Урок № 6 Розв’язування задач та числових виразів. Утворення чисел в межах 100 - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 6 Розв’язування задач та числових виразів. Утворення чисел в межах 100

 

Урок № 6

Розв’язування задач та числових виразів.
Утворення чисел в межах 100

Мета уроку: учити встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; розвивати логічне мислення; удосконалювати обчислювальні навички; навчати висловлювати свою думку; виховувати праце-

любність.

Очікувані результати: учні називають попереднє та наступне числа, знають визначення круглого

числа, складають задачі та розв’язують їх, знаходять значення числових виразів.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: урок комплексного застосування знань, умінь і навичок.

 

  • 1.   Організаційний момент
  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Хвилинка каліграфії.

2.2. Усна лічба.

•  Перше число записане за допомогою цифр 1, 2, друге число — за допомогою цифр 1, 5. Чи можна стверджувати, що перше число менше від другого?

•  Над під’їздом будинку висить табличка з номерами квартир від 37 до 72. Чи є в цьому під’їзді квартира 35? 73? 71?

•  Скільки потрібно цифр, щоб записати всі круглі числа, враховуючи й число 100?

•  Бабуся попросила Максима купити 3 десятки яєць. Він купив 25 яєць. Чи виконав Максим прохання бабусі?

2.3. Перевірка домашнього завдання.

— Скажіть, як звали дітей, що читали книжки (№ 34)?

— Скільки книжок прочитав Сашко?

— Скільки книжок прочитав Мишко?

— Як ви про це дізналися?

— Прочитайте приклади завдання № 35 з результатом, який дорівнює 3.

— А тепер назвіть ті, у яких відповідь дорівнює двом десяткам, трьом десяткам.

— Назвіть результати всіх інших прикладів у порядку зростання.

2.4. Робота за варіантами. (Роздавальний матеріал.)

2.5. Фізкультхвилинка.

2.6. Задачі для кмітливих. (Роздавальний матеріал.)

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Чи можуть діти взагалі обійтися без математики? Ось ви пішли з друзями на футбольний матч. А як прочитати номери на футболках гравців? Як дізнатися, з яким рахунком закінчився матч? Як бачимо, без математики нам не обійтись!

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Різнорівневі завдання на вибір. (Роздавальний матеріал.)

4.2. Математичний диктант (№ 37).

Додаткові завдання:

— Виберіть серед записаних вами чисел круглі.

— Назвіть трицифрове число.

4.3. Прийом «Математичний ланцюжок» (№ 38).

Запитання вчителя:

— З яких чисел побудований ланцюжок?

— Який результат ви отримали?

4.4. Робота в парах (№ 40).

— Оберіть по одній задачі зі своїм сусідом по парті.

— Придумайте зміст цієї задачі.

— Яка це задача: проста чи складена?

— Який спосіб розв’язання ви обрали?

— Ви обрали різні задачі й склали різні тексти задач. Але, прослухавши ваші способи розв’язання, можна помітити цікаву особливість. Ще раз перегляньте способи розв’язання задач та скажіть, що цікавого помітили ви. Повторимо правило: для того щоб дізнатися, на скільки одне число більше або менше за інше, треба від більшого числа відняти менше число.

4.5. Колективна робота (№ 41).

— Спробуємо усно розв’язати задачу.

— Скільки років було Яремі, коли народилася його сестричка?

— Скільки він задув свічок сьогодні?

— Скільки років сестричці?

— А яка вікова різниця між дітьми? Чи змінюється вона з віком?

4.6. Самостійна робота (№ 39, 42).

— Що таке зменшуване?

— Яке число вважається круглим?

— Як ви будете розв’язувати числові вирази?

— Серед цих двох дій яка вважається першою? А може, вони рівноцінні? Доведіть свою думку.

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше за інше?

— Чи може змінитися різниця у віці між людьми?

— Про яку дію йдеться, якщо треба знайти зменшуване?

— На скільки зменшується або збільшується число, якщо треба назвати попереднє чи наступне число?

  • 6.   Домашнє завдання

Пригадайте правило про знаходження числа, яке на кілька одиниць більше за інше. Розв’яжіть задачу № 43.

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (14.11.2015)
Переглядів: 181 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: