Урок № 21 Табличне додавання та віднімання з переходом через розряд. Хибні та істинні рівності, нерівності. - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 21 Табличне додавання та віднімання з переходом через розряд. Хибні та істинні рівності, нерівності.

 

Урок № 21

Табличне додавання та віднімання з переходом через розряд. Хибні та істинні рівності, нерівності. Прямі та обернені задачі. Ламана лінія

Мета уроку: формувати знання про табличне додавання та віднімання через розряд у межах 20; розвивати обчислювальні навички; виділяти хибні та істинні нерівності; виховувати етичноціннісні навички;

Очікувані результати: учні називають ознаки хибних та істинних нерівностей, характеризують та розв’язують прямі і обернені задачі, порівнюють іменовані й неіменовані числа, знаходять довжину ламаної лінії.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: урок комплексного використання знань, умінь і навичок.

 

  • 1.   Організаційний момент
  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання.

— Чому дорівнює сума будь-якого числа та нуля?

— Прочитайте приклади, результат яких дорівнює круглому числу.

— У якому прикладі результат на 1 менший від 30.

— Прочитайте приклад, у якому результат дорівнює однаковій кількості одиниць та десятків.

— Прочитайте свої обернені задачі. (Приклад: На озері плавало 2 лебеді, а гусей — на 9 більше. Скільки гусей плавало на озері?)

— Що ви шукали?

— Як знайшли результат?

2.2. Індивідуальні завдання. Робота з картками. (Роздавальний матеріал.)

2.3. Хвилинка каліграфії.

2.4. Завдання для допитливих. (Роздавальний матеріал.)

2.5. Прийом «Обчислювальний ланцюжок».

Обчисліть: знайдіть суму, якщо у вас є доданок 7 та доданок 2, збільште її на 1, зменште на 3, зменште на 5, збільште на 6, збільш-те на 1, зменште на 9, збільште на 4, збільште на 5, зменште на 6, зменште на 1, зменште на 2. ( Відповідь: 0.)

2.6. Фізкультхвилинка.

2.7. Прийом «Коло ідей». Групова робота (№ 125).

— Що ви знаєте про число 10?

— Чи потрібно виписувати числові вирази, у яких відповідь дорівнює 10?

— Скільки виразів ви виписали?

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Ми продовжуємо подорож країною Математики й прибуваємо до міста Арифметики. Сьогодні нам необхідно перейти ще один розрядний місточок.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Фронтальна робота (№ 126).

— Візьміть лінійку в руки. З її допомогою знайдіть результати виразів: 9 + 3, 12 – 3.

— Чи зручно користуватися лінійкою?

— У який спосіб ще можна розв’язати ці вирази?

— На які доданки потрібно розбити число 3?

4.2. Прийом «Мозковий штурм» (№ 127).

— Закінчить обчислення.

— На які два доданки розбили число 3?

— Розкрийте секрет обчислення.

4.3. Прийом «Перевір друга» (№ 128).

4.4. Робота в парах (№ 131).

— У яких одиницях будемо вимірювати довжину? Чому?

— Зі скількох відрізків-шматочків складена ламана лінія?

— Чому дорівнює довжина першого відрізка? (75 мм.)

— Чому дорівнює довжина другого відрізка? (37 мм.)

— Чому дорівнює довжина третього відрізка? (37 мм.)

— Кому з вас удалося знайти довжину ламаної лінії?

4.5. Самостійна робота (№ 130, 132).

— Будемо працювати за варіантами.

1 варіант                                                  2 варіант

№ 130 (1 задача).                                      № 130 (2 задача).

№ 132 (перший рядочок).                       № 132 (другий рядочок).

4.6. Завдання для тих, хто впорався із самостійною роботою раніше (№ 129).

— Запишіть приклади в зошит та поставте знаки «+» , «–».

— Як ви це зробили? Кому це вдалося?

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— На що треба звернути увагу при розв’язуванні прикладів виду 11 – 3, 8 + 3?

— Що таке ламана лінія?

— Що таке обернена задача?

— Як можна зробити хибну нерівність істинною?

  • 6.   Домашнє завдання

Виконайте № 133, 134.

— Що нам невідомо в оберненій задачі?

— Як знайти довжину ламаної лінії?

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 205 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: