісти на запитання. Допоможіть йому.

— Яка маса одного ящика?

— Яка маса трьох ящиків?

— Яка маса двох ящиків масла?

 

5. Аналіз та розв’язування задачі № 85.

— Скільки часу витратить батько на дорогу на роботу і назад автобусом?

— Скільки часу витратить батько на дорогу на роботу і назад на метро?

— На скільки менше часу витратить батько на дорогу, якщо їздити­ме на метро?

— На скільки менше часу витратить батько на дорогу на роботу і на­зад за 7 днів, якщо їздитиме на метро?

Після аналізу задачі вчитель пропонує охочим учням скласти вираз до задачі, а решті учнів — розв’язати її під своїм керівництвом.

6. Самостійне виконання завдання № 86 із взаємоперевіркою.

7. Групова робота.

 

Високий рівень

Достатній рівень

Середній та початковий рівень

Для ферми учні зібрали 90 кг трави першого для, а другого дня — 60 кг. По скільки кілограмів трави нарвали учні за 2 дні на кожного кроля, якщо їх було на фермі 30?

Розв’язати задачу двома способами

Для ремонту двох будинків витратили 13 банок фарби, по 3 кг у кожній. На перший будинок витратили 5 банок фарби. Скільки кілограмів фарби витратили для ремонту другого будинку?

Посадили 25 кг пшениці, а зібрали у 14 разів більше. Скільки кілограмів пшениці зібрали?

 

IV. Підсумок уроку

— Як знайти число за його частиною?

— Наведіть приклади.

V. Домашнє завдання

№ 87, 88.

Категорія: Математика 4 клас | Додав: uthitel (22.09.2014)
Переглядів: 1197 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: