Урок № 31 Табличне додавання та віднімання. Знаходження периметра за формулою - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 31 Табличне додавання та віднімання. Знаходження периметра за формулою

 

Урок № 31

Табличне додавання та віднімання.
Знаходження периметра за формулою

Мета уроку: продовжити роботу над складанням таблиці додавання і віднімання з переходом через десяток у межах 20; поглибити знання щодо знаходження периметра фігури; розвивати геометричні знання та навички; виховувати любов до математики.

Очікувані результати: учні розв’язують прості та складені задачі, числові вирази, знаходять периметр фігури за допомогою поданої формули.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: комбінований.

 

  • 1.   Організаційний момент

1.1. Привітання.

1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком _______, кількість присутніх на уроці _______, відсутніх __________.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання.

— У який спосіб ви виконали перевірку? (Варіанти: від суми відняти перший доданок або від суми відняти другий доданок.)

— Чим займався дідусь Петро?

— Яку рибу він спіймав?

— Скільки карасів? А линів? Як ви дізналися?

— Як знайшли загальну кількість риби?

2.2. Хвилинка каліграфії.

2.3. Робота за варіантами.

Двоє учнів працюють біля дошки, інші учні записують лише відповіді. Результати порівнюються.

1 варіант  

Збільште числа на 8 одиниць:

6, 9, 3, 8, 5, 7, 4.

2 варіант

Зменште числа на 8 одиниць.

14, 17, 11. 15, 13, 16, 12.

2.4. Різнорівневі завдання на вибір. (Роздавальний матеріал.)

2.5. Завдання для допитливих. (Роздавальний матеріал.)

2.6. Фізкультхвилинка.

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

День добрий, друзі, ще один урок
Прийшов до нас за розкладом сьогодні.
Отож, давайте зробимо ще крок
У математику. Всі згодні?

Сьогодні ми погуляємо знайомою нам галявиною, біля кринички наберемо води, а також дізнаємося багато нового й корисного.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Прийом «Коло ідей». Групова робота (№ 220, 221).

Обговоріть у групі принцип додавання і віднімання в поданих прикладах. Закінчіть обчислення.

4.2. Робота з геометричним матеріалом (№ 223, 224, 225).

Прочитайте правила на с. 42. Розгляньте завдання № 223.

— Якими буквами позначають сторони многокутника?

— Як обчислити периметр?

— Якою формулою потрібно скористатися?

— До нас в гості знову завітали герої казки «Ріпка» (№ 224). У них виникла проблема. Допоможемо їм.

— Що для цього потрібно знати? Чи вистачає у нас даних?

— Запропонуйте свій варіант розв’язання № 225.

4.3. Робота з підручником (№ 219).

— Як ви розумієте слово закономірність?

4.4. Прийом «Шпаргалка з помилками» (№ 222). (Роздавальний матеріал.)

— Учні іншого другого класу вже виконали це завдання. Подивіться, що в них вийшло.

1 бутель — 19 – 9 = 10 (л)                          2 — 19 – 5 = 15 (л)

3 — 19 – 7 = 12 (л)                                      4 — 19 – 11 = 6 (л)

— Чи погоджуєтеся ви з їхнім розв’язанням? Чому?

— Чи обрали вони правильну дію?

— Так що ж вас не задовольняє? Поясніть.

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Як знайти периметр?

— Що для цього потрібно знати?

— Якою буквою латинського алфавіту позначається периметр?

  • 6.   Домашнє завдання

Виконайте завдання № 226, 227.

— Пригадайте формулу периметра прямокутника.

— Чи вистачає у вас даних для знаходження периметра?

— Пригадайте порядок дій при розв’язанні подібних прикладів.

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 255 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: