Урок № 7 Позиційний принцип запису чисел. Пряма, промінь, відрізок. Істинні твердження - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 7 Позиційний принцип запису чисел. Пряма, промінь, відрізок. Істинні твердження

 

Урок № 7

Позиційний принцип запису чисел. Пряма, промінь, відрізок. Істинні твердження

Мета уроку: сформувати поняття: пряма, промінь, відрізок; поглибити знання про пряму та її

частини; формувати поняття про кругле число; вчити встановлювати наявність зайвих

даних у задачі; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вивчати математику.

Очікувані результати: учні вміють будувати натуральний ряд чисел; характеризують пряму, від-

різок, промінь; розрізняють круглі числа; відокремлюють зайві дані у задачі.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: комбінований.

 

  • 1.   Організаційний момент

1.1. Привітання.

1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком _______, кількість присутніх на уроці _______, відсутніх ________.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання.

— Що збирала білочка?

— На скільки горішків більше вона зібрала, ніж грибів?

— У який спосіб ви це дізналися?

2.2. Завдання для допитливих.

— Дві матері, дві доньки та бабуся з онукою. Скільки всіх?

— Як записати число 10 трьома одиницями? (11 – 1.)

— Їжачок подарував каченятам вісім чобітків. Скільки було каченят?

— Чи може сума двох чисел дорівнювати одному з них?

— Чи може різниця двох чисел дорівнювати одному з них?

— Назвіть числа, які можуть бути у прикладах виду a + k = 10 замість букв. Як називаються ці компоненти у прикладі?

2.3. Хвилинка каліграфії.

2.4. Колективна робота.

Розв’яжіть задачу.

Поїзд до Сімферополя відправляється о 3-й годині, а в Кисловодськ — на 6 годин пізніше. О котрій годині відправляється поїзд до Кисловодська?

2.5. Гра «Хто швидше?». (Роздавальний матеріал.)

2.6. Гра «Мовчанка»

— Збільшити на 1 числа: 19, 49, 29, 69, 39, 59, 79.

— Зменшити на 1 числа: 40, 60, 80, 50, 70, 20, 30.

— Які числа ви отримали в результаті?

2.7. Фізкультхвилинка.

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Уявіть таку ситуацію. Вам потрібно поїхати до подруги або друга. Звичайно, можна піти пішки, але тролейбусом зручніше. Тільки виникає проблема: а як сісти у потрібний тролейбус, якщо цифр не знаєш? Так що продовжуємо вивчати математику.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Колективна робота.

Завдання учням:

— Відшукайте у клітинках числа від 25 до 35 (№ 44).

— Таня уважно розглянула подані у підручнику таблички і знайшла круглі числа. Спробуйте і ви відшукати їх.

— Нас запрошує країна Геометрія. Уважно розгляньте креслення (№ 45). Що ви на них бачите?

— Скільки можна провести прямих через одну точку?

— Що називають прямою лінією?

— Накресліть у зошитах точку, пряму, відрізок, промінь.

— Накресліть точку та спробуйте провести через неї одну пряму, другу, третю і т. д.

— Ви виконали практичне завдання. А тепер виконаємо завдання, яке підтвердить наші припущення (№ 46).

— Перетинатися можуть не лише прямі, але й різні галузі математичної науки. У наступному завданні зустрінуться Геометрія з Арифметикою.

4.2. Робота у групах (№ 47). (Роздавальний матеріал.)

4.3. Фронтальна робота.

— Які числа вважають круглими (№ 48)?

— Подумайте, як відновити поданий числовий вираз.

— Уважно прочитайте та розв’яжіть задачу (№ 49).

— Про кого йдеться у задачі?

— Що вони збирали?

— Чи має значення кількість грядок для розв’язання задачі?

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Чим відрізняється промінь від прямої лінії?

— Скільки прямих можна провести через одну точку?

— Що таке кругле число?

— Чи всі дані потрібно використовувати під час розв’язування задачі?

  • 6.   Домашнє завдання

Виконайте завдання № 50, 51.

— Якою дією треба розв’язувати завдання № 51?

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (14.11.2015)
Переглядів: 258 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: