Урок № 17 Порівняння математичних виразів. Розв’язування задач та рівнянь. Геометричний матеріал - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 17 Порівняння математичних виразів. Розв’язування задач та рівнянь. Геометричний матеріал

Урок № 17

Порівняння математичних виразів. Розв’язування задач
та рівнянь. Геометричний матеріал

Мета уроку: провести підготовку до контрольної роботи; поглиблювати знання щодо дій додавання та віднімання; удосконалювати навички роботи над задачею; встановлювати відношення між множинами та підмножинами.

Очікувані результати: учні розв’язують приклади та рівняння, порівнюють числові вирази, знаходять шляхи розв’язання задач.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

 

  • 1.   Організаційний момент
  • 2.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Сьогодні ми проведемо підготовку до контрольної роботи.

Сядьте зручно, усміхніться
І на мене подивіться.
Починаємо урок,
Зробимо в науку крок.
Попрацюйте всі старанно,
Щоб почути укінці,
Що у нашім другім класі
Діти — просто молодці.

  • 3.   Актуалізація опорних знань

3.1. Перевірка домашнього завдання.

— Скільки в одному метрі дециметрів?

— Скільки копійок складають одну гривню?

— Як визначити, на скільки одне число більше або менше за інше?

— Як знайти від’ємник?

3.2. Хвилинка каліграфії.

3.3. Завдання для допитливих.

— Мене звуть Оля. У мого брата лише одна сестра. Як звуть сестру мого брата?

— У класі за партами сиділо 24 учні. Трьох викликали до дошки. Скільки учнів стало в класі?

— Довжина колоди 10 м. За 2 хвилини відпилюють по 1 м. За скільки хвилин буде розпилено всю колоду?

— Валя — брат Саші, але Саша Валі не брат. Хто Саша?

— У квочки 7 курчат — півників. У кожного півника по 1 сестричці. Скільки курчат у квочки?

3.4. Математичний диктант.

— Запишіть «сусідів» числа 43.

— знайдіть суму 40 та 30;

— знайдіть різницю 80 та 50;

— число 39 зменште на 30;

— число 8 збільште на 20

— яке число на 1 більше, ніж 89?

— яке число на 1 менше, ніж 55?

— на скільки 40 менше, ніж 45?

— яке число стоїть між 75 та 77?

— запишіть число, у якому 6 дес. та 8 од.

3.5. Різнорівневі завдання на вибір. (Роздавальний матеріал.)

3.6. Фізкультхвилинка.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Робота з підручником (№ 110).

— Запишіть числа в зошит.

— Закресліть зайве число в кожному рядку.

— Числа якого десятка записано в першому рядку?

— Що об’єднує числа другого рядка?

4.2. Прийом «Мозковий штурм» (№ 114).

— Що ви знаєте про ляльку-мотанку?

— Скільки осіб відвідали майстер-клас?

— Скільки дівчаток виготовили ляльки?

— Скільки дітей не брали в цьому участі?

— Як ви про це дізналися?

4.3. Робота з геометричним матеріалом (№ 115).

Закінчіть речення.

— Усі фігури утворюють … .

— Квадрат, шестикутник, трикутник, круг за розміром ….

— Прямокутники однакові за … .

— Трикутники однакові за … .

— Підмножина, що містить один елемент, — це … .

4.4. Прийом «Шпаргалка з помилками» (№ 113). (Роздавальний матеріал.)

3.4. Самостійна робота (№ 111–113).

1 варіант                                      2 варіант

№ 111, перший рядок.                 № 111, другий рядок.

№ 112, перший рядок.                 № 112, другий рядок.

№ 113, перше рівняння.              № 113, третє рівняння.

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Які числа називають круглими?

— Як знайти невідомий доданок, зменшуване?

— Що більше — множина чи підмножина?

  • 6.   Домашнє завдання

Виконайте № 116, 117.

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 219 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: