Урок № 23 Табличне додавання та віднімання з переходом через десяток у межах 20. Вирази зі змінною. - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 23 Табличне додавання та віднімання з переходом через десяток у межах 20. Вирази зі змінною.

Урок № 23

Табличне додавання та віднімання з переходом через десяток у межах 20. Вирази зі змінною. Кути прямі і непрямі. Підготовка до розв’язування складених задач. Дії з іменованими числами

Мета уроку: формувати поняття про кут; ознайомити учнів з виразом зі змінною; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення; виховувати любов до природи.

Очікувані результати: учні знаходять різницю та суму, складають та аналізують задачу, користуючись значенням змінної, знаходять значення числового виразу, креслять та розрізняють прямі та непрямі кути.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: комбінований.

 

  • 1.   Організаційний момент
  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання.

— Що цікавого ви помітили під час розв’язування прикладів? (Приклади можна вишикувати «ланцюжком», відповідь одного є початком наступного.)

— То скільки ж зубів у дорослої людини?

— Яка це була задача: проста чи складена?

2.2. Хвилинка каліграфії.

2.3. Гра «Упіймай на гачок». (Роздавальний матеріал.)

Поєднайте стрілочками числовий вираз та результат.

9 + 2

8 + 4

12 – 9

11 – 3

7 + 4

13 – 4

12 – 8

11 – 4

7

11

12

4

9

3

8

11

 

2.4. Гра «Плюс чи мінус». (Роздавальний матеріал.)

Поставте плюс або мінус.

50 ☐ 7 = 57              38 ☐ 8 = 30               76 ☐ 4 = 80

38 ☐ 30 = 8              26 ☐ 4 = 22               75 ☐ 3 = 72

2.5. Фізкультхвилинка.

2.5. Завдання для кмітливих. (Роздавальний матеріал.)

— Батьки і діти їхали на велосипедах. У всіх велосипедах було 7 коліс. Скільки серед цих велосипедів було триколісних і скільки двоколісних?

— Як можна від стрічки завдовжки 4 м відрізати 3 м, не користуючись метром?

— Як за допомогою двох посудин місткістю 3 л і 5 л налити в порожній бідон 4 л молока?

— Сестра старша за брата на 6 років. На скільки вона буде старшою від брата через 5 років?

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Допитливим, цікавим будь,
Та тільки не байдужим.
В країну знань велику путь
Долай уперто, друже.

 

Ми продовжуємо подорож країною Математики. Будемо розкривати математичні таємниці, попрацюємо над задачами, привітаємо акваріумних рибок.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Робота з підручником (№ 145, 146)

— Ми багато разів розв’язували числові вирази. А сьогодні маємо числовий вираз із секретом. Один з доданків записаний буквою. Зверніть увагу на зразок розв’язання у завданні № 145.

— Розв’яжемо аналогічні вирази (№ 146).

— Прочитайте вираз, у якому результат виражений круглим числом.

— Прочитайте вираз, у якому найменший результат.

4.2. Робота з геометричним матеріалом (№ 148).

— Що таке промінь?

— Яку фігуру можуть утворити два промені, що виходять з однієї точки? Знайдіть підтвердження своїм міркуванням на с. 29 підручника.

— Спробуйте накреслити прямий та непрямий кути.

4.3. Робота в групах. Командна гра «Ланцюжок» (№ 144, 147).

— У кого вийшла більша сума?

— А в кого менша різниця?

— Хто швидше виконав завдання?

4.4. Прийом «Шпаргалка з помилками» (№ 149).

4.5. Прийом «Коло ідей». Групова робота (№ 150).

— Оберіть малюнок. Складіть за ним задачу.

— У який спосіб розв’язали задачу?

— Що об’єднує ці задачі?

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Що таке кут?

— Які бувають кути?

— Що таке числовий вираз зі змінною?

  • 6.   Домашнє завдання

— Виконайте завдання № 151, 152.

— Як ви знайдете значення числового виразу?

— Щоб правильно накреслити кут, прочитайте ще раз пояснення в підручнику.

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 337 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: