Урок № 1 Знайомство з новим підручником. Утворення чисел у межах 100. Нумерація в межах 20 - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 1 Знайомство з новим підручником. Утворення чисел у межах 100. Нумерація в межах 20

Урок № 1

Знайомство з новим підручником. Утворення чисел у межах 100. Нумерація в межах 20

Мета уроку: ознайомити учнів з новим підручником; розвивати уміння визначати місце числа в ряду натуральних чисел; розвивати логічне мислення; виховувати шанобливе ставлення до чужої думки.

Очікувані результати: учні читають одноцифрові та двоцифрові числа, називають «сусідів» числа, називають розряди чисел першого класу.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: урок комплексного застосування знань, умінь і навичок.

 

  • 1.   Організаційний момент

1.1. Привітання.

1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком _______, кількість присутніх на уроці _______, відсутніх __________.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.4. Знайомство зі вступною статтею до підручника* (прочитати вголос).

  • 2.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Ви починаєте навчання в другому класі. Перед вами новий підручник з математики. Подивіться, який він цікавий, з гарними кольоровими ілюстраціями. Зверніть увагу на умовні позначення. Постарайтеся запам’ятати їх, бо вони будуть часто траплятися на сторінках підручника. У першому класі ми навчилися рахувати в межах 100. Зараз перевіримо, чи не забули ви те, чого навчилися в минулому році.

  • 3.   Актуалізація опорних знань

3.1. Хвилинка каліграфії.

3.2. Математичний диктант.

Запишіть у зошитах тільки результати обчислень.

До 30 додайте 20.

До того, що вийшло, додайте 5.

Від того, що вийшло, відніміть 3.

Від того, що вийшло, відніміть 50.

До того, що вийшло, додайте 9.

До того, що вийшло, додайте 60.

Від того, що вийшло, відніміть 1.

До того, що вийшло, додайте 30.

— Яке число ви отримали в результаті? Що ви знаєте про число 100?

3.3. Завдання для допитливих.

1) Які із цих тверджень неправильні?

— Перед травнем був квітень, а після квітня настав червень.

— Якщо завтра вівторок, то сьогодні середа.

— 7 менше, ніж 6.

2) Чи завжди такі твердження правильні?

— День коротший від ночі.

— Тиждень має 7 днів.

— Місяць має 30 днів.

3) Напишіть найбільше та найменше одноцифрове число, найбільше та найменше двоцифрове число.

3.4. Фізкультхвилинка.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Робота з підручником. Знайомство із Часткою Ділинкою та Множником Добутковичем (№ 2).

Запитання для роботи в парах (використати також запитання із завдання № 1):

— Скільки акторів на сцені?

— Скільки глядачів у шостому ряду?

— У якому ряду глядачів найменше?

4.2. Завдання від Частки Ділинки та Множника Добутковича.

— Сестрі 22 роки, вона старша за брата на 1 рік. Скільки років брату?

— У пакеті 6 пряників. Як поділити ці пряники між 6 дівчатками, щоб кожній дістався пряник та один залишився у пакеті?

— Два автобуси їхали у місто. Дорогою вони зустріли 3 вантажівки. Скільки машин їхало до міста?

— Скільки розрізів потрібно зробити, щоб поділити мотузку на 3 частини?

— Яка геометрична фігура не має кутів?

а) ромб;     

б) овал;      

в) квадрат;            

г) трикутник.

4.3. Робота за варіантами. (Роздавальний матеріал.)

  • 5.   Підсумок уроку

Інтерактивний прийом «Мікрофон»

Продовжте речення.

— Круглі числа — це числа, які … .

— Числа, які складаються з однієї цифри, називаються … .

— Числа, які складаються з двох цифр, називаються … .

  • 6.   Домашнє завдання

Виконайте завдання № 3.

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (02.11.2015)
Переглядів: 359 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: