Урок № 13 Нерівності істинні та хибні. Назви компонентів при додаванні. - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 13 Нерівності істинні та хибні. Назви компонентів при додаванні.

 

Урок № 13

Нерівності істинні та хибні. Назви компонентів при додаванні. Розв’язування рівнянь, задач за допомогою рівняння. Геометричний матеріал

Мета: розвивати обчислювальні навички; поглиблювати знання про істинні та хибні нерівності; формувати поняття про знаходження невідомого зменшуваного; удосконалювати вміння розв’язувати рівняння; розвивати логічне мислення; виховувати повагу до суджень інших.

Очікувані результати: учні називають компоненти при відніманні, розкривають принцип розв’язування рівнянь, знаходять спільні частини геометричних фігур, складають та розв’язують задачі.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: комбінований.

 

  • 1.   Організаційний момент
  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання (№ 77, 78).

— Чи змінюється результат обчислення, якщо числа поміняти місцями?

— Який математичний закон спрацював у домашньому завданні?

— У який спосіб ви знайшли довжину другого відрізка?

2.2. Хвилинка каліграфії.

2.3. Математичний диктант.

— Запишіть число, яке треба збільшити на 30, щоб отримати 100.

— Запишіть число, яке треба зменшити на 20, щоб отримати 60.

— Якщо сума дорівнює 93, а перший доданок дорівнює 3, чому дорівнює другий доданок?

— Запишіть кількість десятків у числі 60.

— Запишіть числа третього десятка.

2.4. Різнорівневі завдання на вибір. (Роздавальний матеріал.)

1 рівень

Знайдіть результат.

(40 + 5) – 3 =          78 – (3 + 5) =             (6 + 20) – 4 =

(30 + 7) + 3 =         (30 + 60) – 20 =         (6 + 20) + 4 =

2 рівень

Знайдіть неправільні рівності. Випишіть їх та розв’яжіть правільно.

6 + 7 – 9 = 4                       4 + 9 – 7 = 5                           13 – 8 + 7 = 13

7 + 8 – 6 = 9                       17 – 8 + 11 = 20                     11 – 7 + 9 = 12

3 рівень

Порівняйте.

(2 + 6) + 8 ... (2 + 8) + 6                            6 + (4 + 7) … (6 + 4) + 7

(40 + 60) – 2 … 40 + (10 – 2)                   (80 + 10) – 7 … 8 + (10 – 7)

17 + (3 + 5) … (17 + 3) – 5                       90 – (10 + 1) … (90 – 10) – 1

2.5. Завдання для допитливих.

— Три сторони чотирикутника мають однакову довжину. Чи є він квадратом?

— Довжина однієї сторони квадрата 8 см. Знайти довжини решти його сторін.

— Дано прямокутник зі сторонами 12 см та 10 см. Що треба зробити з його довжиною, щоб вийшов квадрат?

— З однієї ділянки накопали 25 відер картоплі, а з другої за такого самого урожаю 28 відер. Яка ділянка більша?

2.6. Фізкультхвилинка.

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Ми продовжуємо захоплюючу подорож країною Математики. Сьогодні ми будемо знаходити невідоме зменшуване, розв’я-зувати рівняння, складати задачі.

  • 4.            Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Робота з підручником (№ 79).

Запитання і завдання вчителя:

— Учні іншого другого класу порівняли числа та числові вирази. Вам необхідно перевірити їх роботу.

— Які нерівності виявилися хибними? Доведіть свою думку.

4.2. Робота в групах (№ 80).

Для виконання завдання пригадайте назви компонентів при відніманні. Якщо у вас виникли труднощі, зверніться по допомогу до правила на с. 18.

4.3. Самостійна робота (№ 82, 84).

4.4. Колективна робота (№ 83).

— Які фігури накреслено на малюнку?

— Скільки на малюнку квадратів?

— Чим квадрат відрізняється від інших чотирикутників?

— Яка фігура є спільною для всіх креслень?

— Які фігури ви отримали шляхом накладання трикутника на інші фігури?

  • 5.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Як знайти невідоме зменшуване?

— Що таке рівняння?

— Чим рівняння відрізняються від нерівностей?

  • 6.   Домашнє завдання

— Чим відрізняються дві задачі з № 85?

— Що таке ситець?

— У який спосіб ви розв’яжете першу задачу? А другу? Доведіть правильність свого вибору. Запишіть розв’язання в зошитах.

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 474 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: