Урок № 20 Прийоми додавання та віднімання у межах 20. - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 20 Прийоми додавання та віднімання у межах 20.

 

Урок № 20

Прийоми додавання та віднімання у межах 20. Створення таблиць додавання та віднімання одноцифрових чисел
з переходом через десяток. Розв’язування простих задач: прямих та обернених. Геометричний матеріал

Мета уроку: формувати прийоми додавання та віднімання чисел з переходом через десяток; поглибити знання про прямі та обернені задачі; навчити визначати межі відрізків; виховувати почуття відповідальності, акуратність.

Очікувані результати: учні знають таблицю додавання та віднімання в межах 10, на її основі опрацьовують прийом додавання та віднімання з переходом через десяток.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: урок набуття й первинного закріплення нових знань.

 

  • 1.   Організаційний момент
  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Прийом «Мікрофон».

Закінчіть речення і передайте уявний мікрофон однокласнику.

— Якщо від зменшуваного відняти різницю, то знайдемо … .

— Якщо скласти доданки, то знайдемо … .

— 100 копійок складають … .

— В одному метрі … .

— 10 см складають … .

— Фігура з однаковими сторонами називається … .

2.2. Хвилинка каліграфії.

2.3. Завдання для допитливих. Робота в групах. (Роздавальний матеріал.)

— Драбина має 17 щаблів. На який щабель треба піднятися, щоб бути посередині драбини?

— Чи можна стверджувати, що точка В завжди є серединою відрізка АС, якщо АВ = ВС?

— Три сторони чотирикутника мають однакову довжину. Чи є ця фігура квадратом?

— Довжина однієї сторони квадрата 8 см. Знайдіть довжину решти його сторін.

— Як у кімнаті можна поставити 2 стільці, щоб біля кожної стіни стояло по одному стільцю?

2.4. Фізкультхвилинка.

2.5. Гра «Футбол» (№123).

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Сьогодні ми будемо додавати та віднімати. Вас це, мабуть, не здивує. Але ці дії ми будемо виконувати з переходом через розряд. Сідаймо в космічний корабель та рушаймо у подорож.

Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну цікаву, країну знайому,

Яка нас вітає знову і знову.

Країна чекає, тож парти свої

Перетворимо в космічні кораблі.

  • 4.Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Гра «Хто швидше долетить до Місяця?». Робота в групах (№ 118–120).

— Рушаймо в путь від зірки до зірки (№ 118). З якими числами вам доведеться працювати?

— Яке число ви отримали в результаті?

— Чи збігаються у вас відповіді? Тоді рушаймо далі.

— А ось пролетіла комета. За нею тягнеться довгий хвіст. З нього випали числа (№ 119). Спробуємо їх відновити.

— Ми приземлилися на Місяці. Подивіться на цю чудову галявину. Місячні другокласники пропонують вам розглянути їхній спосіб додавання й віднімання
(№ 120).

— Чи залишилися ми в межах першого десятка?

— Що зробили із числом 2? Для чого?

— А як ще можна знайти результат? (За допомогою лінійки.)

— Що означає додати один? (Назвати наступне число.)

— Що означає відняти один? (Назвати попереднє число.)

4.2. Мозковий штурм (№ 121).

Робота за варіантами. (Учні першого варіанта розв’язують першу задачу, а учні другого варіанта — другу).

— Яку схему до задачі ви склали?

— У який спосіб ви розв’язали свою задачу? Чому?

— Який вираз вам підійшов як спосіб розв’язання?

4.3. Робота з геометричним матеріалом (№122).

— А це що за креслення на місячному ґрунті?

— Яка його довжина?

— Як знайти довжину цих відрізків?

— Що означає на 2 см довший, на 2 см коротший?

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Чого ми навчилися на уроці?

— Скількома способами можна визначити результати виразів:

 9 + 2, 11 – 2?

  • 6.   Домашнє завдання

Виконайте № 124.

  • Як визначити, на скільки більше плавало гусей?

— Що означає скласти обернену задачу?

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 372 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: