Урок № 26 Табличне додавання та віднімання. Прямокутники. - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 26 Табличне додавання та віднімання. Прямокутники.

 

Урок № 26

Табличне додавання та віднімання. Прямокутники. Розв’язування задач на знаходження суми трьох доданків. Вирази зі змінною

 

Мета уроку: формувати знання учнів щодо табличного додавання та віднімання в межах 20 з переходом через десяток; визначити особливості прямокутника; розвивати логічне мислення; виховувати повагу до думки іншої людини.

Очікувані результати: учні знають способи додавання та віднімання в межах 20 з переходом через десяток, вміють креслити прямокутники, знайомі з особливостями креслення прямокутників, розв’язують складені задачі.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал

Тип уроку: комбінований.

 

  • 1.   Організаційний момент

1.1. Привітання.

1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком ______, кількість присутніх на уроці _______, відсутніх __________.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

  • 2. Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання.

— У який спосіб ви знайшли периметр трикутника?

— Скільки посуду привіз в задачі гончар на ярмарок?

2.2. Хвилинка каліграфії.

 

 

2.3. Граф-схема.

 

26.jpg

Відповіді: 11, 9, 13, 8, 12, 9, 11.

2.4. Різнорівневі завдання на вибір. (Роздавальний матеріал.)

2.5. Завдання для кмітливих. (Роздавальний матеріал.)

2.5. Фізкультхвилинка.

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Сьогодні ми знову погуляємо квітковою галявиною. Тільки замість квітів ми будемо збирати числові вирази. А ще пограємо з кошенятами, побуваємо в місті прямокутників і дізнаємося, чим вони відрізняються від інших чотирикутників.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Прийом «Коло ідей». Групова робота (№ 171, 172).

— Прогуляємось галявиною, назбираємо квітів. Квіти в нас загадкові. Назбиравши букет квіточок, ви зможете розв’язати приклади.

— У який спосіб ви виконали додавання та віднімання?

4.2. Робота з геометричним матеріалом (№ 174, 175).

— Як називають фігуру, у якої чотири сторони, чотири кути, чотири вершини?

— А як можна назвати чотирикутник, у якого всі кути прямі?

— Чи підтвердилися ваші припущення?

 Прочитайте правило на с. 35 підручника.

— Розгляньте креслення та виміряйте протилежні сторони прямокутника. Що ви помітили?

Знайдіть підтвердження вашим думкам у наступному правилі на с. 35 підручника.

— Накресліть прямокутник із заданими сторонами (№ 175).

Як знайти його периметр?

4.3. Математичний диктант (№ 170).

— Перед виконанням завдання пригадаємо, що таке сума?

— Що таке різниця?

— Що означає збільшити число?

— Що означає зменшити число?

4.4. Робота в парах (№ 173, 176, 177).

— Пригадайте правила розв’язання числових виразів зі змінною.

— Виконавши завдання, проведіть взаємоперевірку, обмінявшись зошитами з учнями за сусідньою партою.

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Який чотирикутник називають прямокутником?

— Які особливості його протилежних сторін?

— Які приклади називають круговими?

  • 6.   Домашнє завдання

Виконайте завдання № 178, 179.

— У якому порядку треба виконувати дії в числових виразах?

— Яку задачу вам потрібно розв’язати: просту чи складену?

— Як знайти загальну кількість іграшок?

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 200 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: