Урок № 22 Додавання та віднімання чисел у межах 100 без переходу через десяток. Таблиці додавання та віднімання у межах 20 - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 22 Додавання та віднімання чисел у межах 100 без переходу через десяток. Таблиці додавання та віднімання у межах 20

 

Урок № 22

Додавання та віднімання чисел у межах 100 без переходу через десяток. Таблиці додавання та віднімання у межах 20
з переходом через десяток. Розв’язування задач. Ламана лінія

Мета уроку: сприяти розвитку обчислювальних навичок; формувати вміння щодо виконання дій віднімання й додавання з переходом через десяток; розвивати вміння розв’язувати задачі; виховувати уважне ставлення до здоров’я людини.

Очікувані результати: учні називають компоненти при додаванні та відніманні, знають принцип додавання і віднімання з переходом через десяток, розв’язують та порівнюють задачі за способом їх розв’язання, встановлюють істинність висловлювань.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: урок комплексного використання знань, умінь і навичок учнів.

 

  • 1.   Організаційний момент

1.1. Привітання.

1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком ______, кількість присутніх на уроці _______, відсутніх __________.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Домашнє завдання.

— Яку кількість фруктових дерев ви отримали?

— А якщо загальна кількість дерев відома? Що ви будете шукати?

— Як називають такі задачі?

— Чому дорівнює загальна довжина ламаної?

— Як ви її відшукали?

2.2. Хвилинка каліграфії.

2.3. Математичний диктант.

— Запишіть суму 8 та 3.

— Знайдіть різницю 12 та 2.

— Знайдіть різницю 11 та 9.

— Знайдіть суму 9 та 3.

— Запишіть найменше двоцифрове число.

— Складіть 6 разів по 2, запишіть результат.

2.4. Завдання для допитливих. (Роздавальний матеріал.)

— Оленка, Оля та Тетянка брали участь у спортивних змаганнях: бігали на 100 метрів. Оленка прибігла до фінішу на 2 секунди раніше, ніж Оля, а Оля — на 1 секунду пізніше, ніж Тетянка. Хто прибіг до фінішу раніше — Тетянка чи Оленка — і на скільки секунд?

— На терезах, які перебувають у рівновазі. На одній шальці лежить 1 морквинка і 2 однакові редиски. На другій шальці — 2 такі самі морквинки і 1 така сама редиска. Що легше — морквинка чи редиска?

2.5. Фізкультхвилинка.

2.6. Фронтальна робота (№ 135).

— Подивіться на ці чарівні квіти. Але це не прості квіти. Вони із секретом. Що будемо шукати у серединці першої квітки? А в другій?

— Який найменший результат ви отримали в результаті віднімання? (0.)

— А який найбільший результат ви отримали в результаті додавання? (97.)

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Ми продовжуємо цікаву прогулянку квітковою галявиною. Сьогодні нас очікують нові приклади на додавання та віднімання з переходом через десяток.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Фронтальна робота (№ 136).

— Правда легко рахувати, коли на допомогу приходять малюнки? А якщо малюнків до завдання немає, як ви будете обчислювати?

— Який спосіб вам здається зручнішим?

4.2. Прийом «Мозковий штурм» (№ 137).

— Закінчіть обчислення числових виразів.

— Чи можна спиратися на результати попередніх обчислень?

— Поміркуйте: 8 + 3 = 11, значить 8 + 4 = 12; 11 – 3 = 8, значить 12 – 4 = 8. Роздивіться запропоновані приклади під цим кутом зору.

4.3. Прийом «Шпаргалка з помилками» (№ 138). (Роздавальний матеріал.)

— Перевірте правильність виконання завдання. У цьому вам допоможе підказка.

4.4. Робота в групах (№139).

— Для чого людині серце?

— Чи потрібно берегти серце? Чому?

— Розв’яжіть задачі та порівняйте спосіб їх розв’язання. Чому спосіб розв’язання однаковий?

  • 5.   Підсумок уроку

Інтерактивний прийом «Мікрофон» (№ 140).

  • 6.   Домашнє завдання

— Розв’яжіть приклади № 142. Яку цікаву закономірність ви помітили?

— Розв’яжіть задачу № 143.

— Для чого людині зуби?

— А чи потрібно за ними доглядати? Навіщо?

— У кого зубів більше: у дорослого чи у дитини?

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 477 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: