Урок № 3 Утворення чисел в межах 100. Порівняння числових виразів. Розв’язування задач - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 3 Утворення чисел в межах 100. Порівняння числових виразів. Розв’язування задач

 

Урок № 3

Утворення чисел в межах 100. Порівняння числових виразів. Розв’язування задач

Мета уроку: пояснити, що числа утворюються різними способами; вчити читати та порівнювати числові вирази, розв’язувати задачі за коротким записом; розвивати інтерес до математики; виховувати акуратність, кмітливість.

Очікувані результати: учні удосконалюють арифметичні навички, вчаться аналізувати задачі, усвідомлюють безмежність ряду натуральних чисел.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: урок комплексного застосування знань, умінь і навичок.

  • 1.   Організаційний момент

1.1. Привітання.

1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком _______, кількість присутніх на уроці _______, відсутніх ________.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання.

— У який спосіб ви розв’язали задачу № 10: за допомогою дії додавання чи віднімання?

— Скількома діями ви її розв’язали? Поясніть хід розв’язання.

2.2. Хвилинка каліграфії.

2.3. Математичний диктант.

— Запишіть найменше двоцифрове число (10).

— Запишіть число, у якому два десятки (20).

— Запишіть «сусідів» числа 30 (29, 31).

— Запишіть число, у якого три десятки та чотири одиниці (34).

— Запишіть число, у якого два десятки та вісім одиниць (28).

— Запишіть число, яке на одиницю менше, ніж 38 (37).

— Запишіть число, яке на одиницю більше, ніж 25 (26).

2.4. Гра «Мікрофон» (№ 11).

— Як називають числа, які закінчуються нулем?

2.5. Фізкультхвилинка.

Слово вчителя (супроводжується рухами учнів)

Раз-два! Час вставати,Будемо відпочивати.Три-чотири! Присідаймо,Швидко втому проганяймо!П’ять-шість! Засміялись,Кілька раз понахилялись.Сім-вісім! Час наставПовернутися до справ.

2.6. Робота за варіантами (№ 12).

2.7. Розв’язування числових виразів (№ 14).

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Якщо хочеш досягнутиУ житті своїм вершин,Математику збагнутиМусиш тонко, до глибин.

Світ математики різноманітний, цікавий, захоплюючий. Ми продовжуємо свою подорож країною математики. Сьогодні ми вчитимемося читати та порівнювати числові вирази.

  • 4.   Узагальнення й закріплення знань

4.1. Робота з підручником (№ 13, 15).

— Розкриємо таємницю скарбничок. Як зручніше порахувати кількість грошей?

— Які числа належать до першого розряду, а які до другого?

— Що означає додати одиницю та відняти одиницю?

4.2. Різнорівневі завдання на вибір. (Роздавальний матеріал.)

1 рівень

77 – 1 = __                49 + 1 = __                                   70 – 1 = __

65 + 1 = __                84 – 1 = __                                   32 + 1 = __

2 рівень

54 + 1+ 1 = __          76 – 1 – 1 = __           65 – 1 + 1 = __

48 – 8 = __                48 – 40 = __                                 60 + 4 =__

3 рівень

84 – 4 – 6 = __          5 + 30 – 10 = __         52 – 50 + 8 = __

60 + 8 – 20 = __        33 – 3 + 70 = __         16 + 4 + 40 = __

4.3. Робота в парах (№ 17).

4.5. Колективна робота (№ 16).

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Яку арифметичну дію треба виконати, якщо збільшуємо число? зменшуємо число?

— Чи має значення порядок розташування цифр у числі?

— Як можна утворити наступне число? попереднє число?

  • 6.   Домашнє завдання

— Розв’яжіть приклади № 18. Обов’язково надпишіть проміжні відповіді.

— Прочитайте задачу № 19. Давайте з’ясуємо спосіб її розв’язан-ня. Розв’яжіть задачу вдома.

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (14.11.2015)
Переглядів: 224 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: