Урок № 28 Знаходження невідомого доданка. Порівняння математичних виразів. Квадрат - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 28 Знаходження невідомого доданка. Порівняння математичних виразів. Квадрат

 

Урок № 28

Знаходження невідомого доданка.
Порівняння математичних виразів. Квадрат

Мета уроку: розв’язувати числові вирази та задачі на знаходження невідомого доданка; продовжувати вчити застосовувати переставну властивість додавання; установити відмінність квадрата від інших прямокутників; розвивати вміння складати та розв’язувати задачі за схемами; виховувати повагу до математичної науки.

Очікувані результати: учні вміють розв’язувати числові вирази, задачі, уміють порівнювати іменовані числа, креслять квадрати, встановлюють різницю між квадратами та прямокутниками.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: комбінований.

 

  • 1.   Організаційний момент

1.1. Привітання.

1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком ______, кількість присутніх на уроці _______, відсутніх __________.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання.

— Прочитати приклад з найменшою відповіддю.

— Прочитати приклади з відповіддю 12.

— Прочитати приклади з відповіддю 9.

— Прочитати приклад з відповіддю 13.

— Прочитати приклад з відповіддю 6.

— У який спосіб розв’язали задачі?

— Що спільного в цих задачах?

2.2. Хвилинка каліграфії.

2.3. Різнорівневі завдання на вибір. (Роздавальний матеріал.)

2.4. Математичний диктант.

— Запишіть числа, які стоять між числами 50 та 69.

— Запишіть числа, у яких 8 десятків і 3 одиниці; 7 десятків; 6 одиниць другого розряду та 1 одиницю першого розряду.

— До якого числа треба додати 1, щоб отримати 50?

— Від якого числа треба відняти 1, щоб отримати 19?

2.5. Завдання для допитливих. (Роздавальний матеріал.)

2.6. Фізкультхвилинка.

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Чарівні олівці кольорові
Ми по черзі візьмемо до рук.
Оживають листки паперові,
Ми вивчаєм основи наук!

Сьогодні ми будемо малювати фарбами, потім пограємо на спортивному майданчику. Нас чекає подорож арифметичними лабіринтами. Ми завітаємо до міста Квадратів, дізнаємося про їхнє життя-буття.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Робота з геометричним матеріалом (№ 195, 196).

— Розгляньте креслення, виміряйте довжину його сторін.

— Що це за фігура? Прочитайте правило на с. 38.

— Накресліть у зошиті такий квадрат.

— Чи знаєте ви походження слова квадрат?

 (Квадрат походить з латини: quadratus — чотирикутний.)

— Як знайти периметр квадрата?

 (Р = а + а + а + а.)

— Побудуйте квадрати (№ 196), знайдіть їх периметр.

4.2. Командна гра «Естафета». Робота в групах (№ 189).

4.3. Робота з підручником (№ 190, 191, 193).

— Знайдіть зайве число (№ 190). Обґрунтуйте свій вибір.

— Числа, якого десятка записано в першому рядку?

— Чому ви закреслили число 33?

— Пограємо разом із дітьми (№ 193). Скільки дітей було на майданчику? Хто з ким грався?

— Чи однакова кількість дітей була на майданчику спочатку?

— Хто прийшов пізніше? Що стало відомо про кількість дітей?

— Ця задача проста чи складена?

4.4. Робота за варіантами (№ 192, 194).

1 варіант

№ 192, перша задача.

№ 194, перший рядок.

2 варіант

№ 192, друга задача.

№ 194, другий рядок.

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Що таке квадрат?

— Чим квадрат відрізняється від інших прямокутників?

— Як знайти невідомий доданок?

— Яку задачу називають складеною?

  • 6.   Домашнє завдання

Виконайте завдання № 197, 198.

— Пригадайте порядок дій.

— Як знайти невідомий доданок?

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 221 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: