Урок № 29 Табличне додавання та віднімання. Переставний закон додавання. Розв’язування задач на знаходження суми. - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 29 Табличне додавання та віднімання. Переставний закон додавання. Розв’язування задач на знаходження суми.

 

Урок № 29

Табличне додавання та віднімання. Переставний закон додавання. Розв’язування задач на знаходження суми.
Ламана лінія

Мета уроку: продовжити складання таблиці додавання та віднімання з переходом через розряд; поглибити знання учнів щодо використання переставного закону додавання; удосконалювати вміння розв’язувати рівняння; розвивати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.

Очікувані результати: учні розв’язують задачі, числові вирази, рівняння; удосконалюють обчислювальні навички, використовують переставний закон додавання.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: комбінований.

 

  • 1.   Організаційний момент

1.1. Привітання.

1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком ______, кількість присутніх на уроці _______, відсутніх __________.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання.

— Прочитайте приклад із відповіддю 10.

— Прочитайте приклади, у відповіді яких є двоцифрове число.

— Прочитайте приклади, у відповіді яких є одноцифрове число.

— У який спосіб ви розв’язали задачу?

2.2. Хвилинка каліграфії.

2.4. Різнорівневі завдання на вибір. (Роздавальний матеріал.)

2.5. Фізкультхвилинка.

2.6. Завдання для кмітливих. (Роздавальний матеріал.)

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Нас знову чекає захоплююча подорож країною Математики. Ми потрапимо на чарівну квіткову галявину, зберемо букети із запашних троянд. Потім пограємо у математичні ігри. А ще нас очікують різні цікаві відкриття та знахідки.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Прийом «Обміняймося думками». Робота у групах (№ 201, 202).

Обговоріть у групах спосіб знаходження результату. Закінчіть обчислення наведених прикладів, спираючись на вивчене раніше. Доведіть правильність своїх міркувань.

4.2. Гра «Ланцюжок» (№ 199).

4.3. Прийом «Мозковий штурм» (№ 203).

Пригадайте визначення переставного закону додавання. Розгляньте подані числові вирази й доведіть необхідність використання цього закону. Скористайтеся ним для раціонального способу розв’язання числових виразів.

4.4. Самостійна робота (№ 200, 204).

1 варіант                                     

№ 200, перший вираз                              

№ 204, перше рівняння              

2 варіант

№ 200, другий вираз

№ 204, друге рівняння

3 варіант.

№ 200, третій вираз

№ 204, третє рівняння

4.5. Прийом «Тести для друга». Робота в парах (№ 206).

1) Ламана складається з:

а) відрізків; б) променів.

2) Щоб знайти довжину ламаної, треба:

а) скласти довжини всіх ланок;

б) достатньо знати довжину однієї ланки.

3) Сума довжин усіх ланок поданої ламаної складає:

а) 15 см; б) 14 см.

  • 4.6.         Прийом «Шпаргалка з помилками» (№ 205).

— Уважно прочитайте задачу. Розгляньте спосіб її розв’язання, який запропонували учні іншого другого класу:

х – 9 = 8

х = 8 + 9

х = 17 (б.)

17 – 9 = 8

8 = 8

— Чи правільно розв’язано задачу?

— У який спосіб розв’язали задачу ви? (9 + 8 = 17 (б.).)

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Яким законом ми користувалися на уроці?

— Які ви знаєте способи розв’язування задач? (За діями, рівнянням, виразом.)

— Як знайти довжину ламаної?

  • 6.   Домашнє завдання

Виконайте завдання № 207, 208.

— Що означає «залишилося побудувати ще стільки ж»?

— Яка це задача: проста чи складена? Доведіть.

— Як будете розв’язувати числові вирази?

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 257 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: