Урок № 16 Утворення чисел у межах 100. Міри місткості. Дії з іменованими числами - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 16 Утворення чисел у межах 100. Міри місткості. Дії з іменованими числами

 

Урок № 16

Утворення чисел у межах 100. Міри місткості.
Дії з іменованими числами

Мета уроку: поглиблювати обчислювальні навички; формувати поняття про міри місткості; удосконалювати навички роботи з іменованими числами; виховувати шанобливе ставлення до народних казок.

Очікувані результати: учні складають та розв’язують задачі, побудовані на сюжетах народних казок, уміють працювати з круговими прикладами і з іменованими числами, записують числа у вигляді розрядних доданків.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: урок комплексного використання знань, умінь і навичок учнів.

 

  • 1.   Організаційний момент

1.1. Привітання.

1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком ______, кількість присутніх на уроці _______, відсутніх ________.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання.

— У який спосіб ви розв’язали перше завдання?

— У який спосіб розв’язали друге завдання?

— Прочитайте записані приклади.

2.2. Хвилинка каліграфії.

2.3. Різнорівневі завдання на вибір. (Роздавальний матеріал.)

2.4. Завдання для допитливих. (Роздавальний матеріал.)

2.5. Прийом «Мозковий штурм».

— Запишіть приклади та обчисліть відповідь.

1) Число 69 збільште на 1;

2) знайдіть суму чисел 30 і 8; 6 і 10;

3) число 30 зменште на 1;

4) використовуючи числа 29, 1, 30, складіть два приклади на додавання і два на віднімання;

5) прочитайте приклади, при розв’язуванні яких ви використовували знання десяткового складу чисел.

2.6. Прийом «Коло ідей» (№ 102, 103).

— Учні іншого другого класу розв’язали подані завдання та пропонують і вам це зробити.

2.7. Фізкультхвилинка.

Раз-два, каченята,
На ставочок погуляти!
Три-чотири — всі пірнають,
П’ять — всі дружно виринають.
Шість — до берега поплили,
Сім — пірнули і приплили.
І пішли попід горою
Снідать травкою смачною.

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Ось настав навчання час.
Котик завітав до нас.
Разом з ним прийшла лисичка,
Очі — наче полуничка.
Молочка налийте в миску,
Щоб могли вони поїсти.

Сьогодні ми зустрінемося з казковими героями: котиком, їжачком та лисичкою. Давайте допоможемо їм поділити молоко.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Фронтальна робота (№ 105, 107).

— Ви пам’ятаєте казку «Лисичка, котик, півник»? Але сьогодні півник зайнятий в іншій казці, тому замість нього до нас у гості прийшов їжачок. Лисичка пригощає їх смачним молочком. Вона принесла цілий глечик. А скільки в ньому міститься молока?

— Що вимірюють у літрах?

— Чи вистачить молока усім? А може, ще й півнику вистачить? Як це визначити?

— А тепер оберіть схему, складіть задачу й розв’яжіть її.

— Чим ці задачі розрізняються?

— У який спосіб ви розв’яжете першу задачу? А другу?

4.2. Самостійна робота. (№ 104, 106.)

— Зверніть увагу, що у першому завданні приклади розв’язують-ся не за порядком. Відповідь першого прикладу є початком другого прикладу.

— Дії з іменованими числами потребують особливої уваги щодо переходу з однієї одиниці в іншу.

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Скільки копійок в одній гривні?

— Що є одиницею місткості?

— Як знайти від’ємник?

— Як знайти зменшуване?

  • 6.   Домашнє завдання

Виконайте завдання № 108, 109. Пригадайте одиниці вимірювання довжини, вартості. Чим відрізняються задачі (№ 109)? У який спосіб ви їх розв’яжете?

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 342 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: